lukas1320

Problem z wariatorem/przyspieszaczem Deutz fahr

Polecane posty

lukas1320    3

Witam mam problem z wariatorem w kombajnie Deutz fahr 1320 (prawdopodobnie jest taki sam jak w 2xxx). W ubiegłym roku pod koniec żniw nagle po wyjechaniu z pola nie chce się rozpędzić do 24 km/h tylko wyciąga max 18 km/h jak widać na jednym ze zdjęć zardzewiała obwódkę (jakieś 6mm)

do tamtąd powinien wyjść pas lecz wychodzi tylko tyle ile widać na ostatnim zdjęciu. Wyeliminowaliśmy luz wzdłużny na siłowniku oraz próbowaliśmy przesuwać wariator na tych wzdłużnych otworach które widać na 2 zdjęciu lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Pas ma wymiary identyczne jak nowy. Koła są lekko podtarte ale wydaje mi się że gdyby była to wina kół to robiłoby się to stopniowo a nie z dnia na dzień prędkość zaginęła. Co robić? Może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

IMG_20180706_130125.jpg

IMG_20180706_130138.jpg

IMG_20180706_130321.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jak to działa bo nie moge dojść te koło na zdjęciu z suwmiarką chodzi góra dół ? Pasek może i ma tę samą długość ale szerokość pewnie większa to i stąd różnica nie próbowałeś regulować przy tym kole ale w dół je spuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
przecież to proste jak budowa cepa olej naciska na talerz który przesuwa się do drugiego co powoduje że zwiększa się średnica koła co za tym idzie pas się napręża i dolne koło się rozchodzi ,tyle teorii pewnie naszło syfu plus rdza i jakiś rant ma tulei spodowowaly to że zakres ruchu talerzy się zmniejszył .trzeba rozebrać i sprawdzić o co kaman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a dopiero teraz się przyjrzałem i kapuję , bo pierwsze dwa zdjęcia pasek na górze schowany , a na trzecim "wyciągnięty" i się tym sugerowałem że dwa koła mają pasek do końca to jak w jednym się schowa to już z drugiego wyleci -niedowidze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1320    3
38 minut temu, sebe1033 napisał:

a jak to działa bo nie moge dojść te koło na zdjęciu z suwmiarką chodzi góra dół ? Pasek może i ma tę samą długość ale szerokość pewnie większa to i stąd różnica nie próbowałeś regulować przy tym kole ale w dół je spuścić

Już tyle komplikacji z tym robiłem i nawet 1mm różnicy

 

Edytowano przez lukas1320
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1320    3
Dnia 7.07.2018 o 16:27, sebe1033 napisał:

ale na dół je spuszczałeś ?

 

Spuszczałem na dół podnosiłem w górę różnica była tylko na dolnym kole a ma górze nic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

chyba że przy składaniu coś nie tak poszło , bo te koło na górze to rozbierałeś z tym siłownikiem ?

A jak spojrzysz na nie od spodu w szczelinę między talerzami to nie stykają się czy jakaś śruba wystaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj