Marek46ha

Która owijarka samozaładowcza ?

Polecane posty

Marek46ha    1

Witam,

Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.

Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?

Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?

Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.

Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.

Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?

Edytowano przez Marek46ha

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił Mchalle u mnie na wiosce są trzy sztuki każdy chwali rocznie każda owija około 1000 bel. Mają je już po 5-6 lat i żadnych problemów nie było. Kupuj owijarkę ze stawiaczem, na spodzie belki masz najwięcej folii, także ciężko ja przedziurawić. Ustawione łatwiej się też zbiera. Zależy na ile bel ma być ta owijarka ? Ja z sąsiadem, kupiłem Pronara z245 kopia McHalle 991BE owinęła ponad 900 bel bez awaryjnie, także mogę ci polecić. Według mnie owijarka z bocznym załadunkiem jest lepsza, ponieważ jak jest mało bel to musisz latać za prasą a tak jeździsz sobie w poprzek to na pewno masz bliżej belkę niż wzdłuż łąki. Niektórzy twierdza ze jest kłopot z belami przy płotach ,rowach bo ciężko wziąć bele, ten co beluje wystarczy ze skręci trochę przy wyrzucaniu beli i jest ok. Stawiacz to najlepszy jest ten z fartuchem, ładnie sobie przytrzymasz belkę i spokojnie postawisz. Jakoś nie mam przekonania do tych stawiaczy co jest kółko na końcu np. metal-fach tak ma w swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Ok dzięki za pomoc;)

Orientujesz się jakie modele McHalle mają ci sąsiedzi? I czy ponownie wybraliby ten sam?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił owijarkę Elho z bocznym załądunkiem użytkuje ją od 6 lat, ma szerokie koła, tandem, nie siada na mokrych łąkach nawet gdy ma na sobie dwie bele, sterownik jest lekki nie jak w pronarze ze do kabiny bierzemy cały rozdzielacz hydrauliczny który wazy ok 10kg.I podstawowa zasada ,, kto smaruje ten jedzie'' powinna służyc przez wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

Z tego co sie orientuje to rozdzielacza w pronarze sie nie bierze do tabiny tylko trzy czy cztery dziwignie ktore za pomoca linek steruja rozdzielaczem zainstalowanym na maszynie. Zastanawiam sie nad zakupem tej wlasnie maszyny bo przemawiaja za nia wzgledy finansowe jest duzo tansza niz zachodnie ale nie wiem jak sie sprawuja jesli ktos cos wie to podziel sie info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

teraz juz mogę sie podzielic info bo zakupiłem i sezon urzytkowałem Jestem bardzo zadowolony z niej wszystko jest ok C-330M w niej śmiga i ma lekko najcierzej to ewentualnie ciądać ale daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative009    12

@darek3010 i jak Ci się sprawowała? 2tyg temu ją zakupiłem i jest jeden problem że siłownik od chwytania folii na zapalonym ciągniku nie cofa się a jak się zgasi ciągnik to się chowa , wiesz może co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam którą owijarkę samozaładowczą polecacie oczywiście mowa jest o polskich produktach .Czy wybrac z bocznym załadunkiem czy czołowym ,automat czy sterowanie ręczne dodam że posiadam prasę która robi bele 125-120 i czy właśnie ten wymiar nie wyklucza owijarek ze stołem o wymiarach 120 na120.Skłaniał bym się między SIPMO a WARFAMĄ ale PRONAR też jest ciekawa .A co sądzicie o METAL FACH-u i ROLMAKO.Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Z tych co wymieniłeś to pronar najmniej skomplikowany i bardzo sprawdzona konstrukcja. W mojej okolicy najbardziej chwalona z polskich reszta polskich ma dużo wad.

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

koledzy a jak jest z ciężkimi belami,plus,minus 1000 kg.bo obok mnie sąsiad na łące owijał po machalu,to były pierwsze dni czerwca na podlasiu dwa dni padało,dzień pogody-to owijarkie mchale stawiało bokiem,była na tandemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Witam którą owijarkę samozaładowczą polecacie oczywiście mowa jest o polskich produktach .Czy wybrac z bocznym załadunkiem czy czołowym ,automat czy sterowanie ręczne dodam że posiadam prasę która robi bele 125-120 i czy właśnie ten wymiar nie wyklucza owijarek ze stołem o wymiarach 120 na120.Skłaniał bym się między SIPMO a WARFAMĄ ale PRONAR też jest ciekawa .A co sądzicie o METAL FACH-u i ROLMAKO.Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

 

Kupuj z załadunkiem czołowym, widziałem wiele owijarek w pracy i według mnie z załadunkiem czołowym jest lepsza od z załadunkiem bocznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

My mamy vicona bw 1400, to to samo co kuhn rw, ze stawiaczem i autostopem, jezeli chodzi o bele, to byly lucerny po 1000 kg i nie bylo problemu, ale ona jest niska i ma kolo przestawiane takze sie mocno rozszerza, ani razu nie widzialem zeby chociaz sie oderwala od ziemi jak rozlozona, sterowanie z linek, jak dobra pompa to liczylem 25 sekund na owiniecie beli i jak szybko jezdzisz ti 60 spokojnie na godzine owiniesz nawet wiecej mi sie zdarzalo ale to juz trzeba zap.. i szkoda maszyny, autostop i stawiacz polecam, ponad 4 tys juz ma nakrecone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldzio    0

Witam drodzy użytkownicy, przychodze do was z prośbą doradzenia w zakupie owijarki samozaładowczej, bo jest tego od gro***. Więc może ja przedstawie czego oczekuje a wy będziecie wypisać , modele, ceny, wady i zalety a więc:

-owijarka będzie pracować z ciągnikiem do maks 100 km

-będzie owijać bele nie tylko 120.

-teren też nie jest suchy więc, dobrze by było fajne oponki

-folia 750

- Cena do maks 55 tysięcy zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    86

My mamy Warfamę i polecam dobra wtyrzymała konstrukcja, sterowanie z kabiny, szerokie opony tylko rozmiar beli nie wiem jaki max może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Szukacie owijarki z automatem? Załadunek ma być przedni czy boczny? Owijanie na jedną rolkę folii (stół obrotowy) czy na dwie (owijarki satelitarne). Ja bym postawił na McHale. Kumple mają z kuzynem na spółkę, owijają rocznie grubo ponad 1000 bel i nawet nie widać na niej śladów zużycia. W 55 tyś powinna się zmieścić. Jaka była do tej pory?


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

za 55 tys będziesz miał McHale 991 bc taką jak u mnie w galerii w automacie sporo więcej kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

z 55 jeszcze pare złotych zostanie z mchale 991bc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

polecam foliarkę z pronara (kopia mchale) dobry stosunek ceny do jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldzio    0

Tak ojciec zastanawiał sie nad McHale ale baliśmy się cen bo jak wiadomo te owijarki nie są tanie, do tej pory mieliśmy simple meridna czy jakoś tak, samozaladowczą z bocznym załadunkiem, lecz przy mojej obecnej prasie i jej belkach po prostu, przy pracy dostaje gorączki , bo swoje już na foliowała ;)

P.S dopiero zobaczyłem pytanie, stół obrotowy na jedną rolke...

