Cineek

Wykup pola pod budowę drogi - co robić?

Polecane posty

kamil255    305

Znajomy dostał pismo, które widziałem na własne oczy i wycenili mu pole 3-4 klasa na lekko ponad 1tys zł/ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Panowie przez moje pole planowana jest obwodnica ,warto brać prawnika czy czekać na rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotacs    0

Dzień dobry. Jestem włascicielką działki w Osieku koło Tarnobrzega gdzie bedzie przebiegała obwodnica. Z Urzędu Miasta wiem, że moja działka bedzie zajęta pod obwodnice w 75 %. Czy ktoś ma podobną sytuację? Czy cos juz wiadomo na temat wykupu działek pod te inwestycję?

 

Dnia 21.02.2020 o 20:14, hoodoowca napisał:

Panowie przez moje pole planowana jest obwodnica ,warto brać prawnika czy czekać na rozwój sytuacji.

Czy cos Pan wie juz wiecej na temat obwodnicy?

 

 

Dnia 30.12.2019 o 19:31, kamil255 napisał:

Dostałem odpowiedź, ostatecznie zaoferowali mi 4320 zl/ar. Zostaje przy tej stawce. Pieniądze będą na koncie do dwóch miesięcy

A gdzie Pan ma ziemie? Czy droga jest zabierana pod obwodnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

W Nisku mam pola. Przez to pole droga już jest w trakcie budowy, pieniądze na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ładne pieniążki 

U was @danielhaker@danielhaker też tyle mają płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Na razie ludzie jeszcze nawet nie znają dokładnych planów. Kolega jeszcze nie wie czy go wysiedlą, czy zostanie. Dopiero geodeci robili odwierty do badania podłoża, ale na odcinku koło Siedlec (nie wiem z której strony) już wytyczyli działki pod budowę.

Dziś ogłosili wykonawcę odcinka Łukowisko-Swory a umowa na nasz odcinek ma być podpisana w kwietniu i od tego czasu 33msc na budowę. Co do ceny to wątpię, bo u kolegi wyżej poszło pod obwodnicę, czyli wartość działek przy mieście była wyższa niż u nas

5 godzin temu, kamil255 napisał:

Tak jak pisałem jakiś czas temu, 4320zl/ar

Sorry, w pośpiechu czytałem i nie zauważyłem że już pisałeś 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterarnett    0

Zawsze trzeba brac rzeczoznawce .najlepej z innego powiatu..moze byc z listy bieglych sadowych..,zeby zrobil operat szacunkowy..Wtedy wiesz na czym stoisz...operat wazny jest rok

Mozna tez troche ich czyli zlodzejstwo z gddkia wkur.... ale to sa troche koszty....wydzelic kawalek pola ,dzalki  ..i sprzedac komus...ta sprzedaz bedze w rejestrach...przyjdze do wykupu  dadza niska cene..ten kawalek mozna  przepisac darowac sprzedac komus...i tak w kolko....a  terminy ich gonia....o nasadzenich typu jagody porzeczki drzewka ozdobne kazdy wie ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Nie  do końca jest tak jak piszesz. Operat, operatem ale nie napisałeś ile to będzie trwało, znam sprawy co ciągną się już 5 lat i nic, bez pomocy adwokata słabo to widzę.

Dodam tylko ze jeżeli weźmiesz 100% wartości działki ( czyli tyle ile Ci daja) to nie można już składać żadnych roszczeń o podniesienie odszkodowania.

Ponadto jeżeli w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest wpisana droga to nikomu nie wydzielisz, nie sprzedasz, z tymi drzewkami to tez nie jest tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterarnett    0

Zawsze mozna nie robic  nic..i czekac na  wycene... przyjac kase i tyle.....Mozna tez  odczuci ofete i wnoskowac o działkę zasteppcza ,ktorych  te zlodzeje nie maja bo skad?

Trzeba kombinowac jak sie da...albo byc grzbietem   ...

Ja zlecam operat  na 100%..zeby wiedzec na czym stoje  ..Nie byc zaskoczonym .sprawy trwajace 5 lat  ,tak mysle przypuszczam to jakies zabudowania siedliska..bo napewno nie kawalek pola ,czy dzialki bud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez viking
      Witam,
      Z racji kiepskiej deszczowej pogody nie zdążyłem do tej pory wyrównać pole po orce i zwapnować.
      Gleby jest bardzo kwaśna i wymaga pilnego odkwaszenia.  
      Jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji, rozrzucić teraz wapno granulowanie ręcznie na 1 h. czy poczekać na lepszą pogodę, ewentualnie jak przyjdą mrozy i wtedy rozrzucić rozsiewaczem ?
    • Przez Arek84
      Witam, tak jak w temacie we czwartek dostałem zawiadomienie  z sądu zamiejscowego który zajmuje sie księgami wieczystymi o zmianie powierzchni działki z 1 ha 1984 m2 na 1 ha 1440 m2. Co w takiej sytuacji robić? dodam ze działka była mierzona przez arimr we wrześniu 2016 a w marcu 2017 miałem info że będzie mierzyła gmina i widać te 550m2 namierzyli mniej...Co w takiej sytuacji robić gdy się nie zgadzam z tym miał ktos. podobny przypadek??
    • Przez Magdalenalesiska
      Cześć,   Szukam osób do współpracy.  Potrzebuję waszego eksperckiego oka! Z waszą pomocą możemy stworzyć coś fajnego!   Pracuję nad narzędziem do organizacji pracy w rolnictwie:   Projekt składa się z dwóch części: kalendarz + budżet oraz karty pracy czyli "historie",  w których będziesz mógł przechowywać wszelkie niezbędne dane do prowadzenia nowoczesnego i prosperującego gospodarstwa rolnego!  Zestaw składa się z kart: historia pola, historia zwierząt, historia maszyn, zasoby (magazyn). Kto by to wszystko spamiętał?   Na pytanie "po co mi to" odpowiem następująco: – w celu zaoszczędzenia czasu – w celu zwiększenia wolnego czasu – w celu zwiększenia terminowości – w celu zmniejszenia ilości błędów wpływających na dochody – aby pomóc w lepszej organizacji czasu – aby wpłynąć na produktywność pracy – aby usystematyzować pracę – aby wywiązywać się ze wszystkich obowiązków   Chętnych do testowania proszę o kontakt na adres    slesinska.magdalena@gmail.com   lub odzywajcie się niżej
    • Przez kapec22
      Jaka powinna być odległość drzew i krzewów od drogi gminnej dojazdowej która prowadzi do gospodarstwa i innych pól, jest to droga utwardzona kamieniem i nie ma fos i pewna osoba ma posadzone krzaczki i drzewa praktycznie w drodze i gałęzie trącają po samochodzie a ciągnik to już całkiem, kombajn w ogóle nie przejedzie, musi omijać działką sąsiada a gdyby nie wyraził zgody to by w ogóle nie dojechał, miał ktoś taki przypadek ? jaki powinien być pas drogowy ?
    • Przez TomaszGDA
      Skupujemy plewy konopne prosto z pola lub suszone. 
      Za plewy suszone oferujemy 8zł za kg, cena plew świeżych do uzgodnienia.
      Rolników zainteresowanych kontraktem na ten rok prosimy o kontakt na email info@cannapol.com lub telefon +31 648 88 44 96
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj