Gość

Sprzęgło przeciążeniowe do rębaka

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:

W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.

I teraz 1500:540=2,77

160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.

Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 

Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.

A obliczenia wziąłem z tego tematu:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo_tos    0

Witam, Bardzo Was proszę o poradę... Chce kupić rębak Jansen GTS-1500E natomiast facet zrobił "lepsza" wersje tego - dołożył sprzęgło i zmienił hamulec bezpieczeństwa - może ktoś ma doświadczenie i mógłby polecić jedna bądź druga opcje!??  

Będę bardzo zoobowiązana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Proszę tabela jakie sprzęgło ma być do traktora o danej mocy km żeby zabezpieczyć go przed uszkodzeniem.

wal-przekaznika-mocy-wom-620-nm-70-sprz-kolkowe-maszyny-rolnicze-podkarpackie-513181950.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Można by zastosować zespół sprzęgła ciernego, producent w instrukcji od prasy podaje, że sprzęgło jest ustawione na moment 900Nm, można go zmienić poprzez dociągnięcie bądź poluzowanie śrub.  Tego typu sprzęgło z Z224 wraz ze sprzęgłem jednokierunkowym 

https://www.olx.pl/oferta/sprzeglo-jednokierunkowe-glowne-do-prasy-sipma-z-224-z-224-1-rebak-CID757-IDFkV1A.html#9ff8d28dcc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
    • Przez grzegorzpudlo
      Witam, 
      Potrzebuję informacji na temat ustawienia sprzęgła w ciągniku Renault 651.4. Jak ustawić sprzęgło w tym modelu? Jaka powinna być odległość między łapkami a dociskami ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj