leoon17

Pomoc przy wyborze prezentu dla ojca

Polecane posty

tomszr    0

Opcji jest bardzo wiele i na pewno stawiałbym tutaj na coś praktycznego, coś co się ojcu przyda

jakiś fajny ciuch, może byc to krawat czy skarpetki ( osobiście z porządnych skarpetek bym sie na pewno ucieszył)

ksiązka

prenumerata ulubionej gazety

Ewentualnie można sprezentować mu jakiś dobry trunek (whisky przykładowo). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez rafalt1717
      Witam, może zacznę jakie prace miałby wykonywać ciągnik. Jak wiadomo podstawowe prace np. orka, 2 lub 3 skiby, a głównie to prace związane z uprawą porzeczek czyli pryskanie, bronowanie, kosiarka i praca z kombajnem starszego typu. Ciągnik ma być długowieczny tzn. już raczej nie będzie wymieniony. Ma być to żywotny traktor jakiego każdy by sobie życzył. Rocznie będzie robił 200mth. Budżet to około 25000zł. Teraz propozycje nad którymi się zastanawiam:
      - Perkins 3 cylindrowy z MF 135, silnik sprowadzony ze skandynawii, całkowicie wyremontowany, przed remontem 3000-8000mth, nowa kabina z nałożonymi błotnikami, nowa maska, ogólnie wszystko nowe oprócz silnika, który jest jeszcze pomalowany
      - MF235/255, w takiej cenie są w różnym stanie wizualnym, czasami bez szyb lub innych chociaż nie wygląd jest najważniejszy, przebiegi też są różne bo w granicach 4000mth
      -Ursus 2812/3512, polski wytwór na który zwracam uwagę chociaż nie wiem czy warto, są droższe i mają przebiegi po 2000-3000 lub wzwyż, słyszałem, że przy ursusie po 5000-6000mth trzeba brać się za remont, a fergusony znoszą nawet 13000mth.
      Czekam na wasze opinie. Osobiście trzymam się pierwszej wersji, ale chcę poznać wasze zdanie. Uzasadniajcie swoje wypowiedzi tylko nie na zasadzie, bo ja takiego mam i jest dobrze. To w niczym nie pomaga. Pozdrawiam
    • Przez wojtek161
      mam pytanie do jakiego ciągnika założyć tura do 330 czy 360 to są moje 2 ciągniki w gospodarstwie chodzi mi o sterowanie linką ? odp
       
      + i -
       
      czy pompa oryginalna da rade i tp
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez rastamaniak
      Panowie czy to jest mozliwe Czy bank zgodzi sie na takie rozwiazanie Barkuje mi troche ziemie do MR a zostala tylko ta kredytowana z cholernym biznesplanem Da rade z tym cos zrobic?? Mial ktos podobna sytuacje???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj