kamil5421

Jaką Nową prasę rolująca

Polecane posty

kamil5421    25

Witam. mam zamiar kupić nowa prasę rolującą . prasa będzie pracować na ok 60 ha  , słoma i siano . i pytanie jaką prasę wybrać jakiej firmy i jaki typ łańcuchową-walcowa czy walcowa , czy dalej jest problem z belowaniem suchej słomy w walcowych . Aktualnie posiadam Unie Famarol 1.8 łańcuchową-walcową . 
Zastanawiam sie nad MCHale F5400 ale poczekam na opinie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

no właśnie f5400 wydaje się prostą prasa  tylko pytanie czy słoma nie bedzie sie kruszyć i stawać bela na walcach  jak bedzie sucha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

Ja tez bym myślal o pasówce. a jesli sie uprzesz na walcową to ta prosta McHale nie bedzie ci stawac w niej bela. Ta uest dopracowana, nie to co te Polskie szroty walcowe np Metal-Fachy ze jak słoma sucha to nie zwija. Ta będzie zwijac i prawie tak samo wydajnie jak pasówka. Ale ja ba twoim miejscu bym wziął pasową.

 

AgroFarmer Mazowsze ma tą walcówke zobacz na YT jak śmiga :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle ha nie wiem czy jest sens pchać się w koszty i kupować pasówkę ze stajni McHale, która będzie jedną z droższych pras, jakbyś miał więcej do balowania to wtedy jak najbardziej ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25
1 godzinę temu, KrowieBieszczady napisał:

Na tyle ha nie wiem czy jest sens pchać się w koszty i kupować pasówkę ze stajni McHale, która będzie jedną z droższych pras, jakbyś miał więcej do balowania to wtedy jak najbardziej ;) 

no dokładnie , chce porządna prasę na lata , ale pasówka to troszkę chyba do przesady na ten areał . ogolnie bede robil coś  +/- 20 ha sianokiszonki a reszta słoma , własnie też tak sądze ze MCHale f 5400 powinna sobie dobrze radzić z suchą słomą . tylko gdzies na yt ogladałem ze strasznie Kruszy materiał i za nią się  sypie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamil5421 napisał:

no dokładnie , chce porządna prasę na lata , ale pasówka to troszkę chyba do przesady na ten areał . ogolnie bede robil coś  +/- 20 ha sianokiszonki a reszta słoma , własnie też tak sądze ze MCHale f 5400 powinna sobie dobrze radzić z suchą słomą . tylko gdzies na yt ogladałem ze strasznie Kruszy materiał i za nią się  sypie 

Kolego może w tej cenie McHale udałoby się kupić coś z pras Case/Nh pasówkę? Co jak co, ale prasy mają dobre, a na pewno będą tańsze od zielonych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
nie chce pisać nowego tematu więc zapytam tutaj co sądzicie o prasach John deere walcowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

prasa new holland nie bardzo mi sie widzi wykonanie jakieś takie to wszystko :P ... Ciagnik 120+ KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
A co myślicie o Krone fortima 1250?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
Posiadam Mchale V660 póki co nic sie powaznego nie stało ale dopiero 4500 belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kamil5421 napisał:

prasa new holland nie bardzo mi sie widzi wykonanie jakieś takie to wszystko :P ... Ciagnik 120+ KM

Kolego mamy Case RB 465 (takie same są NH) i po 11 000 balotów wygląda prawie jak nówka w porównaniu do Unii Famarol 1,8vd która wykręciła około 8tyś balotów i jest stan jest zły, bardzo zły...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

O  stanie prasy świadczy nie jej firma ale też użytkowanie , Pierwsza prasa u nas była to Sipma Farma II zrobiła ok 15 tyś bel i wygladała bardzo ładnie nie powiem jak nowa ale bardzo bardzo ładnie , aktualnie mma Unie Famarol 1.8 bel  5 tyś i też wyglada bardzo ładnie ... U mnie w okolicy jeden na prase Case ( nie wiem jaki to model ) bele robi ladne ale jakby mi dali wybierac miedzy tym Case a famarolem z tą wiedza o niej to wybrał bym Famarol przynajmniej beluje a nie stoje jak on i szuka w niej prądu cały czas bo gdzieś mu ucieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgodzę się, że użytkowanie i dbanie o sprzęt ma ogromny wpływ, ale co powiesz na puszczające spawy, pękanie materiału? Wtedy już użytkownik ma nie wiele do gadania ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łąki to fakt mamy nierówne, ale prędkość zawsze dostosowana, raczej szukałbym problemu w tym, że większość robimy na pochyłościach i materiał w środku może wywierać naprężenia, których konstruktorzy nie przewidzieli ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568
17 godzin temu, redbull napisał:

nie chce pisać nowego tematu więc zapytam tutaj co sądzicie o prasach John deere walcowych?

Mam polecam ~4600 beli zrobione i nic się nie dzieje (odpukać) łańcuchy dopiero nieznacznie podciągnąłem. Super prasa :) Bele luks. Znajomy ważył moją belę to miała 1300kg, prasowane jesienią to do wiosny na polu stały bo nie miał czym ich zwieźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

a jaki to u Ciebie konkretnie model?

dziś brałem ofertę na McHale F5500 to wychodzi 130tys netto , ciekawo jak cenowo John by wyszedł ale gościa nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Mój to F440M Silage Specjal (pełna walcówka) w 2014r. zapłaciłem 107 tyś netto :) Za McHale w tym czasie proponowali mi 115 tyś netto i to bez noży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj