klocek1231

Olej w skrzyni Forterra 11441

Polecane posty

klocek1231    0

Witam, od niedawna jestem właścicielem Zetora Forterry 11441. W gospodarstwie posiadam jeszcze 2 inne ciągniki. Skrzynie w tych ciągnikach zalane są olejem Agrol U.  Tu pojawia się pytanie, czy olej ten nadaje się do tego Zetora? Czy uzywa ktoś w takim zetorze taki olej przez dluzszy czas?

POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

W skrzyni zetora jest 10-30 lub 10-40. Najbardziej to bym polecił wymianę oleju we wszystkich ciągnikach na jednakowy nowy, a wg pozostałe dwa to jakie modele?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

Dwa Ursusy 3512. Zalane były 4 miesiace temu nowiutkim olejem Agrol U. I stąd moje pytanie bo najwygodniej było by mieć w tych trzech ciagnikach Agrol zalany  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A jak 4 miesiące to rzeczywiście szkoda, ja bym takiego oleju do forterry jednak nie wlał, musiałbyś może jakiegoś mechanika zapytać albo zadzwoń do Kalisza.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Kolego poszukaj tematu ;" Jaki olej do skrzyni Zetor9540 " -skrzynie podobne jak w Forterze ?

Z tego co Koledzy piszą  wynika ,że Agrol U ma niski wskaźnik lepkości ( nie mylić z lepkością oleju ) . Forterra będzie chodzić na nim ,ale ja bym radził zmienić w przyszłości na  AGROL STOU  PLUS 10W 30 ew .10W40 -przyzwoita cena  i dużo lepsze parametry od zwykłego "U" .

Jeśli chodzi o wątpliwości co do stosowania olejów  typu STOU lub UTTO to serwis w Kaliszu nie widzi przeszkód w  ich stosowaniu w skrzyniach starszych Zetorów .Co prawda zalecają zalewać Fuscha , ale najważniejsze jest żeby  nie zalewać  typowo hydraulicznym a hydrauliczno przekładniowym  -marka oleju to w zależności od zasobności kieszeni

 

OLEJE.jpg

Edytowano przez DarekD
  • Like 2

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

W naszej fabrycznie był 10w-30 teraz jest 10w-40 orlena

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wlałem ,jak tylko kupiłem  i chodził ze 2 sezony -wszystko działało jak należy -wzmacniacz ,wom  ,hydraulika . Po tym jak musiałem dolać około 20 litrów ( pękł siłownik  w wycinaku)  przeszedłem na Stou 10w40 i nie żałuje bo w zimę hydraulika i półbiegi  chodzą bez szarpania ( to był mój główny problem ) .

Edytowano przez DarekD
  • Thanks 1

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nawet w głupim ursusie c360 na Stou10w40 widać mniej wycieków


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj