Zaloguj się, aby obserwować  
12newholland12

Prawo jazdy na kombajn

Polecane posty

witold19861    6

kolego jeśli chodzi o kombajn to musisz mieć prawo jazdy kat. b lub t idziesz na kurs najczęściej w szkołach rolniczych sa one prowadzone cena do 1 tys zale kto to prowadzi a z jakiego województwa jestes

Wiadomość z agroFakt.pl

Piter94    11

U mnie w szkole można zrobić takie uprawnienia za 500 zł i musisz mieć jedno prawo jazdy T lub B

Edytowano przez Piter94

OpGienio    3

Na początek trzeba mieć ukończone 18 lat, prawo jazdy kategorii B lub T. Kursy organizuje większość szkół rolniczych. Ja u siebie miałem 5 godzin jazdy i egzamin.

kamil496    39

Zgadza się, pierw trzeba mieć 18 lat prawo jazdy t lub b i jakieś 400 zł na ten kurs :D U mnie teraz jakoś mają w marcu organizować , ale jak by się uparł to gdzie indziej w pobliżu też jest kilka ośrodków co robią takie kursy więc z tym to nie ma problemu

Piter94    11

Jak ja zdawałem miałem zdaną kategorię T i 16 lat, więc nie wiem chyba, że coś się zmieniło

kravter    36

ale na kat b czy tam T to mozna jezdzich po drogach a nie wolno pracowac? czy zeby jechac tez trzeba uprawnienia ;d

kamil496    39

Żeby jechać po drogach to nie trzeba mieć tego kursu również podczas pracy w polu. Schody się zaczynają wtedy gdy kombajn jest ubezpieczony i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek na drodze bądź w polu wtedy w 99% nie dostajemy odszkodowania. Ponadto będziemy musieli jeszcze płacić z własnej kieszeni na rzecz poszkodowanego

mariuszd93    489
OpGienio    3

Żeby jechać po drogach to nie trzeba mieć tego kursu również podczas pracy w polu. Schody się zaczynają wtedy gdy kombajn jest ubezpieczony i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek na drodze bądź w polu wtedy w 99% nie dostajemy odszkodowania. Ponadto będziemy musieli jeszcze płacić z własnej kieszeni na rzecz poszkodowanego

mi się zdarzyło na polu sprawdzanie uprawnień przez jakąś kobietę. Do tego stan techniczny sprawdziła kombajnu i spisała mnie. Znalazłem coś takiego; http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/wojciechowski/0905o.pdf.

Edytowano przez OpGienio

grego    385

To nawet nie wiesz kto cię spisywał, nie przedstawiła się? Kombajn jest pojazdem wolnobieżnym więc kat B i T uprawnia do prowadzenia kombajnu. Nie jestem pewny jak to jest gdy kosisz własnym kombajnem u siebie czy ci coś mogą zrobić, bo do pracy u kogoś tam to już na bank trzeba te uprawnienia mieć, tak jak i na wózek widłowy bo nikt za Ciebie nie będzie odpowiadał ale chyba na własnym podwórzu nikt Ci nie może zabronić nim jeździć aczkolwiek mogę się mylić.

OpGienio    3

Dawno to było to nazwiska nie pamiętam . Kombajn był nie mój tylko szefa więc uprawnienia posiadałem i posiadam w każde żniwa .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys

• Przez Andrzej_z_pod_pieca
      Mam problem z sąsiadem który pozostawił dużą ilość ,,kopkę" ,,pryzmę" siana. Działka budowlana dokładnie jest od paru lat moją własnością, sąsiaduje z innymi działkami budowlanymi o charakterze rolnym, sam z swojej działki pozyskuje siano dla bydła. Tak jak wcześniej wspomniałem pewnego wieczoru wynajął mojego znajomego by te kopkę siana przewiózł ciągnikiem z ładowaczem czołowym. Byłem u tego sąsiada rozmawiałem z nim na ten temat gdyż widziałem to na własne oczy on mówi że tego nieudowodnie tego przed sądem jeśli bym go pozwał rzeczywiście nie mam nic nagrane , ani w okolicy nie występuje monitoring, byłem u znajomego który odwrócił się do mnie plecami bo on był świadkiem ale również osobą która to zrobiła oczywiście za wynagrodzeniem nie wnikałem czy to były pieniądze czy jakiś inny upominek. Proszę pomóżcie mi nie wiem co zrobić. Jeszcze na koniec dodam że na pewno na ty miejscu nie wyrośnie trawa, a miałem zamiar zebrać trzeci pokos z tej łąki.
    • Przez mate0
      Witam 
      Chciałbym się podzielić informacją i awari w kombajnie new Holland TC 5040 z 2008 roku. Problem polegał na tym, że przestał działać joystick czyli:
      - podnoszenie i opuszczanie hederu
      - wszystko związane z motowidłami 
      Prąd w panelu bezpiecznikach był, bezpieczniki sprawne.
      Awaria wynikła po tygodniowej przerwie w żniwach ( skończenie omłotu rzepaku czas przygotować kombajn na zboża i kicha )
      Telefony do serwisów z całego województwa każdy zajęty mogą być dopiero za 2-3 dni. Przez telefon podejrzewają awarię komputera.
      Po wielo godzinnych męczarniach okazało się, że wszystkiemu winny jest alternator który przestał pełnić swoją rolę. Co ciekawe panel informacyjny z początku nie wyświetla kontrolki od słabego napięcia trzeba około 2-3 godzin pracy w polu lub parenaście rozruchów silnika. W serwisie cena nowego alternatora 2600 netto. Udało się znaleźć kolesia z drugiego końca Polski, który z niemiec załatwił nówkę oryginał za 860 netto ,  który był na drugi dzień. 
      Co ciekawe przy słabym napięciu elektrycznym w kombajnie nie można go zgasić - jedyną opcją jest wyciągniecie bezpiecznika.

Mam nadzieję, że komuś przyda się ten wpis i oszczędzi sobie kupę nerwów. 
    • Przez luki8859
      Witam. Poszukuję opinii użytkowników  na temat nowych kombajnów Claas Tucano 320/420 i New Holland TC5.80 lub CX 5.80. Który lepiej wybrać? 
    • Przez piotr_79
      Witam,
      proszę o pomoc szczególna prośba do osób które używały/używają te modele (ja tylko anna i bolko)
      Który kombajn jest lepszy LK 650 czy SL750 chcę zmienic obecny kombajn na jeden z tych modeli.
      Chyba że macie jakieś inne propozycje w tej półce.
      Jeśli można 2-3 zdania komentarza dlaczego taki model wg Was jest lepszy.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.