Edytowano przez goldzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

witam zakupiłem SIPME maje w automacie za 37500 brutto i jak na razie jestem zadowolony owinięcie trwa 45 sekund .Jeżeli chodzi o wykonanie to naprawdę nie ma się czego sipma powstydzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Ta maja tez wydaje sie nieglupia i mozesz ja zczepic inline za prasa, ja do swojej bw 1400 nie mam jakos zastrzezen, chociaz czasami sie zastanawiam czy nie lepiej bylo wziac wlasnie maje z automatem, bo tutaj mam tylko autostop, a cena to chyba bylo cos ok 40 netto ale moge sie troche mylic bo juz 4 sezon jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daniel1986
      Witam,
      Potrzebna mi jest owijarka do bel, nie interesuje mnie owijarka samozaładowcza bo i tak trasportuje bele na plac przed owinięciem, a owijarka samowyładowcza. w grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa owijarka. Najistotniejszą kwestią jest to aby owijarka sama wyładowywała bele, wówczas czas owijania skróciłby się wyrażnie(ciągnik z turem załadowałby bele na owijarke i pojechał po następną w tym czasie bela by się owinęłą i leżała już na ziemi, wtedy kładziemy na owijarkę następną a zabieramy owiniętą i tak wkółko a z samą stacjonarną trochę się schodzi.....)znalazłem takie propozycje UNIA GROUP FALA L/2, Sipma TEKLA, KLARA Z-557,. Klara zapewne już będzie droższa. Bele są po prasie UNIA FAMAROL DF 120 1.8 VD, więc te po pocięciu ważą około 800 kg.Jeżeli ktoś zna ceny tych owijarek prosze o podanie ich. Macie jeszcze jekieś inne propozycje?Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez wojtek161
      mam pytanie do jakiego ciągnika założyć tura do 330 czy 360 to są moje 2 ciągniki w gospodarstwie chodzi mi o sterowanie linką ? odp
       
      + i -
       
      czy pompa oryginalna da rade i tp
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez piotrp213
      witam wlasnie sprzedalem dotychczasowy kombajn mialem new kolanda 1545 i chce kupic nowszy
      zastanawiam sie nad claasem dominatorem 98 sl lub 88sl john deerem 1177s2 w hydro lub new holandem tc54 chedery nie wieksze niz 4,5 metra zastanawiam sie co wybrac roczniki clasa i john deera 91 a new holand mlodszy ceny porownywalne do 110000 ogladalem juz kombajny i nie wiem co wybrac ktory bedzie lepszy mial wieksza wydajnosc jak ze spalaniem i awaryjnoscia
      prosze o pompc i wasze sugestie
    • Przez mateusz44
      witam wszystkich forumowiczów
      Chciałbym abyście pomogli mi wybrać agregat talerzowy i doradzili jaką szerokość mogę maksymalnie wybrać do swojego ciągnika a jest nim ursus 11024 110km .Poniższa oferta przedstawia agregaty 3m:
      (sorki że będę pisał średnice słownie , klawiatura moja nie posiada tego symbolu).
      Poszczególne firmy :
       
      staltech 12 000 tyś netto 3m .
       
      talerze fi560 -500 zł
      talerze fi610 -2000 zł
       
      wał packer 'a 1200 zł (fi600 - 2000 zł )
      wał gumowy -3000 zł (prosiłbym tutaj o szczególnie opisanie różnicy w polu między wałem gumowym a packerem )
       
      Rolmako 13 000 zł netto 3m.
       
      talerz fi560 -1100 zł
      talerz ofas -1700zł
      łożyska : kraśnik standard (za dopłatą TIMKEN -1200 zł , SKF-1200 zł
      wał packer'a : 1500 zł
      wał gumowy: 3800 zł
       
      Agromasz 14 000 zł netto 3m.
       
      talerz fi510 standard (opcja fi560 +500 zł )
      wał packer'a: 1300 zł
      wał gumowy :3200 zł
       
      Grano System : 13 500 zł netto 3m.
      talerze: fi560 firmy ofas -1600 zł
      wał packer'a fi500 lub fi600 - 2600 zł
      wał gumowy :fi500 -3700 zł
       
      To by byłe wszystkie które mnie interesują , jeszcze dwa pytanka :
      1. co sądzicie o agregatach pół zawieszanych
      2 . Wózkach transportowych takowe oferuje firma Grano system. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj