Gość

Ceny usług 2018

Polecane posty

Gość   
Gość

witam panowie nie znalazłem cen usług na ten rok to czas chyba założyć nowy 

i moje pytanie ile brać za ha za usługę koszenia traw kukurydzy  mulczerem  2.5 m na nożyku i traktor  110 km 

Kontynuacja tematu: 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wydajność jest uzależniona od ilości masy do zmielenia i jakość wykonania usługi jak na szybkiego tak byle tylko było to 30 minut i niema a nawet szybciej jak ładny kawałek a jak dużo masy i ładnie żeby wszystko zmieliło i małe kawałki to 1 ha to nawet i z godzinę schodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeśli to nie są jakieś ugory tylko normalna łąka czy pole to 200-250 za ha jest przyzwoitą ceną dla obu stron. Natomiast 150 za ha to już moim zdaniem akt desperacji ze strony usługodawcy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, extrabyk napisał:

Jeśli to nie są jakieś ugory tylko normalna łąka czy pole to 200-250 za ha jest przyzwoitą ceną dla obu stron. Natomiast 150 za ha to już moim zdaniem akt desperacji ze strony usługodawcy.

Dokładnie, 150 zł to gdyby policzyć koszt paliwa, zużycie sprzętu, dniówka dla pracownika itd. to nie wiem czy by na flaszkę zostało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to 250 za ha w kukurydzy będzie  ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeśli to ściernisko po kukurydzy to OK ale jeśli trzeba rozdrobnić całą kukurydzę bo ze względu na pogodę komuś została na polu to w 250 za ha się nie da wyrobić no chyba,że przelecieć tak na szybko i byle jak. Porządnie rozdrobnić taką masę to trzeba jechać wolno i cena spokojnie dojdzie do 400-500 za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

witam, ile za sadzenie ziemnikow 4rzedy bez mikro i zapraw- kverneland? ile za formowanie redlin w ziemniakach, 4 rzedy, aktywna formiarka rampstad? Ile bierzecie za ha? ile cenic taka usluge? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
Dnia 16.01.2018 o 07:06, extrabyk napisał:

Jeśli to ściernisko po kukurydzy to OK ale jeśli trzeba rozdrobnić całą kukurydzę bo ze względu na pogodę komuś została na polu to w 250 za ha się nie da wyrobić no chyba,że przelecieć tak na szybko i byle jak. Porządnie rozdrobnić taką masę to trzeba jechać wolno i cena spokojnie dojdzie do 400-500 za ha.

A co za różnica  czy kukurydza została  w całości czy była skoszona  na ziarno masy do pociecia tyle samo , no inna pozycja kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
Dnia 30.01.2018 o 15:07, ENDRIUROL napisał:

witam, ile za sadzenie ziemnikow 4rzedy bez mikro i zapraw- kverneland? ile za formowanie redlin w ziemniakach, 4 rzedy, aktywna formiarka rampstad? Ile bierzecie za ha? ile cenic taka usluge? 

za sadzenie 250-300? a za formownice?- 600-800zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
3 godziny temu, robert1226 napisał:

A co za różnica  czy kukurydza została  w całości czy była skoszona  na ziarno masy do pociecia tyle samo , no inna pozycja kukurydzy. 

Chodziło mi o ściernisko po kukurydzy ciętej na kiszonkę. Jeśli ktoś kosi porządnie i dobrą sieczkarnią to takie ściernisko jest prawie śladowe ale też często zostaje w kolano. To samo dotyczy zresztą kukurydzy na ziarno bo tam też dużo zależy od sprzętu (przystawka ma docinacz albo nie i jaka jast jakość pracy docinacza) którym była zbierana i jakości cięcia. To wszystko przekłada się na ilość masy do ewentualnego rozdrobnienia mulczerem a to z kolei przekłada się na cenę takiej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Nie widzę sensu wynajmu  usługi  mulczerowania po kukurydzy  na kiszonkie takie pole bez problemu  można  zaorać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
mulczarka ma też na cele rozwalenie łodyg żeby omacnica nie miała schronienia na zime
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ile trzeba zapłacić za ładowanie obornika widłami z koicy za godz czy od rozrzutnika  proszę o rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dwa browary przed robotą, dwa w trakcie, flacha do obiadu i 100-150 zł po robocie. Tyle płaci mój teść. Do południa zapierdziela taki jak mały samochodzik a po południu pyka na wolnych obrotach do wieczora.:P

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ręcznie rozrzutnik 3.5 t oko pić on teraz nie pije bo post nie wiem ile mu dac dzisiaj  4 rozrzutniki załadowalismy i jeszcze ok 2 bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

U mnie za taką robotę płacę      12,-/H plus obiad no i % 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj