Andrzej_z_pod_pieca

Problem z Sąsiadem

Polecane posty

krzysio22    961
Ale co ten somsiad może, nawet spółki z nim dobrej sie nie zrobi, bo z tego co autor napisal, nie posiada on nawet ciągnika z ładowaczem, więc nie wiem czego tu się bać i od czego tu odchodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ja tm bym się cieszył jak by mi ktoś na mojej działce siano złożył...bo zabrać już by tego nie zabrał :D

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile to w ogóle siano, a nie zbutwiałe g*wno.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ansja napisał:

Sąsiadowi można samemu napisać pismo i podać termin aby uprzątnął to swoje siano np.w ciągu 3 dni.Jesli to zlekceważy wziąć siano do siebie,działkę skosić.Jesli się sąsiad upomni wówczas jest podkładka,że był pisemnie upominany.A skoro się nie podporządkował to teraz jego strata.Chocby później sąsiad zgłosił to na policję to i tak sprawa jest po stronie właściciela działki.

Zrobiłem tak jak wyżej użytkownik napisał napisałem pismo i podałem termin ale odzew sąsiada był natychmiastowy ale to on wezwał policje i chciał oskarżyć mnie o nękanie i wysyłanie listów z groźbami xD ale mój znajomy co to ,,siano" ,,kostrzewa wyschła z innymi badylami" przekładał zauważył nas, akurat prasował sąsiednią łąkę i sprasował to ,,gówno" przy tym sianie to jego prasa Krone nawet nie dawała rady.  I przy policji wrzucił mu na jego posesje a i sąsiad został ukarany mandatem.

No i wstawił się za mną :) więc nie jestem znienawidzony na całej wsi jak inni pisali

Edytowano przez Andrzej_z_pod_pieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i ktoś Cie kocha , ale dziwny jesteś . Czy jesteś prawnym właścicielem tej działki ? Bo jak jesteś to jak ktoś może się wpier.... wejść na Twoje ? Zawieź mu rozrzutnik gnoju pod chałupę i będzieta kwita .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28826

Czyli najlepiej wyszedł ten co na początku przewiózł a potem sprasowal, na początku kasa za przewiezienie, a potem jeszcze za balota😂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyszedł i jeszcze flache obaliliśmy i pewnie w przyszłości nie jedną obalimy. A co do tego czy jestem prawnym właścicielem działki to tak jestem nim masz racje dałem sobie w kasze napluć jak takie jedno przysłowie brzmi, jestem tą lepszą stroną człowieka spokojny i niemściwy, przepraszam nie mnie to oceniać. Jak to mówią Święci po ziemi nie chodzą,ogłaszają ich dopiero po śmierci. A obornika szkoda mi by było,wolałbym go przeznaczyć na nawożenie mojej ziemi niestety gorzszej jakościowo. Ważne że się zakończyła na moją korzyść :)

Edytowano przez Andrzej_z_pod_pieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak czułem . Gówno prawda i wymyślona historyjka z nudów przez dzieci w wakacje . Bez ładu składu i jednego prawdziwego zdarzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 to fakt ...pierdolamento matoła bez składu i ładu 😄


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

marko-kolo napisał:  to fakt ...pierdolamento matoła bez składu i ładu 😄 Ty to jak zwykle masz gadane. :) ja bym zrobił jak zetorki... zawiózł bym mu gnuj pod chalupe i bedziemy kwita:) niechce mi sie tego postu szukać, przepraszam zetorki... jak to nie byłeś Ty z tym postem ale ja by tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Witam,podepnę się pod temat bo też mam problem z sąsiadem lecz nieco inny mianowicie,owy mój sąsiad nie uprawia swojego pola od 3-4 lat po prostu to porzucił tzn.odebrał dzierżawę swojej rodzinie i sam też nie obrabia(taki pies ogrodnika) i problem w tym że zasiały się samoistnie drzewa(brzoza i osika) na razie malutkie około 50cm ale wiadomo że to dziadostwo szybko rośnie i od strony zachodnio-południowej będę miał ścianę lasu nie wiem co mogę zrobić by temu zapobiec,żadne rozmowy nie wchodzą w grę,bo On wyznaje zasadę ''wolność Tomku w swoim domku'' czy można tak po prostu zostawić ziemię pod ugór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można . Aż tak szybko drzewa nie rosną . Staraj się nie dopuścić , by rosły zbyt blisko granicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 ludzie są już nie normalni ,chcą decydować co u sąsiada na polu ma rosnąć...cyrk na kołach 

 a jakby chciał normalnie las zasadzić to co ? nie może ? może bo to jego własność a Tobie nic do tego i tyle 

  • Like 2

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

 może i ludzie są już nie normalni,ale ja się za takiego nie uważam bo las przy polu już mam po jednej stronie i wiem co to znaczy, wiecznie problem z gałęziami,brak słońca i susza 10m od miedzy a jak by chciał normalnie las zasadzić to raczej zgodnie z przepisami tzn.4m od granicy. czyżbym nieopatrznie uderzył w stół i nożyce się odezwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma takiego przepisu . Sam bym nie lubił mieć ugór z drzewami za miedzą . Pytałeś , to odpowiedziałem co sądzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

las chyba  tak ...ale drzewa można już sobie sadzić bezpośrednio przy miedzy i tyle 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zadbaj odpowiednio jak będziesz pielęgnował swoją plantacje odchwaszczając ,jesli to ogór to nie będzie konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez 12newholland12
      Wie ktoś od ilu lat można zrobić uprawnienia na kombajn i sieczkarnie ile kosztuje i ile trwa
    • Przez jadamek
      Witajcie!
      Mam mały problem... Otóż przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy kategorii T. Jestem już po kursie (w zasadzie to kurs skończyłem w połowie grudnia, ale sprawy się tak potoczyły że dopiero teraz zabieram się za zdawanie ciągnika). Dzisiaj jeszcze byłem u faceta wyjeździć resztę godzin zostawionych na takie przypomnienie bezpośrednio przed egzaminem. W sumie jest okej. Jedyną bolączką może być parkowanie prostopadłe z wjazdem tyłem. No ale nie o tym tutaj...
      Na kursie jeździłem sześćdziesiątką (Ursus C360) i przyczepą 4t. Na egzaminie będę miał Zetora 6045 i przyczepę również 4t. Z tym że ja nigdy z bliska Zetora na oczy nie widziałem... W pobliżu mam dwie autoszkoły z czego jedna to właśnie ta, do której ja uczęszczałem i mają tam Sześcdziesiątkę, a w drugiej mają Ciapka (Ursusa C330 - z resztą takiego to mam na podwórku...).
      Szukałem w internecie instrukcji obsługi tego ciągnika, ale są tylko serwisówki... A w WORDzie nie ma możliwości oglądnięcia ciągnika przed egzaminem.
      No i o co mi chodzi? Potrzebuję podstawowych informacji na temat tego ciągnika. No chyba że ktoś posiada i byłby w stanie podrzucić instrukcję obsługi. Jeżeli nie to miałbym serdeczną prośbę o takie rzeczy jak: opis kokpitu (co gdzie jest, co jak się włącza, jak się w ogóle uruchamia i gasi ciągnik), schemat biegów, opisanie gdzie znajduje się zbiorniczek płynu hamulcowego. Czy w tym ciągniku jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego czy sprawdza sie w chłodnicy? O i przy okazji jak otworzyć maskę? Bagnet oleju to chyba sie znajdzie jakoś... Ale możecie napisać gdzie on się znajduje. Gdzie znajduje się hamulec awaryjny, jak rozmieszczone są z tyłu przyłącza do przyczepy (powietrze i światła)?
      Wiem - głupie, ale uwierzcie że nigdy w Zetorze nie siedziałem. Czy może w innych modelach sprawa ma się podobnie jak w tym i instrukcja byłaby podobna?
      Za wszelką pomoc pięknie dziękuję.
    • Przez vdan
      Witam wszystkich.
      Mam pewien problem z rozwiązaniem sprawy przejęcia gospodarstwa rolnego wraz z dzierżawą gruntów ornych od ANR.
      Rodzice przekazują mi gospodarstwo rolne wraz z maszynami oraz gruntami ornymi w skład których wchodzą 2 działki dzierżawione od ANR.
      Złożyłem już wniosek o przyznanie pomocy MR, ale problemem będzie przejęcie dzierżawionych gruntów ponieważ dzierżawy kończą się w 2016 roku, dzierżawy nie podałem do wniosku MR - to oczywiste , ojciec ma te działki dzierżawione w programie rolno środowiskowym, program do 2018 roku. Gdy przejmę gospodarstwo wraz z dzierżawami i ANR wyda zgodę na przejęcie tej dzierżawy to przedłużą mi umowę do momentu zakończenia się programu rolno środowiskowego?, czy może nie wydać na to zgody?. Dodam że planuje wystąpić o kupno dzierżawionej ziemi, ale wiem że muszę być dzierżawcą gruntu min. 3 lata żeby mieć prawo pierwokupu. Jeżeli nie wydadzą zgody na przedłużenie do 2018 roku to w 2016 roku będę dzierżawcą max. 2 lata - prawo pierwokupu nie będzie się mnie tyczyło. Powinienem skonsultować to w ANR, ale czy ktoś miał podobny problem?.
      Co robić?
      Ps. zapewne nie tylko ja( młody rolnik) będę miał ten problem.
    • Przez ursus1734
      Witam mam pytanie a mianowicie mam prawo jazdy kat. B nie mineło jeszcze pół roku a chciałbym zrobić kat. T i czy mogę jechać odrazu do wordu zapisać się na część praktyczną egzaminu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj