News
kellyq

Budowa sadzarki do bobu, dymki, fasoli i innych

Polecane posty

kellyq    40

Dłubię sobie sadzarkę coby na wiosnę mnie krzyż nie bolał, dwurzędowa pod c330 z podsiewem nawozu. Konstrukcja nie jest jakaś wyszukana bo sklejam z tego co mam. Jutro wstawię fotki.

kellyq    40

Pomijając niegrzeczne zachowanie kolegi wyżej, chciałem zapytać jak zrealizować najlepiej zasypywanie redliny z nasionkami? Czy jakiś zgarniacz, włóka a może kółka dociskające?

Brakuje mi jeszcze tego oraz stopek do "parkowania".

IMG-20181020-073156.jpg

IMG-20181020-073324.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

kellyq    40

Od góry zagarniaczka, redlica siejąca nasionka i redlica wysiewająca nawóz

IMG-20181021-101520-1.jpg

Edytowano przez kellyq

Misi3k    0

Proszę zdradź jeszcze tajemnicę z czego będą łańcuchy "wysiewające", z czego je zrobiłeś lub gdzie je kupiłeś i w jakiej cenie.

Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

kellyq    40

Łańcuchy robiłem przez przyspawanie tigiem wygiętej podkładki jutro zrobię fotkę, generalnie sadzarka jest już gotowa, trzeba tylko wypiaskować i pomalować kosz nawozowy.

IMG-20181026-080619.jpg

Edytowano przez kellyq

Misi3k    0

Czy w tym sezonie sadziłeś już tą sadzarką?

Możesz podesłać zdjęcie jak ona wygląda z przodu?

Sklep z filtrami do maszyn rolniczych --> kingrabat.pl

luki788    0

Kolego z niecierpliwością czekamy jak to wyszło 🙂

kellyq    40

Sorki, wyleciało mi z głowy. Jeszcze jedną rzecz muszę troszkę przerobić i będzie git, na wiosnę ruszam z sadzeniem

ps. nie patrzcie na ten bur...el wkoło 

IMG_20190129_135312.jpg

luki788    0

Bałagan musi być jak się coś robi a porządek to jak już nie ma żywcem co do roboty to można zrobić 😉

Fajnie to wyszło nawet podziwiam kolegę i sprzęt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RoRo
      Witam ma ktos tabele wysadzenien do sadzarki s211??
    • Przez krzysiek130287
      OChcialem w tym roku przystosowac swojego mercatora do mucenia fasoli czerwonej, tylko nie wiem co przerobic trzeba. Czy ktos juz to robil i wie jak sie wzias za to.
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam tak jak w temacie Jak ustawić rozstaw rzędów sadzarka do ziemniaków  np 67cm bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję 
    • Przez slaw1246
      Witam.

Mam dość dziwne pytanie mianowicie, chcemy zakupić sadzarkę 4rzędową i moje pytanie brzmi jak one sadzą. Mają one po 2taśmy kubełkowe na każdym rządku/redlinie i te kubełki są od siebie bardzo blisko. Czy one tak gęsto sadzą czy ta druga taśma nie podaje ziemniaków do redliny, bo te pospolite sadzarki 2rzędowe maja jeden łańcuch, w którym kubełki są troche dalej oddalone od siebie niż w przypadku 4rzędowych, w których na 1 taśmie jest 1 kubełek, a na drugiej taśmie jest kolejny kubełek kilka cm niżej od kubełka na pierwszej taśmie.

Dość dziwnie to sformułowałem, ale chcemy zakupić taka sadzarke, a nigdy nie mieliśmy z taką doczynień.

Dzięki.
    • Przez kuba51661
      Jeżeli ktoś miał styczność, proszę o opinie
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj