Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Pajej    232

za póxna jak dla mnie tam ma rosnąć pszenica i mabyc w miare wcześnie posiana 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Grzesiek gdzie w Sdl kupowales? Może być odpowiedz na priv


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

żeby przeszła partia musi mieć minimum 90 proc chyba ale jak dobrać normę wysiewu będę musiał porobić próby ,mtz 9175 -329 gram worki są naprawdę konkretne,9241 ma jeszcze większą, kaliber podany a zk ni ma ? , najlepsze że pół worka dkc 3399- 3 letniej ma ponad 90 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niedawno czytałem artykuł, że siła kiełkowania kukurydzy jest większa w drugim roku po zbiorze. Jest trochę przeciwnie do innych zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam,

Którą odmianę kukurydzy na ziarno wybrać na glebę kl. 4,5 część 6. Mam do wyboru z KWS Ambrosini, Ricardinio oraz LG Alduna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co powiecie o kukurydzy odmiany Tiberio?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeduin    9

Witam,

Którą odmianę kukurydzy na ziarno wybrać na glebę kl. 4,5 część 6. Mam do wyboru z KWS Ambrosini, Ricardinio oraz LG Alduna.

RICARDINIO super kukurudza ale nie na te gleby co do pozostałych poszukaj czegoś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

ja na IV klase kupiłem Werene z Syngenty bo potrzebuję czegoś wcześniejszego na podlasie, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem bo jakoś strasznie lekkie worki, pewnie drobne nasiona worek 80 tyś waży niecałe 19 kg, siał ktoś z kolegów tę odmianę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Tez kiedyś sialem sana dobra, trochę stara i jednego roku coś mi się psula na pyzmie ale to mógl być inny czynnik co to spowodował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    113

ZApytaj sie kto nie siał tej odminy,bo chyba każdy kiedyś ją miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No ja nie sialem od kiedy pamiętam to korzystam z nasion kws albo pioneer i widzę że tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1286

My wiele lat sieliśmy sana, w 2011stym super nam urosła, masa i kolba na prawdę na wysokim poziomie, od 2014 roku nie siejemy jej, bo coraz gorzej zaczeła wypadać na tle innych odmian


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Mam pytanie do posiadaczy slabszych gleb V-VI. Kupilem   na 3 h Subito i Pravor y Dalegty. Na workach jest 80000 na h i tak kazali w sklepie. Nigdy nie sialem odmian o tak wysokim fao, zawsze 100000h. Jak sialiscie subito na takich glebach .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu I raz na polu po zaoranej łące w normie 90 tyś na ha. Ziemia klasy V i VI z przewagą VI . Plon bardzo przyzwoity jak na suchy rok. Niestety ma słaby wigor początkowy, ale w lipcu jak dostała deszczu to ruszyła ostro w górę. Js wysieję w tym 80 tyś, może 85 tyś. Okaże się pod koniec kwietnia zależnie od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

aha , sam nie wiem kupilem 3 worki ;p Boje sie ze 80000 bedzie lipa, nie oplaca mi sie worka dokupowac  na reszte pól mam inne po 50000 nasion worek. W tamtym roku odmiany sredniowczesne sialem chyba 20 kwietnia, ale pewnie w tym roku bedzie trzeba z subito i pravorem tak jak mowisz pod koniec kwietnia.

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

W kiszonce najbardziej liczy się ziarno, czyli nie ma co przesadzać z gęstością i siać tak jak ziarnówkę, a na takiej klasie to i 70 tys/ ha to nie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1286

Ja w sumie nie wiem dokładnie ile wysiewamy ziaren na hektar, rządki mamy co 60 cm, w rządku ziarna co 9 cm, na lepszych polach co 11, jak jest dobry rok to i przy takim siewie kolba na bdb poziomie się wykształci;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przesadzajmy. 70 tyś/ha na kiszonkę to trochę mało. Skrobia to nie wszystko, bo energia nie pochodzi tylko z ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Zakupiona odmiana Tonacja, ciekawe co z niej wyjdzie.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj