slaw1246

Sadzarka do ziemniaków 4rzędowa

Polecane posty

slaw1246    0

Witam.

 

Mam dość dziwne pytanie mianowicie, chcemy zakupić sadzarkę 4rzędową i moje pytanie brzmi jak one sadzą. Mają one po 2taśmy kubełkowe na każdym rządku/redlinie i te kubełki są od siebie bardzo blisko. Czy one tak gęsto sadzą czy ta druga taśma nie podaje ziemniaków do redliny, bo te pospolite sadzarki 2rzędowe maja jeden łańcuch, w którym kubełki są troche dalej oddalone od siebie niż w przypadku 4rzędowych, w których na 1 taśmie jest 1 kubełek, a na drugiej taśmie jest kolejny kubełek kilka cm niżej od kubełka na pierwszej taśmie.

 

Dość dziwnie to sformułowałem, ale chcemy zakupić taka sadzarke, a nigdy nie mieliśmy z taką doczynień.

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są i pospolite na dwie . Pewno taśmy chodzą wolniej i tyle . To tylko moje przypuszczenie więc tym się nie sugeruj zbyt mocno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

4rzedowka sadzi 4 podwojne jakby rzedy z tym ze w ziemi wychodza 4 rzedy. kazda sekcja ma tasme z podwojnymi kubelkami, jeden wzgledem drugiego kilka cm roznicy. gestosc wysadzania reguluje sie na zebatkach napechanych przez kola napedowe sadzarki. mozna ustawic np ziemnika za ziemniakiem na 15cm ale tez 60cm- sadzi sie nimi co 30cm okolo.

polecam grusse kverneland grimme cramer- fajne od 8tys sie zaczynaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0

a to już coś rozumiem. Ona zawsze sadzi podwójnie czy kazda tasma ma swoja zebatke i da sie ustawic aby ona nie sadziła podwojnie tylko ziemniak za ziemniakiem. Czy ona zawsze sadzi w "parach"? np. para odstep(zalezy jaki ustawimy), para odstep, para odstep itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakich parach ? Na logikę weź . w jednym rzędzie raz lewa , raz prawa . Parami by było bez sensu . Nie mam , tylko moje przemyślenia .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0

Znaczy "parach" takie pary jaki odstep pomiedzy 1kubełkiem na pierwszej taśmie, a drugim kubełkiem na drugiej taśmie, czyli różnica kilka cm.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

kazda tasma ma swoja zebatke ale wszystkie 4 ustawia sie naraz- razem. obejrzyj jakos sadzarke tego typu to bedziesz wiedzail o co chodzi

kubelki na jednej tasmie a w tej samej plaszczyznie sa kilka cm oddalone od siebie- efekt jest taki ze np pyra wypada co 30cm z powiedzmy- sekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zobacz sobie od 1min 

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

No nie, po prostu to jes bliźniaczy elewator, wszystko po to zeby mozna było uzyskać wieksze predkosci oraz możliwość wiekszej obsady i ziemniaki nie spadały z elewatora gdy je zabiera ze zbiornika. 

A to ze zabieraki sa obok siebie nie zmienia nic, redlica robi bruzde i ziemniaki wpadają do niej i jest jeden rząd, podglądaj sobie na Youtube filmiki i się dowiesz, jeśli masz taką słabą wyobraźnię


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw1246    0

"A to ze zabieraki sa obok siebie nie zmienia nic, redlica robi bruzde i ziemniaki wpadają do niej i jest jeden rząd, podglądaj sobie na Youtube filmiki i się dowiesz, jeśli masz taką słabą wyobraźnię" nie chodziło mi o to, że na 1 redlicy "masz jakby 2 rządki" (nie wiem jak to wytłumaczyć) tylko czy one będą w parach w jednej redlicy, Zresztą już wiem jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez marekpieg1234
      Witam. Potrzebuje wiedziec ile wziasc za wypozyczenie maszyny jednorzedowej bomet powiedzmy za 10 arow. Mam klientow traktor ich a wiec wypozyczenie tylko maszyna
    • Przez tropt
      Witam, koledzy chciałem zapytać was o poradę, jednak wcześniej opis który jest niezbędny do udzielenia jej. W ubiegłym roku wybudowałem przechowalnie na ziemniaki, wykopki już rozpoczęte, zaczynam usypywać pryzmę, widoczna na zdjęciu - będzie to ok 25 m x 12 m x 3 wysokość. Kanały nawiewowe przebiegają wzdłuż przechowalni - na odcinku 25 metrów jest ich dokładnie 10, każdy z wentylatorem strumieniowym o mocy 1,5 KW, kanały zatkałem przed skrzyniopaletami które odgradzają pryzmę od wolnej części przechowalni po to by wentylowały lepiej pryzmę, dodatkowo każdy wentylator ma osobną budkę na zewnątrz skąd czerpie powietrze ( i dziurę u góry ściany - widoczne na zdjęciu  skąd może robić obieg wewnętrzny po zamknięciu "budki" w suficie są wywietrznik 8 sztuk fi 25 cm. wentylatory mogę ustawiać na czasówkach - 8 programów na każdy osobny wentylator  ( rożne dni tygodnia pory włączania itp ) obecnie ustawiłem 3 przedmuchy 2, 4 i 6 w nocy po 15 minut żeby schładzać trochę pryzmę. i tutaj pytanie  jak to ustawić, na jakie godziny, czerpać powietrze na obiegu wewnętrznym czy zewnętrznym ? nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, w ubiegłym roku sypałem po kontach małe pryzmy bez wentylacji i wszystko rosło, chciałbym oszczędzić sobie tej pracy. dzięki za wszystkie rzeczowe porady 

    • Przez Pawel93puma
      Witam. Odnośnie kopania ziemniaków to czy znacie jakieś firmy świadczące usługowe kopanie ziemniaków profesjonalnym sprzętem? Najlepiej z woj.MAZOWIECKIEGO a konkretnie Ciechanów , Płońsk ok 10 ha do roboty,
    • Przez kellyq
      Dłubię sobie sadzarkę coby na wiosnę mnie krzyż nie bolał, dwurzędowa pod c330 z podsiewem nawozu. Konstrukcja nie jest jakaś wyszukana bo sklejam z tego co mam. Jutro wstawię fotki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj