Konfetti223

Problem z kapustą wczesną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
huard    13

widze ze temat coś przycichł ja panowie swoją jetme już kończe teraz zeczyna sie druga a jak u was z cenami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
Przed chwilą, huard napisał:

widze ze temat coś przycichł ja panowie swoją jetme już kończe teraz zeczyna sie druga a jak u was z cenami?

ja dopiero w niedziele wycinam mirrora, a ceny nie znam jeszcze. po ile sprzedawales w hurcie i gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

po 5zł i 4 zł troche zjazdowa troche warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, huard napisał:

po 5zł i 4 zł troche zjazdowa troche warszawa

Byles moze na Broniszach ? Duzo kapusty tam jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

tak byłem na broniszach kapusty nie było pratycznie wogóle 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
7 godzin temu, huard napisał:

tak byłem na broniszach kapusty nie było pratycznie wogóle 

 

Kiedy byłeś i jaka cena była ?

3 godziny temu, MADER12 napisał:

Jakie ceny u Was?

Jeszcze się nie orientuje , patrzyłem na internecie to jeszcze nie ma ceny z Bronisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

wczoraj byłem sprzedałem po 5 i 4,5 dzisiaj tez podobno taka cena była

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
Dnia 3.05.2018 o 19:55, patryk1997 napisał:

I jak tam kapusta rośnie ? Kiedy wycinasz ? ;)

Pierwszą wycinaliśmy w piątek(4 maj), dziś tniemy drugą (7 maj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
12 godzin temu, Konfetti223 napisał:

Pierwszą wycinaliśmy w piątek(4 maj), dziś tniemy drugą (7 maj)

My wczoraj cielismy pierwsza , a jutro drugą :) . Jak cena u cb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
12 godzin temu, patryk1997 napisał:

My wczoraj cielismy pierwsza , a jutro drugą :) . Jak cena u cb ?

Tzn tą o której jest tu problem opisany to wycinamy w łuszczki po 8 sztuk (inaczej poszła by talerzówka bo nie ma zbytnio liścia a główka też wielka nie jest) a tą zdrową dziś tniemy na Zjazdową to dam znać. Wujek był i swoją sprzedaje po 3,5 do 4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, Konfetti223 napisał:

Tzn tą o której jest tu problem opisany to wycinamy w łuszczki po 8 sztuk (inaczej poszła by talerzówka bo nie ma zbytnio liścia a główka też wielka nie jest) a tą zdrową dziś tniemy na Zjazdową to dam znać. Wujek był i swoją sprzedaje po 3,5 do 4zł

Wczoraj stary byl to sprzedał po 4zl średnio . Dzis nacielismy i jedzie po południu na Bronisze to tez dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

Jednak tata nie był na Zjazdowej bo mamy skup obok siebie i tam cena jest ok 3 zł. Nie wiem czy to dużo czy mało ale nie dali byśmy rady tego wywieź, ponieważ kapusta bardzo równo dojrzewała i praktycznie zostało ze 30-40% całej kapusty na tym polu. Także jeszcze 2 maks 3 kursy i po kapuście :D Ale mamy jeszcze 12 tuneli troszkę późniejszej także to nie koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huard    13

mi zostało jeszczcze 30 tuneli dzisiaj na broniszch była od 6 do 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

my powoli kończymy tunele ale jednakże zostało 12 w ogóle nie zaczętych bo jeszcze nie dojrzała. Myślę że za ok 1 tydzień i zaczniemy tamtą

Tata był dziś w nocy na Zjazdowej i średnio wyszła 3,9zł także myślę że i tak dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
10 godzin temu, Konfetti223 napisał:

my powoli kończymy tunele ale jednakże zostało 12 w ogóle nie zaczętych bo jeszcze nie dojrzała. Myślę że za ok 1 tydzień i zaczniemy tamtą

Tata był dziś w nocy na Zjazdowej i średnio wyszła 3,9zł także myślę że i tak dobrze 

u nas tez juz wiekszosc wycieta , w nastepnym tygodniu zakonczymy pewnie. Co za odmiana tej pozniejszej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
11 godzin temu, patryk1997 napisał:

u nas tez juz wiekszosc wycieta , w nastepnym tygodniu zakonczymy pewnie. Co za odmiana tej pozniejszej ?

Emily 
Tzn ona nie jest jakaś tam mega późna ale raz że była sadzona jakieś 5-10 dni później i do tego te kilka dni więcej wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, Konfetti223 napisał:

Emily 
Tzn ona nie jest jakaś tam mega późna ale raz że była sadzona jakieś 5-10 dni później i do tego te kilka dni więcej wegetacji

No racja to robi swoje. A ta nowa odmiana na S.. sprawdzila sie u ciebie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0
6 godzin temu, patryk1997 napisał:

No racja to robi swoje. A ta nowa odmiana na S.. sprawdzila sie u ciebie ? 

jeśli chodzi o tą o której myślę to bardzo
piękne główki ma i według mnie jak na te porę roku są dosyć ciężkie na skupie ważyli to 1,7 do 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk1997    0
1 godzinę temu, Konfetti223 napisał:

jeśli chodzi o tą o której myślę to bardzo
piękne główki ma i według mnie jak na te porę roku są dosyć ciężkie na skupie ważyli to 1,7 do 2 kg

To dosyć spora urosła :) . Sprawdzisz jak dokładnie się nazywa , to może bym spróbował w przyszłym roku tej odmiany ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samson
      Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
    • Przez agrofoto
      Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 
       
      Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj