Wemberr

Horsch Terrano 3FX, Amazone Cenius 3003 - który wybrać?

Polecane posty

Wemberr    8

Witam,
Która z maszyn będzie lepsza? Amazone 11 łap, 27cm rozstaw. Horsch 10 łap, 30 cm rozstaw. Czy Amazone nie będzie miało większej tendencji do zapychania się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
co do amazonki nie podpowiem u nas w okolicy większość ma terrano i są zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Pewnie dlatego, że Amazone wychodzi drożej od Horscha.  Jak w Agricoli wiosną pytałem,  to handlowiec powiedział, że nie ma nawet sensu Cirrusa wyceniać. :D Podobnie jest z pługami- często przebijają ceną Lemkena a siewniki punktowe osiągnęły poziom cenowy Vaderstada.

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Jeszcze zielona proszkowa farba dobrze nie ostygła na czerwonym Vogel&Noot-cie, a cena już wzrosła powyżej poziomu Lemkena. Ot cały cud zachodnich marek.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ja mam Terrano i powiem tyle że maszyna warta tych pieniędzy jeden poziom z kökerlingiem czyli najwyzsza półka .zobacz u mnie w galerii jaka robotę robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8
w czym karat będzie lepszy od terrano czy ceniusa? Najbardziej przekonuje mnie cenius - 11 zębów, hydrauliczna regulacja głębokości i podwójny wał U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
nie widzialem efektów pracy amazone także nie wypowiem się ale ciekawa opcja z tym że mocy to trzeba na ciężkie ziemie ponad 200km aby to szybko ciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
4 godziny temu, XTRO napisał:

Taka sama polka cenowa

2 lata temu jak się rozglądałem to karat był droższy, mimo tego że diler już zaprzyjaźniony lemkena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

na dziś najlepiej kockerling albo horsch podobna półka cenowa i jakościowo najwyższa do gry może wejść jeszcze cultus od vaderstad ale to inna cena na dzien dobry

10 łap na 3 belkach wystarczy w zupełności ci co mają po 11 raczej moim zdaniem jest to podyktowane sytuacją rynkowa żeby  nie kopiować bezpośrednio układu od konkurencji a przy 11 łapach zwiększasz sobie na dzień dobry zapotrzebowanie na moc, jeżeli wiecej łap na 3 metrach to już dobrze by było pomyśleć o zestawie pół   zawieszanym  4 belkach i 12 łapach,

To tak ogólnie teraz np bezpośrednie porównanie kockelinga i horsch to kockerling jest lżejszy i ma z tego co pamiętam wzmocnione tuleje pod swożniami od zabezpieczeń lecz względem horcha ma moim zdaniem dwie wady 1) sworznie od zabezpieczeń są smarowane horsch ma bezobsługowe wszystko żadnej kalimatki tam nie znjadziesz i 2) w kockerlingu te piersi półokrągłe które przychodzą na słupice są zakładane od dołu na takie ucho które je podtrzymuje tam zauważyłem w kilku filmach lubi zbierać się dużo reszte pożniwnych to nie tyle wada co wizualnie możę komuś przeszkadzać głównie chodzi o to smarowanie w kockerlingu, w vaderstad widziałem w necie 2 sytuacje na forach że pękały spręzyny od zabezpieczeń o reszte się nie wypowiem bo się nie orientowałem bo nie brałem nic innego pod uwagę, i moja sugestia jak możesz szukaj maszyny za granicą kilku letniej kupisz taniej jak w Polsce a ta maszyna na jakości nie traci bo tam plasteliny nikt nie stosował wiec materiał nowy czy 5  letni to jak nowy będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

I jeszcze jedno amazone sobie odpuść na dzień dobry, 2 lata temu na agro show była rozmowa z dealerem amazone i padło pytanie dotyczące siewników jak amazone widzi się na tle np kvernelanda i odpowiedź jednym wyda się wiadoma i taka tez była amazone góruje bo w tym wiedzie prym i to jest ich priorytert a potem padło pytanie o pługi bo amazone jak wiadomo też wprowadziło je do oferty to dealer sam przyznał że pługi amazone do kvernelanda to się chowają nie ma ich co wg porównywać i tak samo będzie z uprawą bezorkową horsch kockerling czy vaderstad mają takie doświadzcenie żę amazone przez klika lat nie odrobi takiej lekcji i takiego doświadzenia jakie mają te firmy przez te wszystkie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Przecież pługi KV teraz to dno, już nie to co kiedyś kolego. Wiesz wogólę od kogo amazone przejeło pługi?? 

 

to że kockerling jest lżejszy to według ciebie zaleta?? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

W pługach nie siedzę ale ogólnie było przyjęte że kv to górna półka w szczegóły nie wnikam, a jeżeli Twoim zdaniem duża waga agregatu to zaleta to sory gregory ale się nie zgodzę wystarczy odpowiedni kąt natarcia i redlice same wciągną agregat do ziemi, prosty przykład głębosz czy one waża po 2 czy 3 tony żeby się zagłębić na zadaną głębokośc nie mają odpowiednio dobrany kąt zagłębienia i zaparcie o ciągnik powoduje że muszę się zagłębić nie mówimy tu też warunkach skrajnych że będzie taka susza że łopaty nie wbijesz bo takich warunków żaden  sprzęt nie wytrzyma bo jak się już wg zagłębi to coś nie wytrzyma bo będą tak duże opory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

horsch ma taką a nie inną wagę tylko dzięki tym odlewom żeliwnym od zabezpieczeń tak by miał podobną wagę jak kockerling 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Możliwe z tym kątem natarcia, ja tam ogólnie wolę jak maszyna uprawowa waży więcej.

Nie pisz bzdur że diler mówił, bo co nie widział co sprzedaje? amazone tj vodel w radłach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8
8 godzin temu, iron napisał:

nie widzialem efektów pracy amazone także nie wypowiem się ale ciekawa opcja z tym że mocy to trzeba na ciężkie ziemie ponad 200km aby to szybko ciągać

A powiedz mi w jaki sposób reguluje się głębokość pracy w terrano? Śruba rzymska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Na wale głębokość poprzez sworznie.  Ogólnie widziałeś te maszyny na żywo?

Ile arion waży?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22
9 godzin temu, Tomek90 napisał:

Możliwe z tym kątem natarcia, ja tam ogólnie wolę jak maszyna uprawowa waży więcej.

Nie pisz bzdur że diler mówił, bo co nie widział co sprzedaje? amazone tj vodel w radłach. 

Nie pisze bzdur bo byłem przy rozmowie i wiem co mówił nie mam powodów żeby kręcić ani robić antyreklamy jednej czy drugiej marce 

A co do wagi to to że waży to tez nie znaczy że jakościowo masz dobry materiał i w ogólnym rozrachunku może być dużo gorzej a taka waga ponad 2 t przy zestawie zawieszanym na długości do 4m zależnie od producenta przy ciągniku 150-160 km robi taką niekorzystną robotę dla tylnego mostu i całego układy zawieszenia agregatu, co z tego żę ciągnik ma swoją wagę i to bez problemu dźwignie jak podzespoły dostają po d*pie aż piszczy 

Edytowano przez johny22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

W każdym razie każdy ma swoje racje i tak możemy się bez końca targować a nie tego dotyczy pytanie,

niech może kolega się jeszcze wypowie jakim sprzętem dysponuje na jaki areał chce go przeznaczyć jaką klasę ziemi ma czy pagórkowate czy równe i na jaką głębokość chce takim agregatem pracować 

Edytowano przez johny22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
moje Terrano waży 2700 maszyna całkowicie bezobsługowa poza wiadomo sprawdzeniem śrub ale jasna sprawa . kamienie mam i do dużo ale nic się nie dzieje. efekty pracy widzieliście nie raz w galerii pod rzepak robię po razie nim i siew pronciakiem jedynie cuagnik za słaby był do tej pory . głębokość ustawia się klipsami ,minuta roboty hydraulika jest zbędna bo i tak trzeba dupę z ciągnika ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22
41 minut temu, iron napisał:

moje Terrano waży 2700 maszyna całkowicie bezobsługowa poza wiadomo sprawdzeniem śrub ale jasna sprawa . kamienie mam i do dużo ale nic się nie dzieje. efekty pracy widzieliście nie raz w galerii pod rzepak robię po razie nim i siew pronciakiem jedynie cuagnik za słaby był do tej pory . głębokość ustawia się klipsami ,minuta roboty hydraulika jest zbędna bo i tak trzeba d*pę z ciągnika ruszyć

Ważyłeś swojego terrano czy tyle masz na tabliczce nabite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj