poosa21

RODO w rolnictwie

Polecane posty

poosa21    858

Co wiecie na temat tego RODO bo czytając te przepisy to nawet wystawiając fakturę lub inny dokument trzeba przestrzegać przepisów zawartych w tych rozporządzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37
kara może być do 20 tys euro . pesel jest dana osobowa. mało konkretne przepisy. pożyjemy zobaczymy jak to się rozwinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Nie ma się czego bać. Wystawiając fakturę na firmę RODO nie obowiązuje Cię ponieważ dane firm są ogólnie dostępne (choćby CEIDG), chyba że zbierasz jakieś wrażliwe dane (religia, upodobania seksualne, upodobania polityczne, choroby itp.). Jeżeli chodzi o osoby prywatne to musisz zgłosić że prowadzisz bazę danych (jeżeli zbierasz bazę danych), do tego baza musi być odpowiednio zabezpieczona (zeszyt zamknięty w sejfie :), oprogramowanie antywirusowe na kompie, zabezpieczona hasłem sieć WIFI w firmie, laptop zabezpieczony hasłem, jeżeli zbierasz dane na stronie internetowej to strona zabezpieczona darmowym :) certyfikatem SSL itp, żadne cuda). Jak klient podaje Ci dane do faktury to nie musi wyrażać żadnych zgód. Jak zbierasz dane w celach marketingowych to klient musi wyrazić odpowiednie zgody marketingowe na przetwarzanie danych (chyba że jest to firma jak pisałem wcześniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Dzięki za odpowiedź. Mam też sprzedaż wysyłkową i dane klienta przekazuje firmie kurierskiej. Dane osób prywatnych nie gromadze. Tylko tym co wystawiam faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forvega    3

Jak wysyłasz do firm to nie ma problemu z RODO. Nie wiem jak wygląda przekazywanie danych do firm kurierskich bo to jest de facto zwykła wysyłka i chyba nic nie musisz zgłaszać (jak nadajesz przesyłkę na poczcie to nie jest to udostępnianie danych osobowych). Inaczej by sytuacja wyglądała jakbyś miał jakiś magazyn zewnętrzny i im przekazywał dane do nadania przesyłki albo gdy przekazujesz dane do producenta i on wysyła towar bezpośrednio od siebie do klienta.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Volt
      Witam wczoraj pisałem Olimpiadę w szkole i awansowałem do poziomu centralnego zdobywając 23/30 pkt. Następny etap rozgrywa się niebawem i został niecały miesiąc na naukę i mam tutaj pytanko czy może ktoś już startował w tej Olimpiadzie i mniej więcej wie czego mogę się spodziewać
       
      Może ktoś również awansował w tym roku do poziomu Ogólnopolskiego to zapraszam do dyskusji na ten temat !
       
       
      P.S może ktoś posiada jakieś ciekawe materiały dt. zagadnień z ergonomii i BHP w rolnictwie to byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi je podesłał.
    • Przez MFpower
      Tak jak w temacie potrzebna mi pomoc w rozwiązaniu tych testów. Testy są z kursu kwalifikacyjnego chętnych do pomocy w rozwiązaniu zapraszam na pw
    • Przez michal135791
      Chodzę do 1 gimnazjum i się tak zastanawiam czego warto się uczyć w gimnazjum . jakich przedmiotów szkolnych się uczyć żeby potem były przydatne w rolnictwie , na tym takim sprawdzianie młody rolnik , jakim poświęcać mniejszą uwagę ale też ich się uczyć żeby przydały sie ogólnie w życiu ? Macie do wyboru :
      Polski , matma , historia , angielski , niemiecki , fizyka , wf , religia , informatyka , wos , geografia , chemia , muzyka , wdż , plastyka, biologia . Czekam na pomoc .
    • Przez Lelo3008
      Szanowni Państwo, prowadze badania na UWM na temat innowacji w rolnictwie, przygotowałem ankiete online, jest bardzo krótka, jeżeli macie chwilkę, to bardzo proszę o pomoc https://docs.google....KBHOEU/viewform
    • Przez johny1993
      Interesował się ktoś tematem dronów w rolnictwie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj