Karollorak93

Polskie rasy zachowawcze

Polecane posty

Karollorak93    117

Jest ktoś na forum, kto zajmuję się hodowlą bydła ras zachowawczych polskich lub ma informacje na ten temat? Planuję wejść w program i utrzymywać parę sztuk na mamki. Ciekawi mnie jaka rasa była by najodpowiedniejsza, podpowie ktoś? Najlepiej gdyby dawały w miarę cielęta nadające się do opasania, żeby nie miały po 2 latach 500 kg:) Powiem szczerze że od dawna myślałem o stadzie mamek bo cielaki do opasu i tak kupuję więc czemu by nie mieć swoich, a dodatkowo dopłata również zachęca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRICOLA_BP    13

Tylko takie wchodzą w grę: polskie czerwone, białogrzbiete, polskie czerwono-białe, polskie czarnobiałe;


Doradztwo, plany i ekspertyzy rolnośrodowiskowe, e-wnioski, RMG, MR. 
Biała Podlaska i bliskie oraz dalsze okolice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Nie no to akurat wyczytałem już:) Bardziej bym prosił właśnie o opinie na temat tych ras, która była by najlepsza jako mamki i dająca w miarę fajne cielęta. No i czy do dopłąt kwalifikują się tylko krowy już wycielone, czy jałówki również? Bo w dokumentach nie ma mowy o matkach, tylko o samicach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzynio257
      Witam, ostatnio myślę nad założeniu stada hodowlanego, zarejestrowaniem się w POLSUSie i prowadzeniu oceny stada trzody. Mam zamiar sprzedawać loszki i knurki hodowlane. Mam takie pytanie, na jaką rasę jest zapotrzebowanie i w ogóle jakie jest zainteresowanie zakupem loszek hodowlanych?
    • Przez damianursus
      Może ktoś wie ,gdzie można kupić jałółwki hodowlane z dobrego stada , nawet i cielaczki najlepiej okolice Łomży woj. Podlaskie . Nie chodzi mi o takie przedsiębiorstwa jak Konrad, tylko o gospodarstwa.najlepiej .
    • Przez eti1997
      Kto się wybiera do Kąkolewa na tą imprezę ? Jakie jest wasze zdanie na temat tej imprezy i czy wgl warto za każdym razem dowiaduje się coś nowego z tej imprezy na temat zakiszania zielonek itd. Trochę maszyn również kupiłem przez tą imprezę i nie narzekam Wystawcy mili i zawsze coś doradzą czy to z kupnem ciągnika czy innej maszyny
    • Przez AKS
      jaka rasa miesna krolikow jest najlepsza ?
    • Przez marcus93
      Witam;) tak jak w tytule postu, co o nich myślicie? ktoś posiada i czy nadają się do rozsiewania wapna węglanowego w zwykłej postaci? proszę o szybkie odpowiedzi, z góry dzięki;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj