Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marles    32

Witam chcę skonstruować łuparkę pionową do metrów zawieszaną na tył ciągnika i zasilanie pompy przez WOM.Mam już siłownik średnica tłoczyska 80mm z zewnątrz 130mm wysuw 900mm z ramą nie ma problemu ale z hydrauliką już tak bo nie wiem jaką pompę szukaj jakiej wydajności aby to działało w miarę szybko.Myślałem nad pompą od Białoruśki ale ona ma 174l/min :D trochę za bogato bo rozdzielacz tyle nie puści i zagotuje olej.Z góry dzięki za wszelkie rady jutro postaram się zamieścić zdjęcia siłownika.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

musi być hydrauliczna? Masz aż tyle czasu na sterownie tym ustrojstwem? Nie lepiej mechaniczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Mam świder i jest to niebezpieczne narzędzie próbowałem przy czereśni która leżała pocięta w klocki ponad 2 lata po paru klockach ukręciło wałek poza tym klinowało się. Chciałem zrobić kinetyczną nawet już zacząłem ale jak dorwałem siłownik to dałem sobie spokój 

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

zobacz w mojej galerii mam moją łuparkę mechaniczną. Bardzo prosta i "samopowracalna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32
3 minuty temu, Bananek napisał:

zobacz w mojej galerii mam moją łuparkę mechaniczną. Bardzo prosta i "samopowracalna".

Też nad taką myślałem nawet fajnie ci to wyszło ale hydrauliczna lepsza bo rozłupię od razu całe metrówki i będzie to o wiele szybsze niż każda inna łuparka.
Chcę taką zrobić.

 

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

każdy robi według swoich potrzeb. Nie zrozumiem nigdy dlaczego wielu ludzi łupie metry. Czy macie takie długie/wysokie piece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Lepiej schylić się raz po metrówkę niż 3 razy po klocki w tym jest cała tajemnica 

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Później tnę już połupane na cyrkularce 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

czyli i tak musisz tego metra wziąć kilka razy z ziemi i pokroić na krótsze? Dobrze rozumiem? Czyż to nie jest to samo, co ze schylaniem sie po lżejsze pieńki?

Cytat

Lepiej schylić się raz po metrówkę niż 3 razy po klocki w tym jest cała tajemnica 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Policzmy przy normalnym robisz tak schylasz się raz po metrówkę tniesz na 3. Później schylasz się jeszcze 3 razy aby połupać porżnięte klocki razem 4 razy musisz się schylać do jednej metrówki.
Przy moim trybie schylasz się raz po metrówkę łupiesz całą i odkładasz 2 kawałki. Później schylasz się raz aby podać na cyrkularkę razem wychodzi 3 schylenia na metrówkę. :D
Oczywiście licząc że metrówka średnia rozłupywana na 2 kawałki.Poza tym jak tniesz na cyrkularce powstaje mniej trotów a więc więcej spalisz w piecu.

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
19 minut temu, marles napisał:

.Poza tym jak tniesz na cyrkularce powstaje mniej trotów a więc więcej spalisz w piecu.

Zgadza się, ale nie do końca. Trociny można zgrabić w worek i nimi świetnie rozpalić. 

A rozstrzygając nasz spór powiem, że najlepszym sposobem na "wygodne" ciepło w domu jest WĘGIEL. Tu trzeba się schylać tylko przy załadunku do pieca. W tym roku nauczyłem się palić tak w kotle CO, że zasyp wystarcza mi na około 26-28 godzin. A piec nie duży, bo 1.5kW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Ja mam zamiar jeszcze z tego siłownika zrobić brykieciarkę do słomy 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podpalanie od góry ? Piec i komin Ci nie rozmięka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Wracając do meritum sprawy czy pompa o wydajności 56l/min dała by radę w miarę szybko wysuwać siłownik? Pomijam teraz przepływ na rozdzielaczu bo on będzie i tak większy niż wydajność pompy.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Podpalanie od góry ? Piec i komin Ci nie rozmięka ?

Tak, palę od góry. I polecam to każdemu. Dziś z nadmiaru wolnego czasu poczyściłem piec. Jasny pyłek opadł na dno. Nie sadza, jak to bywało wcześniej. 

Komin mam systemowy ceramiczny. Nic się z nim nie dzieje. Nawet czyścić nie ma czego w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Panowie czy pompa tłoczkowa jest lepsza do łuparki? Znalazłem taka na 56l/min tylko jaki rozdzielacz ma taki przepływ?

20180302_114219_HDR.jpg

Edytowano przez marles

Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

Ktoś coś doradzi? 


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Są przecież rozdzielacze uniwersalne o przepustowości 80l. Pytaj tych co sprzedają 40l bo przeważnie wystawiają tylko te mniejsze, ale większe też mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompa tłoczkowa jest lepsza od zębatej zdecydowanie jeżli masz w dobrych pieniądzach okazję taką dorwać nawet się nie zastanawiaj. 

Rozdzielacz sprawa dyskusyjna.   Nie jaką będziesz miał pompę a jaki przepływ. Jeśli pompie nie zapewnisz odpowiednich obrotów nie będzie i przepływu maksymalnego jaki ma możliwość uzyskać. 

Z tym schylaniem to trochę przesadzasz.   Osobiście wolę schylić się trzy razy po klocek  niż dwa razy metrówkę dźwigać. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

A jaki zbiornik oleju polecacie ile litrów? 40 starczy?


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A to chyba za dużo. Wydaje mi się że do 30-tu wystarczy spokojnie.  Ponad połowę czasu hydraulika pójdzie luźno więc jakoś strasznie olej na grzanie skazany nie będzie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marles    32

A co myślicie aby wykorzystać dyferencjał z audi o przełożeniu 3,25 do napędu pompy? Oczywiście ze szperą.


Nie ma to jak wspomaganie w Ursusie C-360 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To zależy jaką będziesz miał pompę, jakiej wydajności i ile będziesz chciał uzyskać. Powinieneś sobie na podstawie pojemności siłownika oszacować ile tego oleju będziesz potrzebował i w jakim czasie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj