Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Na ten rok mam zamówione inne. Na razie Pioneera odpuszczam. Chcę przetestować odmiany Saatena. Saatbau już miałem i blado wypadły. Za rok może inne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

W ofertach u siebie nawet nie widziałem takich odmian;) oby rosomak i kosynier się sprawdził u mnie, bo wg opinii i specyfikacji rokują bdb


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Co  sądzicie o odmianach na ziarno Rosomak, Ronaldinio a może jakieś inne polecacie klasa 3a/3b?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ronaldinio na ziarno ok ale jeszcze lepszy na kiszonkę choć nie rośnie zbyt wysoko ale to zaleta ważna pod kątem zbioru na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

miał może ktoś mas 26 maisadour bo mogę mieć w cenie 185 zl za 50tys i nie wiem czy nie lepiej to niż jakaś polska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolkienBC    0

post już nieważny, otworzyłem nowy temat.

Edytowano przez TolkienBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

a na ziarno jaka polska odmiane polecacie

 

Z tego co mi inni doradzali w tym roku to Kosynier. Kupiłem go i zobaczymy jak sie spisze na 5, 6 klasie. Chciałem Kanoniera ale nigdzie go nie mogłem dostać.

W przyszłym sezonie musze zamówić nasiona chyba już w grudniu..Pierwszy raz sieje polskie bo sytuacja mnie do tego zmusiła, tne koszty bo jeśli sie powtórzy susza to straty będą mniejsze.Kosynier zaprawiany jest Maxim xl.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Panowie co lepiej wybrać na kiszonke bo miałem próbować w tym roku jedną jednostkę Ułana bo bede potrzebował dużo masy z tego kawałka, ale zaproponowali mi też Opoke jak z jej wysokością i kolbą? Da się z niej wyciągnąć wysoką kukurydze o dostatecznej zawartości ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Z tego co mi inni doradzali w tym roku to Kosynier. Kupiłem go i zobaczymy jak sie spisze na 5, 6 klasie. Chciałem Kanoniera ale nigdzie go nie mogłem dostać.

W przyszłym sezonie musze zamówić nasiona chyba już w grudniu..Pierwszy raz sieje polskie bo sytuacja mnie do tego zmusiła, tne koszty bo jeśli sie powtórzy susza to straty będą mniejsze.Kosynier zaprawiany jest Maxim xl.

 

 

co miales na msyli mowiac jak sie powtorzy strata bedzie mniejsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

kanoniera na wyłączność ma procam. właśnie to w odmianach ze smolic jest najbardziej wkurw..ce że dają na wyłączność jakimś firmom odmiany!!!! dziadostwo!!! tym sposobem sami sobie w nogę strzelają. nie wiem co to za strategia. rosomaka ma agropol, kosyniera osadkowski itd. w wolnej sprzedaży puszczają stare najgorsze odmiany a na te co są konkurencyjne do zachodnich kase trzepią pośrednicy!!! kurcze co za głupota!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jaka polska odmiane najlepsza na ziarno polecicie nawet od tych posrednikow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

kolego jak nie masz problemu z dzikami weź lokate. na susze i piach bardzo dobrze sie sprawdza. ja w tym roku osobiście wziołem rosomaka i jawora. jawora miałem w 2013, 14  i była całkiem niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Tonacja w badaniach nie wypada żle na ziarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

na dobre ziemie jednak wole zagraniczne


wg mnie najlepszy ricardinio z kws bo w 2014 dł ponad 15t/ha przy 26% wilgotności ale strasznie na omacnice jest poddatny. ma wysoko osadzone koby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ambrosini jest bardziej elastyczny np na piachy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

i tu sie nie zgodze. ricardinio siałem na dobrym stanowisku  a 2 lata ambrosini na piach dawałem i dla mnie szału nie ma. ten sam plon co np jawor a kase za nasiona większa. i jak np ricardinio w worku było po 15kg to ambrosini zawsze miałem jakieś drugiego sortu. max po 12.3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Nie wiem ja uprawiam na kiszonke i ambrosi daje dużo ziarna w masie na piachu w poruwnaniu z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

a ja  ją kosze na ziarno i wiem swoje! ambrosini u mnie( nie mówie że tak jest wszędzie bo mało że piach to jeszcze ziemia przez kopalnie odkrywkową węgla obsuszona) nie pokazała nic szczególnego. tak samo w 2015 dkc 3016 i pr8523 w porównaniu z lokatą sie nie wykazały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ja siałem lokatę w ubiegłym roku, V klasa ziemi aczkolwiek na tym polu nigdy nie zapala qq ani zboża mimo suszy, sypneła 9 ton w ubiegłym roku przy wilgotności 21 %


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

no to kolego takich plonów w  2015 roku to chyba wszyscy ci zazdrościli. ja na dobrej ziemi gdzie w 2014 miałem 15 ton w 2015 miałem z pr8134 i dkc 3790 lekko ponad 8 ton  i wydawało mi sie że super. chociaż my we wschodnnio- południowej wielkopolsce  susze mieliśmy jak cholera a więc kolejny dowód na to że polskie odmiany nie są takie złe    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Bardzo wcześnie posiana była, na kiszonke sieliśmy 12 dni później, mam gdzieś w galerii zdjęcia z wiosny jak to wyglądało. A zdjęcie lokaty mam w galerii przy belarusie i prasowaniu słomy, wyglądała dość ładnie. Nie wiem czy to zasługa odmiany czy pola, bo pierwszy raz tam kukurydza była siana, no ale wypadła nie najgorzej, ale i tak upieram się dalej, że gdybyśmy pola głęboszem na jesieni 2014 nie zrobili i nie dali wapna, takich plonów podczas suszy byśmy w życiu nie mieli


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

no wapnowanie na pewno daje efekt. co do głęboszowania to nie wypowiem się. ale myśle że jak by to była zachodnia odmiana więcej też by nie sypneła na tej klasie ziemi przy tej suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Siałem w ubiegłym roku pioniera i LG, przez ost 3 lata z resztą, z obydwu rezygnujemy, LG w skrajnej suszy przeciętnie świetnie sobie radzi, to musze przyznać, ale dziki ją uwielbiają, w szczególności po siewie. Pionier w suszy nie radził sobie w ogóle... Aczkolwiek na IV klasie w 2014  sypał nam bardzo ładnie, ale nie odniosę go do żadnej innej odmiany na wtedy, bo tylko on był siany na ziarno


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj