Majkelo

Kuhn Master 103 (3+1) Prosze o wziecie udziału w dyskusji.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Majkelo    3

Witam.

Nosze sie z zamiarem kupna pługa Kuhn master 103  .Prosze o wyrazenie opini , czy warto...

Dodam ze dealer wecenił mi go na  35 500 (zabezpieczenie śrubowe)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2
Nie napisałeś nic. Na jakie gleby? dużo kamieni? Jaki areal? Do jakiego ciągnika ? ja zwracalbym się w stronę używki (4,chyba że ciągnik mały to 3+1),głównie kverneland,Ale marka to już kwestia do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valterka111    5
Witam Od 7 lat posiadam i użytkuje pług Kuhn Multimaster 112 (3+1). Jest on na zabezpieczeniach hydraulicznych. Wszystko działa jak należy. Z częściami nie ma żadnego problemu. Przez te lata nie wymieniłem nic po za dłutami i lemieszami. W zeszłym roku jedynie odwrócone zostały płozy. Pług bardzo solidnie wykonany, serdecznie polecam, choć nie mogę wypowiedzieć się w kwestii zabezpieczenia zrywalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zapytaj dilera o model 113 bo ma większy odległość między korpusami , a tak to pługi jedne z najlepszych. Cena elementów roboczych porównywalna do konkurencji, dłuto w unirolu 20zł

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3
Kolego VALTRKA111 ile ziemi rocznie przeorujesz tym pługiem? Części robocze drogie...czy cena do przyjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja mam varimastera 153 nsh i jestem bardzo zadowolony. lekko orze. na przedpluzkach kukurydzianych idealnie przykrywa. odkładania skandynawska. hydro sto razy lepsze od resora. na komplecie dłuta plus lemiesze plus lemieszyki przedluzkow w suszy jak cholera zaorałem 200 ha . wydaje mi się że to świetny wynik. dłuta obrocilem tylko raz. a jak miałem ibisa to czasem nowe dłuto jednego dnia bez obracania nie wytrzymywało. myślę że teraz drugi komplet dłużej wytrzyma bo jest wilgoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valterka111    5
Choć nie jest to zbyt wiele to średnio rocznie 40 ha. W moim przypadku nie zużywają się tak szybko, wszystko zależy od warunków. Wiadomo, że w czasie np. suszy dłuta bardzo się męczyły na cięższej glebie. Cena nie jest taka straszna, jednak za jakość czasem warto zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Dzięki Panowie za utwierdzenie mnie w mojej decyzji odnosnie kuhn-a.

Jesli ktos ma jeszcze cos do dodania to bardzo prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras07    6

 Witam posiadam pług kuhn master 103 Idealny do 100 km ciągnika waga z przedpluzkami 1179kg nawet z kółkami nadaje  się na ciężka ziemie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez roljan
      Jestem nowy na forum więc jeśli temat jest w złym miejscu to przepraszam. Witam wszystkich serdecznie. Mam problem, od kilku lat użytkuje kombajn wspomniany w tytule. Od tegorocznych żniw zaczęły się problemy. hill master przestał działać (nie można podnieść kombajnu na zawieszeniu), rura składa się i rozkłada tylko na pełnych obrotach bardzo powoli, młocarnia również uruchamia się dopiero przy pełnych obrotach (zawsze uruchamiała się na niższych obrotach), problem był również z podnoszeniem motowideł, nie ruszały nawet na pełnych obrotach chyba ,że jednocześnie wciskało się klawisz od podnoszenia podajnika pochyłego i od podnoszenia motowideł- wtedy podnosiło się je normalnie. Czy ktoś miał podobny problem? Może ktoś wie gdzie leży przyczyna lub gdzie jej szukać? dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
    • Przez everto
      witam
      zakupiłem ostatnio wycinak kuhn z windą. chciałbym przerobić go na tura. moje pytanie brzmi jak podłączyć przewody (przez rozdzielacz lub bez) żeby obsługiwać go 3 sekcją od tura? 
      btw winde odrzuciłem, nie potrzebna mi na tura. ktoś juz tak przerabiał ? da sie wogóle tak czy jednak musi być ten rozdzielacz i obsługa ramienia za pomoca dzwigni w rozdzielaczu ?może chaotycznie opisałem ale mam nadzieje ze ktoś ogarnia o co mi kaman xd
      btw2. zdj zapozyczone z neta, ale wycinak jest ten sam

    • Przez Pawel0418
      Witam,chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę przy zakupie zetora 7745 bo mam na oku już 4 egzemplarz tak ze chciał bym o rade.





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj