mejtun

Problem z akumulatorami i czystością ziarna

Polecane posty

mejtun    0

Cześć.
Mam dwa pytania :)
1. Jakie bym akumulatory nie założył przy odpalaniu dosłownie w momencie wciśnięcia guzika upala mi jeden słupek w akumulatorze... Naprowadzi mnie ktoś gdzie zacząć szukanie?
2. Przy koszeniu pszenżyta mam kawałki wymłuconych kłosów w zbiorniku....   zbyt otwarte sito czy co?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
40 minut temu, mejtun napisał:

Cześć.
Mam dwa pytania :)
1. Jakie bym akumulatory nie założył przy odpalaniu dosłownie w momencie wciśnięcia guzika upala mi jeden słupek w akumulatorze... Naprowadzi mnie ktoś gdzie zacząć szukanie?
2. Przy koszeniu pszenżyta mam kawałki wymłuconych kłosów w zbiorniku....   zbyt otwarte sito czy co?
Z góry dziękuję za pomoc :)

jeśli sw 400 bizon  ( zakładając że silnik jest sprawny ) to ogólnie silnik ma duże zapotrzebowanie na rozruch  a jeśli się dołoży wyrobione tulejki na rozruszniku to wirnik może ocierać o stojan i pobór taki że może się zapalić instalacja ewentualnie zwarcie pomiędzy elektromagnesem a szczotkami tak czy inaczej wymontuj rozrusznik póki nie spaliłeś  kombajnu  

sprawdź czy nie popękało dolne sito jeśli nie to zacznij od nastawienia 80 % siły wiatru ustawieniu kierownic wiatru przednia 10 % wyżej niż tylna a dopiero póżniej zacznij odmykać sito .w kombajnach plewy I słomki powinny fruwać nad sitem górnym a przez sito powinny przelatywać ziarno i niedomłoty  duszenie wiatru  i zamykanie sit to błąd    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Słupek, tzn pniak na akumulatorze tak? Co do drugiego pytania to albo masz zbyt otwarte dolne sito, albo któreś z piórek jest wyłamane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mejtun    0
Dnia 21.07.2018 o 13:37, RU68 napisał:

zacznij od nastawienia 80 % siły wiatru ustawieniu kierownic wiatru przednia 10 % wyżej niż tylna a dopiero póżniej zacznij odmykać sito .w kombajnach plewy I słomki powinny fruwać nad sitem górnym a przez sito powinny przelatywać ziarno i niedomłoty  duszenie wiatru  i zamykanie sit to błąd    

kierownice wiatru  mam ustawione w ten sposób analogicznie z drugiej strony jest tak samo 

wiatrownice.jpg

Edytowano przez mejtun
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
17 godzin temu, mejtun napisał:

kierownice wiatru  mam ustawione w ten sposób analogicznie z drugiej strony jest tak samo 

wiatrownice.jpg

Bizona miałem 20 lat temu więc żeby nie wprowadzić cię w błąd zerknij sam i tak górna kierownica powinna kierować wiatr tak aby owiewał górne sito i czyścił je i tak samo z dolną z doświadczenia wiem że tylko duża ilość wiatru oraz wystarczająco dużo otwarte sita dają wydajność i czystość - ale w takim ustawieniu trzeba się liczyć że poślad zostanie na polu i większe straty j przy koszeniu na  pół hedera  lub na uwrociach  Bizon może kosić wydajnie ale kombajniści zwykle duszą wydajność na sitach (sprawdz stan sit a do tego trzeba niestety wymontować górne sito i sprawdzić czy są wszystkie żaluzje i czy mają zbieżny kont otwarcia -daj znać o postępach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mejtun    0

@RU68 a więc tak przestawiłem górą kierownicę do samej góry dolną na ok 30% niżej niż górna będę patrzył w praniu. 
Sita mam dolne nowe górne jest w porządku. 
Tata dzisiaj kupił dwa nowe akumulatory 180Ah i takie coś:
Elektroniczny regulator napięcia A-24 Typ RA2/24... wielkością jest jak paczka zapałek w zeszłym roku miałem napięcie trochę mniej niż norma na zegarze.... można to zastosować czy kupić mechaniczny ?

317fc59e427a96ff8c1f47b79a75.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, mejtun napisał:

@RU68 a więc tak przestawiłem górą kierownicę do samej góry dolną na ok 30% niżej niż górna będę patrzył w praniu. 
Sita mam dolne nowe górne jest w porządku. 
Tata dzisiaj kupił dwa nowe akumulatory 180Ah i takie coś:
Elektroniczny regulator napięcia A-24 Typ RA2/24... wielkością jest jak paczka zapałek w zeszłym roku miałem napięcie trochę mniej niż norma na zegarze.... można to zastosować czy kupić mechaniczny ?

317fc59e427a96ff8c1f47b79a75.jpg

 

Przed chwilą, RU68 napisał:

 

podłącz tylko nie pomyl przewodów a ładowanie sprawdź jeszcze przed  demontażem i nie patrz na zegar w kombajnie tylko podłącz multimetr (najtańsze 20-30 zł warto kupić )i zmierz napięcie ładowania powinno być 14,3 14,5 V  a z nowymi akumulatorami uważaj bo szkoda zniszczyć przyczyną topienia klem jest rozrusznik ! nowe tulejki i szczotki kilkadziesiąt zł  a masz pewność  że jest ok a roboty 1,5 godziny .Chyba że klemy nie przylegają (słaby kontakt też upali ale to już uroda bizona )  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mejtun    0

rozrusznik pojechał do zrobienia będzie zrobiony sprawdzę jeszcze klemy czy są okej ...klem nie ma... jakie lepiej kupić siwe czy złote? 

Edytowano przez mejtun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mejtun    0

@RU68  kurcze może Ty mi pomożesz pszenżyto wykosiłem elegancko a na owsie jak bym nie kombinował wpadają słomki ok 20cm-30cm do zbiornika :/ wiatr na 3 szczelina młocarni 8 obroty 850 średniej jakości owies sita to różnie jak domkne oba to leci na zewnątrz jak popuszczę oba leci do zbiornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 23.07.2018 o 16:13, mejtun napisał:

rozrusznik pojechał do zrobienia będzie zrobiony sprawdzę jeszcze klemy czy są okej ...klem nie ma... jakie lepiej kupić siwe czy złote? 

obojętne posmarować słupki wazeliną lub smarem miedzianym a na przykręcone klemy nasyp troszkę wapna -łyżeczkę 

Dnia 24.07.2018 o 18:59, mejtun napisał:

@RU68  kurcze może Ty mi pomożesz pszenżyto wykosiłem elegancko a na owsie jak bym nie kombinował wpadają słomki ok 20cm-30cm do zbiornika :/ wiatr na 3 szczelina młocarni 8 obroty 850 średniej jakości owies sita to różnie jak domkne oba to leci na zewnątrz jak popuszczę oba leci do zbiornika 

górne otwórz a dolne powoli po ząbku domykaj a sprawdź stan dolnego sita czy nie popękane pokrzywione  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 godzin temu, mejtun napisał:

@RU68dolne sito mam właśnie nowe :/

górne otwórz dolne domykaj po ząbku i kombinuj z wiatrem a i podnieś do góry końcówkę górnego sita 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mejtun    0

@RU68
Znalazłem problem :P
Górne zabezpieczenie które trzyma rączkę w jednej pozycji się popsuło i sito górne samo się otwierało :P niby banał a jak domknąłem sito to leciało czyste jednak może podpowiesz mi ile dać obrotów i szczelinę na klepisku na ładną pszenicę żeby nie leciało tzw ziarno w portkach czyli kawałki niedomłuconego kłosa sita wiem że się dosyć mocno przymyka a klepisko jak zaczynam schodzić poniżej 8 na skali to puka mi prawa strona i niżej już nie zejdę :/ obroty miałem na 850 ok śruty nie było w zbiorniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 31.07.2018 o 19:02, mejtun napisał:

@RU68
Znalazłem problem :P
Górne zabezpieczenie które trzyma rączkę w jednej pozycji się popsuło i sito górne samo się otwierało :P niby banał a jak domknąłem sito to leciało czyste jednak może podpowiesz mi ile dać obrotów i szczelinę na klepisku na ładną pszenicę żeby nie leciało tzw ziarno w portkach czyli kawałki niedomłuconego kłosa sita wiem że się dosyć mocno przymyka a klepisko jak zaczynam schodzić poniżej 8 na skali to puka mi prawa strona i niżej już nie zejdę :/ obroty miałem na 850 ok śruty nie było w zbiorniku 

od czasu bizona minęło mi już 22 lata więc mogę się mylić ale jak jedna strona puka sprawdź równomierność szczeliny po prawej i lewej i można to zniwelować na cięgnach 

regulację zacznij do 2/3 zakresu i powoli idź w górę ale jak pisałem wiatru nie można dusić obroty i szczelinę możesz podciągać aż do momentu śrutowania a później popuść  nawet odmianowo pszenice się inaczej młóci i nastawia więc musisz eksperymentować jakość cepów na bębnie też ma znaczenie  wytarte już nie domłacają  w bizonie to grosze na wymianę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gadek5228
      Witam.Posiadam kombajn Fahr M750 i szukam odpowiedzi na długo nurtujace mnie pytanie.Jaką pojemność ma zbiornik ziarna w tym właśnie modelu???(możecie również podawać inne modele kombajnów Fahr i poj.zbiornika).

      Pozdrawiam
    • Przez daro189
      witam, niedawno kupiliśmy kombajn MF 31 z 1963 roku przerobiony pod młócenie fasoli "piekny jaś".
      jednak wysyp ziarna znajduje się na dole i fasolę trzeba wybierać ze skrzyni. posiadamy łancuch, jednak brakuje na nim łopatek, aby ziarno transportować do zbiornika.
      i tu pojawia się moje pytanie - jaki materiał zastosować do wykonania takich łopatek?
      czarne gumowe ze sklepu odpadają, bo zostawiają ślady na fasoli, blaszane również odpadają. najlepszy byłby dość mocny, ale również elastyczny biały plastik, jednak nie wiemy jaki rodzaj i grubość zastosować. czy ktoś posiada wiedzę, jak to wykonać aby uszkodzenia były jak najmniejsze?
      pozdrawiam
    • Przez wikus666
      witam mam pytanie odnosnie ziarna ktore mo tak ok 16.5 % wilgotnosci i miesci sie w silosie bin 200
      jak mozna go dosuszyc zebym nie musial juz sprzedawac.
      prosze o pomoc
    • Przez mirek0829
      witam
      czy ktoś z was sieje zboże zaprawiane na mokro siewnikiem unia polonez, jeżeli tak to czy ziarno jest normalnie podawane, nie zapych i jakoś inaczej trzeba ustawia siewnik?
    • Przez katopo
      Zna ktoś jakieś wzory albo metody na obliczenie wilgotności ziarna kukurydzy bez urządzeń tylu wilgotnomierz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj