stachles

Pronar 1523A

Polecane posty

mirasek    13
witam(p1025a) ja dziś robiłem wymianę wszystkich płynów + fitry (2szt) + pare uszczelek wyszło razem 950zł w tym filtry i uszczelki kosztowały 34zł. niektóre uszczelki po 1 zł ;), znajomy ostatnio wymienał uszczelniacze w przednim napędzie przy fendtcie faworicie mówił ze dał jakies 700zł.

Wszystkich płynów, czyli olej w silniku, skrzyni, zwolnicach, moście i płyn chłodniczy też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

no dlatego mowie ze na polskie warunki to oki. przypomnialo mi sie jak koles opowiadał w kolejce jak pojechał po czesci do jd to tydzien chodził jak struty ze tyle wydał.

 

 

od a do z nawet w przednim moście i zwolnicach (robocizny nie licze bo sam robiłem)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
od a do z nawet w przednim moście i zwolnicach (robocizny nie licze bo sam robiłem)

Czyli koszty eksploatacji Pronara doganiają zachodnie :D U mnie w MF przegląd 1000mth kosztował ~ 1000zł (wymiana wszystkich oleji i niezbędnych filtrów), robocizna równierz własna. Pronar wygrywa tylko cenami części ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Czyli koszty eksploatacji Pronara doganiają zachodnie :D U mnie w MF przegląd 1000mth kosztował ~ 1000zł (wymiana wszystkich oleji i niezbędnych filtrów), robocizna równierz własna. Pronar wygrywa tylko cenami części ;)

 

to ile płaciłes z filtry a ile za oleje i płyn

no niestety ceny płynów nie przeskoczysz oleje swoje kosztują


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

w przedni most(2,7l), zwolnice(2X1l), podporę walu (w przypadku modelu 82SA) (0,3l) wchodzi okolo 5l, w silnik 12-13l, (układ chłodniczy tez tyle) skrzynie okolo 40l i w hydraulikę około 15l :)

 

przedni most,

zwolnice,

podporę walu,

hydraulikę leję agrol

silnik-turdus

układ chłodniczy-borygo

skrzynia-parus

filtr paliwa około 15zł, wymycie bąka bezcenne ;):D

 

@mirasek -naprawdę tyle kosztował Cie przegląd??

w nasze pronary w sumie wchodzi okolo 80l płynów a w Twojego mf'a ile?? :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
w przedni most(2,7l), zwolnice(2X1l), podporę walu (w przypadku modelu 82SA) (0,3l) wchodzi okolo 5l, w silnik 12-13l, (układ chłodniczy tez tyle) skrzynie okolo 40l i w hydraulikę około 15l :)

 

przedni most,

zwolnice,

podporę walu,

hydraulikę leję agrol

silnik-turdus

układ chłodniczy-borygo

skrzynia-parus

filtr paliwa około 15zł, wymycie bąka bezcenne ;):D

 

@mirasek -naprawdę tyle kosztował Cie przegląd??

w nasze pronary w sumie wchodzi okolo 80l płynów a w Twojego mf'a ile?? :)

a jaka specyfikacje ma parus jk sie ma np do hipolu( u nas nikt takiego nie leje do skrzyni) silnik mam zalany fuchsem bo turdus strasznie łajdaczy silnik( CHOĆ PONOĆ TEZ DOBRY)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

o specyfikacji postaram się dowiedzieć ;) co do turdusu to może i masz racje -jak zrobisz ponad 200mth w dużym obciążeniu to normalne, natomiast gdy regularnie co 150mth (zalecane 125mth) będziesz zmieniał olej to nie ,,złajdaczysz"silnika :D -to nie stwierdzam na podstawie ,,podobno" :)

 

ale myślę ze parus przy ujemnych temperaturach nie gęstnieje tak jak hipol (takie moje przypuszczenie) :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Silnik 6,5 l

Skrzynia/hydraulika 50 l

Przedni most 7,5 l

Zwolnice 2x 1,2 l

-czyli razem ponad 66 l oleju po 12,60 / litr (silnikowy zalałem droższy ale ten tańszy też mógłby być), płynu chłodniczego nie zmieniałem i nawet nie wiem ile go idzie.

 

Filtry: od przekładni nawrotnej 40 zł, powietrza 69 zł, silnikowy i paliwa xx zł (nie pamiętam dokładnie, dwucyfrowa liczba za oba)

 

Razem wyszło koło tysiąca, choć jak ktoś sie "postara" to może pewnie ponad 2000 zapłacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
o specyfikacji postaram się dowiedzieć ;) co do turdusu to może i masz racje -jak zrobisz ponad 200mth w dużym obciążeniu to normalne, natomiast gdy regularnie co 150mth (zalecane 125mth) będziesz zmieniał olej to nie ,,złajdaczysz"silnika :D -to nie stwierdzam na podstawie ,,podobno" :)

 

ale myślę ze parus przy ujemnych temperaturach nie gęstnieje tak jak hipol (takie moje przypuszczenie) :)

 

o f..c a ja zalalem hipolem zresztą u mnie wszyscy tym zalewają i jest ok. ty a agrol po ile stoi i dlaczego do mostu lejesz inny a do skrzyni inny?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

no tak i-my wykonujemy przegląd średnio co 150mth a Ty?? -i pewnie wychodzi na to ze mf jest tańszy w eksploatacji niż nasze ,,ruski" :D

 

 

o f..c a ja zalalem hipolem zresztą u mnie wszyscy tym zalewają i jest ok. ty a agrol po ile stoi i dlaczego do mostu lejesz inny a do skrzyni inny?

Przyznam sie szczerze ze w skrzynie jest jeszcze fabryczny olej -ponad 1600mth i nie wymieniany (na dodatek skrzynia synchronizowana :) )

u nas jak tylko rolnicy kupują nowe traktory to nie leją hipolu, natomiast c-360 mam nim wlasnie zalaną

a w mostach olej to mialem tylko na 30mth zmieniany ;)

teraz wlasnie po robocie wszystkie oleje (oprócz hydrauliki) w nim zmieniamy,

myslelismy nad wlaniem do skrzyni agrolu ale to były by znacznie wieksze koszty (o ile dobrze pamietam to 5l kosztuje okolo 45zł) tylko agrol ma to do siebie ze w -20stopniach i +10 zachowuje taką samą gęstosc :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
no tak i-my wykonujemy przegląd średnio co 150mth a Ty?? -i pewnie wychodzi na to ze mf jest tańszy w eksploatacji niż nasze ,,ruski" ;)

ja ci powiem ze raz zrobiłem prawie160mth w niecałe dawa tygodnie wiec u mnie czasami wymiana co 200mth a raz na 250, teraz mam 1000 i 2 raz wymieniam w skrzyni i w moście( 1 po 30mth), płyn co 2 lata. tez troche to dziwne ze mu tak tanio wyszło do mf przecież nie naleje hipolu moze mało litrów mu wychodzi. a skąd brałeś pronarka z zakrzewa?( bo teraz widze ze włocławek a skąd dokładnie)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no tak i-my wykonujemy przegląd średnio co 150mth a Ty?? -i pewnie wychodzi na to ze mf jest tańszy w eksploatacji niż nasze ,,ruski" :D

U mnie wygląda to tak

-mały przegląd co 250mth (olej silnikowy, filtr oleju, paliwa)

-duży przegląd co 1000mth (wszystko)

-filtr powietrza w razie potrzeby

filtry oczywiście zamienniki (Bepco, Donaldson, Filtron)

 

Tylko MF w porównaniu do MTZ spartolił jedną sprawe, mianowicie olej hydrauliki zewnętrznej wspólny z przekładnią która jest wrażliwa na różne "bełty" ;)

 

Może troche za bardzo dbacie o swoje sprzęty :) rusek napewno będzie bardziej tolerancyjny na braki w serwisie a ewentualne naprawy dużo tańsze. Eksploatacja wychodzi podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
U mnie wygląda to tak

-mały przegląd co 250mth (olej silnikowy, filtr oleju, paliwa)

-duży przegląd co 1000mth (wszystko)

-filtr powietrza w razie potrzeby

filtry oczywiście zamienniki (Bepco, Donaldson, Filtron)

 

Tylko MF w porównaniu do MTZ spartolił jedną sprawe, mianowicie olej hydrauliki zewnętrznej wspólny z przekładnią która jest wrażliwa na różne "bełty" ;)

 

Może troche za bardzo dbacie o swoje sprzęty :D rusek napewno będzie bardziej tolerancyjny na braki w serwisie a ewentualne naprawy dużo tańsze. Eksploatacja wychodzi podobnie :)

 

no tylko fendt i ruski tak mają :)

nie pocieszaj mnie z mf bo czaje sie na 5460


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Tylko MF w porównaniu do MTZ spartolił jedną sprawe, mianowicie olej hydrauliki zewnętrznej wspólny z przekładnią która jest wrażliwa na różne "bełty" ;)

 

Może troche za bardzo dbacie o swoje sprzęty :D rusek napewno będzie bardziej tolerancyjny na braki w serwisie a ewentualne naprawy dużo tańsze. Eksploatacja wychodzi podobnie :)

 

ja gdy w pronarze po 250mth zmieniałem olej w silniku to na bąku zrobił sie tylko ,,grubszy" nalot, dokładnie wymyliśmy i lajcik :)

ale w skrzyni koniecznie musimy zmienić olej -szkoda synchronizatorów :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co do przeglądów w MF serii 54xx to już trochę pisałem... za pięknie nie jest bo jest mało zamienników...

 

@black08 skąd dokładniej jesteś??? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
mało litrów mu wychodzi. a skąd brałeś pronarka z zakrzewa?( bo teraz widze ze włocławek a skąd dokładnie)

pronarek oczywiście z Zakrzewa z Agro-Polu od p. Wencla (wszystkie nowe maszyny mam od niego) :D

do Zakrzewa mam okolo 55km a ja mieszkam (mozna powiedziec) ze w takim trójkącie miedzy Włocławkiem Choceniem a Kowalem ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
co do przeglądów w MF serii 54xx to już trochę pisałem... za pięknie nie jest bo jest mało zamienników...

 

@black08 skąd dokładniej jesteś??? ;)

 

inowrocław


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a z której strony ina??? dośc często przejeżdzam przez miasto...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
co do przeglądów w MF serii 54xx to już trochę pisałem... za pięknie nie jest bo jest mało zamienników...

Głównie dzięki pomocy piootra nie wyważałem otwartych już drzwi jeśli chodzi o zamienniki których do serii 42xx jest sporo. Jeśli masz możliwość to sprawdź dostępność filtrów w katalogu Bepco, powinny być i do serii 54xx

 

Aj nieładnie, rozpanoszyłem sie z Fergusonem w dziale MTZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
a z której strony ina??? dośc często przejeżdzam przez miasto...

 

na toruń a ty gdzie mieszkasz


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@mirasek

dzieki pomocy kolegi Eryko znalazlem szybe za 500 zl z dostawa na miejsce wiec to tylko 1/4 ceny szyby do Twojego MF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

ja w moim pronaze 1523A miałem podobny przypadek jak Grzesio31, pod czas jazdy po drodze wypadła mi szyba z prawych drzwi tylko ze miałem miej szczescia...za szybe dałem niecałe 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wie ktoś może czy pronar daje ciagniki w kredycie i na ile?????i czy kupywać od dilerów czy z narwi?

 

Prosze o od...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

W Nawri nie sprzedają tylko poprzez dilerów bo sam chciałem kupić przyczepę od nich to powiedzieli ze tylko przez dilerów sprzedają :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj