Tomczi96

John deere 832i POMOCY!!!

Polecane posty

Tomczi96    8

Witam.

Mam problem z opryskiwaczem john deere 832i zakupiłem go na licytacji za granicą.

Problem polega na tym że sterownik wysyła sygnał do opryskiwacza  on go odbiera lecz opryskiwacz tego sygnału nie odsyła  przez co nie można sterować opryskiwaczem , nie działają w nim żadne funkcje.

Jest ktoś kto by mógł by mi w tym pomóc ? Jakiś fachowiec lub ktoś kto  miał taki problem.

Dodam ze opryskiwacz wylądował w serwisie i oni też nie mogą dojść jaka jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
kupiłeś najgorszy możliwy model jeśli chodzi o używane najbardziej skomplikowany Nowy świetny opryskiwacz Ale używki są tak tanie bo cholernie drogie w naprawie

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
seria 700 jest prosta i spoko. 800 ma kupę zajebistygh systemów Ale niestety awaryjnych po czasie i wtedy zaczynają się schody

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Ale w takim stopniu skomplikowane? , że warsztat zwący się "serwisem " rozkłada ręce ? 


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
Nie. zobacz belkę i system obrotu cieczy pneumatyczny czy jak to się nich nazywa z tym że każda dysza jest kontrolowana

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomczi96    8

No jeśli chodzi o ciecz to właśnie zauważyłem ze na końcu lancy jest tak jak by powrót.

Ale nie ukrywam ze był kupiony na licytacji w Anglii, tanio go kupiłem ale żałuję już tego.;/

A co możecie polecić z używanych opryskiwaczy?  Ważne jest żeby miał ustawianie dawkę komputerowo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zadzwoń do serwisu elektryki maszyn rolniczych

502473906 gdzieś z WS, ale nie wiem dokładnie gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
7 godzin temu, damianzbr napisał:

Zadzwoń do serwisu elektryki maszyn rolniczych

502473906 gdzieś z WS, ale nie wiem dokładnie gdzie.

Szwagier Jacka M z G

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dobry on jest czy nie? Kiedyś z nim gadałem gdzieś przypadkiem, zrobił średnie wrażenie, albo się bardzo zna albo bardzo się przechwalał. To mnie zirytowało że był taki pewny jakby nieomylny. Ale może taki jest nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
5 godzin temu, Tomczi96 napisał:

No jeśli chodzi o ciecz to właśnie zauważyłem ze na końcu lancy jest tak jak by powrót.

Ale nie ukrywam ze był kupiony na licytacji w Anglii, tanio go kupiłem ale żałuję już tego.;/

A co możecie polecić z używanych opryskiwaczy?  Ważne jest żeby miał ustawianie dawkę komputerowo/

kazdy ma dawkę ustawianą komputerowo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
2 godziny temu, damianzbr napisał:

To dobry on jest czy nie? Kiedyś z nim gadałem gdzieś przypadkiem, zrobił średnie wrażenie, albo się bardzo zna albo bardzo się przechwalał. To mnie zirytowało że był taki pewny jakby nieomylny. Ale może taki jest nie wiem.

Zdejmujemy blokady prędkości , przeprowadzamy konfiguracje liczników .

:)

Najprawdopodobniej to on. Chyba najmocniejsza persona w szeroko pojętym regionie WSI. Krąży historia, że handlarze przywieźli młodą, dość mocno niedomagającą elektrycznie/elektronicznie sieczkarnię. Kilka dni i pękło bodajże 15-20k. Zegarmistrz Zbuczyna:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@TOME11

W sensie że takie tanie dniówki ma? 

 

Po numerze wyskakuje

https://rolserwis.pasaz24.pl/onas

 

Także jak widać bawi się mocno elektronicznie więc z takim opryskiwaczem powinien sobie poradzić, tak apropo

Tam siedzi elektronika własna JD? Czy tak jak większość od Muellera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O tej sieczkarni coś mi opowiadał że postawił ją do pionu. Jeszcze mi mówił o kombajnie w którym autoryzowany serwis zmienił z opłakanym skutkiem  3 kolejne sterowniki każdy o wartości 8 - 10 tys , A on po prostu przyjechał zorientował się jaka jest przyczyna awarii, po wykryciu powodu usterki zaczął lokalizować źródło awarii zeszło mu pół dnia, po odnalezieniu załatał przetarty kabelek i było po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No to już wiemy kto w zbuczynie hurtowo kalibruje zegary by dobrze wskazywały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Kilka pytań jaki sterownik oryginał greenstar czy nowszy jak orginal greenstar to czy masz cała wiązkę z terminatorami (wygladaja jak zatyczki do kabli ale to terminatory do canuJ do kabiny . Drugie jak stwierdziłeś ze nie ma komunikacjiautoryzowanym serwisom za. Bardzo bym nie wierzył oni sprzedali z 10 szt. 800 w Polsce .  trzecie jaki traktor i czy orginalny isobus . W sumie opryskiwacz jak w dobrym stanie to wypas w kiepskim jak sam nie ogarniesz błędów to mega problem. A system ciągłej cyrkulacji działa dobrze .ogolnie problemów z elektronika mało jak na tak skaplikowany opryskiwacz . Ja kupiłem takiego używanego i po 6 sezonach idzie na emeryturę. Nowe cacko już jest na jego miejscu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomczi96    8

Sterownik jest ten starszy Wrzuciłem fotkę. no brakuje sterownika od ustalania dawki itp . Isobus będzie dokładany do mojego ciągnika ale oni na serwisie podpinali ten opryskiwacz do R z isobasem i zero reakcji. Uważam ze opryskiwacz wizualnie jest świetny lance nie pogięte , korozja gdzies miejscami ale to nie problem , no wszytsko jets oki tylko ta elektryka:(

20180307_154313.jpg

20 godzin temu, danielhaker napisał:

Coś o nim słyszałem u lokalnego handlarza w Zbuczynie :) Faktycznie sporo sprzętu ogarnia

@Tomczi, mówiąc o oddaniu do serwisu kogo miałeś na myśli?

John deere a gdzie to zostanie dla mnie :10_wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tomczi96 nie ma co ukrywać bo takich psujów jak my na dzielni mamy to chyba nie ma nigdzie indziej.

 

U mnie przy zmianie softa przestał działać panel od klimy (wartość 2,5k) stwierdzili że się spalił. Ale ja się wkurwiłem i mówię spalił się wtedy gdy wasz człowiek siedział w moim ciągniku więc ja za to nie będę płacił albo idziemy do sądu. Oni udając greka przysłali mi nowy panel za darmo. Ale już przy rocznym serwisie kombajnu doj**ali FV o 100% zawyżoną cenę. Wiem bo później sprawdzałem u innych dilerów ile by kosztował roczny przegląd w nowym kombajnie to miałem oferty 2800 - 3200. A te co mi dali niby nowy panel do ciągnika, serwis kombajnu zrobili mi za 4,5k. :tw_bawling:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Kolego niech zostanie dla ciebie bo to straszne pi.... to pracuje tylko z greenstar orginal lub z emulatorem na nowszych terminalach ale wtedy są problemy , do tego wiązka to nie tylko jeden kabel ale cały pająk spinającym ten sterownik z Gs . Razem z terminatorrami itp a tu sterujesz wszystkim na wyswietlaczu tylko dawka ale bez kpl nie będzie działać.  Od dołu z lewej masz sterowanie sekcjami zamykanie od lewej od środka od prawej potem master , dalej sterowanie dyszlem . Po prawej przekrętów od pochylania belki i dwa przełączniki pochyłe lewów prawo, reszta chyba jasna 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj