damiandg

Jaki wał do talerzówki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandg    21

Noszę się z zamiarem zakupu agregatu talerzowego i jaki wygrać wał na dość ciężką ziemię żeby rozbijał dobrze bryły. Może polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Aby dobrze rozbijał to musi być coś typu crosskill, a najlepiej w tandemie ( podwójny crosskill ) aby się nie zaklejał. 

Do takiego agregatu musisz brać pod uwagę głównie zaklejanie wału, talerze dość daleko rzucają ziemię. Najlepiej aby przed wałem było jakieś zgrzebło, a najlepiej dwa: jedno między talerzami, a drugie za tylnymi talerzami.

Te agregaty są dość ciężki i daleko wysunięte do tyłu, tu może być problem ze stabilną pracą, w takim wypadku lepiej zastanowić się nad wałem rurowym lub daszkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Znajomy ma wał packera i wiać że w miarę się sprawdza i cena jest w miarę dobra za taki wał. Strunowego ani rurowego nie chce bo miałem przy kultywatorze i tak się zakleiły że siedziałem pół dnia i go czyściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
packer się łatwo zalepia ale widząc markowe firmy typu amazone horsh to zakładają wal gumowy tylko jedna wada nie możesz uprawiać nim piachu bo jak znam życie będzie pchał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ja mam wal packera i jestem zadowolony. Z tylu mam takie skrobaki tylko trzeba je blisko ustawic i nic nie zostaje na wale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tandem lub crosskill, daszek jest fajny ale jest lekki. Crosskill to najcięższy wał metalowy, bardzo uniwersalny i praktycznie nie do zapchania/zalepienia. 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Kupujesz raz, pożałować trochę pieniędzy i żałować przez xxlat to niezbyt dobre rozwiązanie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To co to za firma? dopłata do wału to ok 3-4tyś


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Firm od grona: Staltech,Agromasz,AgroTom,GranoSystem,słynny Tolmet itd. wybór jest przeogromny a popytać nic nie kosztuje


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Poogladałem troche ofert i podzwoniłem trochę i padło na bronę talerzową firmy Tolmet model Astat 2,7m z wałem strunowym na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
Dnia 14.04.2018 o 20:55, damiandg napisał:

Poogladałem troche ofert i podzwoniłem trochę i padło na bronę talerzową firmy Tolmet model Astat 2,7m z wałem strunowym na początek.

Jak oceniasz ta bronę z tym wałem strunowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 
       

    • Przez michal_19
      Mam problem z brzęczącym wałem napędowym na łącznikach po przesmarowaniu na kalamitkach nie brzeczy przez jakąś 1h jazdy potem znowu zaczyna, czy wymiana łączników na nowe pomoże? Ciągnik zetor proxima 7441
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?
       
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
    • Przez mustafakali
      Myślał ktoś z was o wykonaniu takiego wału z rury kanalizacyjnej karbowanej i czy to w ogóle zda egzamin?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj