Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
45 minut temu, matek89121 napisał:

ile czasu mija od decyzji z dopłat  do wypłaty  na konto

Nie ma określonego terminu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Parę stron wcześniej wkleiłem tabelkę z przeliczaniem sankcji w przypadku zadeklarowania większej powierzchni niż powierzchnia z PEG czy z kontroli. 

I przypadek kiedy powierzchnia zadeklarowana jest mniejsza od powierzchni stwierdzonej przez kontrole. Podstawisz swoje dane pod ten wzór i masz odpowiedz.

 

Na stronie 147 jest wzór.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2213
Dnia 13.01.2019 o 21:07, DanielFarmer napisał:

Ja zaliczkę + onw 3 dnia wypłat, decyzję gdzieś ok 7-8 grudzień a resztę kasy pod choinkę 24grudnia.Fart

Ja też tak miałem. Na drugi dzień od rozpoczęcia wypłat zaliczka a na trzeci onw 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110
36 minut temu, robert55555 napisał:

Różnie od paru dni do np. 2 miesięcy.

mam wiedzę ale mógłbyś konkretnie napisać jak wygląda raport?

Nie wiem co dokładnie napisać podam występujące u mnie kody DR : 13+,23,41,53,29,36,50 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, tomek15h napisał:

Nie wiem co dokładnie napisać podam występujące u mnie kody DR : 13+,23,41,53,29,36,50 .

DR 23 kontrola dokonana po zbiorze rośliny, błąd tzw informacyjny

DR 41 zredukowana powierzchnie działki podrzędnej. Zmnierzyli mniejsza powierzchnie niż podałeś we wniosku . DR 41jest z kodem DR13+?

Dr 53 stwierdzono mniejszy zasięg pola zagospodarowania. Sam kod czy jest z innym kodem? Jakim?

Przykład

Przy obsłudze błędu DR53 należy zwrócić uwagę, że może on wskazywać nie tylko na nieprawidłowo wyznaczony PEG ale również na zmianę położenia obiektu niekwalifikowanego w ramach działki referencyjnej – wówczas dodatkowo występuje kod DR52, lub zmianę typu pola zagospodarowania. Wówczas jak w przypadku poniżej nie powinno dojść do kompensaty lub kompensata powinna być ograniczona do powierzchni PEG z LPIS:BAZA ARIMR
- dla działki rolnej H - powierzchnia deklarowana wynosi 2 ha, powierzchnia PEG 2,5 ha, powierzchnia zmierzona 2,3 ha, powierzchnia stwierdzona 2,3 ha oraz wstawiono kod DR13-;
- oraz dla działki rolnej I: powierzchnia deklarowana wynosi 1 ha, powierzchnia PEG 0,7 ha, powierzchnia zmierzona z tolerancją 0,6 ha, powierzchnia stwierdzona 0,6 ha.
Wpisano kod DR53 i DR52 wskazujące w tym przypadku wyłącznie na zmianę położenia obiektu/obszaru niekwalifikowanego, oraz wpisano kod DR13+; w powyższym przypadku może zostać skompensowana tylko powierzchnia wynosząca 0,1 ha, a więc do wyznaczonego w LPIS obszaru referencyjnego.

 

Dr 29 podałeś w ramach działki rolnej, działkę ewidencyjna nie istniejąca( zły numer arkusza, zły numer działki, zły obręb), dlatego jej nie zmierzyli.

Dr 36 stwierdzono że uprawa jaka podałeś we wniosku nie należy do grupy upraw  JPO tuz/JPO tuzC. CO tam podałeś za uprawę? ważne.

Dr 50 twoje uprawy wykraczają poza zasięg działek jakie podałeś. Masz przesunięcia działek ewidencyjnych, błąd w mapach geodezyjnych lub formalności żle kiedyś załatwione. Może byc i sąsiad lub ty jemu woraliście w drugą działkę Kwestia do wyjaśnienia. Ważne co masz dalej wpisane.

Jak masz skaner to podeślij na emaila wniosek, łatwiej mi będzie odpowiedzieć.

Do DR 50

Kod stosowany jest w przypadku stwierdzenia sytuacji, kiedy fragmenty kontrolowanej działki rolnej położone są na niedeklarowanej działce referencyjnej, tzn. granice działki rolnej wychodzą poza GO deklarowanej działki referencyjnej (uwzględniając metodykę pomiaru oraz fakt, iż zakres błędu nie dotyczy/nie obejmuje położenia na rowach, drogach itp.). Kod
128
powinien być stosowany wyłącznie w przypadku kiedy część działki rolnej położona jest na działce ewidencyjnej, której nie ma w części opisowej całego wniosku (a nie tylko w położeniu).

Zestawienie powierzchni cząstkowych DR 50 dostępne jest jedynie w systemie informatycznym IACSplus dla pojedynczego raportu z kontroli na miejscu. Powyższe zestawienie generowane jest tylko w przypadku, gdy zostanie potwierdzona zasadność zastosowania kodu DR 50.
W celu wygenerowania Zestawienia powierzchni cząstkowych należy postępować zgodnie z rozdziałem 5.3 niniejszej instrukcji.
Błąd ma charakter informacyjny ze względu na sposób przeprowadzenia kontroli. W związku z powyższym proces wykluczania części powierzchni działki rolnej, które znajdują się poza zadeklarowanymi w położeniach działkami ewidencyjnymi (referencyjnymi) należy przeprowadzić manualnie za pomocą powierzchni udowodnionej, opierając wykluczenia i treść uzasadnienia na podstawie „Zestawienie powierzchni cząstkowych”:

image.png.ec84026866117b6b9e5275cbc2d54f8f.png

Płatność przyznawana jest na podstawie wyników, wartości z tabeli uwzględniających powierzchnie, które zostały zidentyfikowane, pomierzone wyłącznie w granicach deklarowanych działek ewidencyjnych.
Należy pamiętać, że kod DR50 stosuje się wyłącznie jeżeli część zadeklarowanej powierzchni działki rolnej leży poza granicami działki referencyjnej zadeklarowanej we wniosku (nie w położeniu działki rolnej), w związku z powyższym wartości w kolumnie ,,Pow. w granicach niedeklarowanych granic odniesienia z LPIS``, powinny znajdować się wyłącznie w przypadku, braku działek ewidencyjnych we wniosku (w tym brak w deklaracji powierzchni niezgłoszonych).
Błąd/sprawę obsługuje się bez oczekiwania na rozpatrzenie ewentualnych rozbieżności, wynikających z tego kodu.
Zazielenienie:
W sytuacji kiedy doszło do pomniejszenia powierzchni działek rolnych, należy również te same powierzchnie przypisać do roślin w module ,,Udowodniona powierzchnia upraw” w celu wyliczenia przez system warunku spełnienia dywersyfikacji. Dla danej rośliny należy wpisać wartości stwierdzone poszczególnych gatunków oraz ich powierzchnie. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę czy zmniejszenie powierzchni działki/uprawy nie ma wpływu na deklarowane EFA (ugór, motylkowate…).
Błąd dotyczy sytuacji szczególnych. Przy deklaracjach poprzez eWniosekPlus położenie na danej działce referencyjnej jest oczywiste, co nie eliminuje jednak faktycznego przesunięcia upraw w terenie pomiędzy różnymi gospodarstwami. Należy zwrócić uwagę na zmiany wynikające z modernizacji bazy referencyjnej w zakresie przesunięcia granic działek referencyjnych.

Z Dr 50 może być tak że twój przodek miał działke powiedzmy nr 1, ale kupił ją na umowę z sąsiadem. Przodek zorał obie działki w jedną i ty nie wiesz że działką 1 jest np większa i podajesz dane jakie masz z wypisu. Podajesz mniejsze dane lub większe, przykład z odwrotnością. Taki skrajny przypadek podałem.

U mnie na wsi tak było że budynki sąsiada były w działce innego sąsiada. Prawnie nic nie było uregulowane.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To teraz tobie namieszałem.

Ważne porównaj sobie jak masz działki rolne, nie wiem która to będzie strona w raporcie.

Kolumnę 4 co deklarowałeś  z kolumna 7 co oni zmierzyli.

Wtedy możesz odnieś do wzoru z strony 147, lubisz napisz do mnie lub tutaj, twój wybór.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15452

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/arimr-bedzie-miala-podstawe-do-wyplaty-zaleglej-pomocy,83551.html

Kurła ta blokada😡

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110
44 minuty temu, robert55555 napisał:

To teraz tobie namieszałem.

Ważne porównaj sobie jak masz działki rolne, nie wiem która to będzie strona w raporcie.

Kolumnę 4 co deklarowałeś  z kolumna 7 co oni zmierzyli.

Wtedy możesz odnieś do wzoru z strony 147, lubisz napisz do mnie lub tutaj, twój wybór.

 

Mam zeskanowany wniosek wysłać go na pocztę agrofoto czy podasz coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, tomek15h napisał:

Mam zeskanowany wniosek wysłać go na pocztę agrofoto czy podasz coś innego?

na poczte agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110
28 minut temu, robert55555 napisał:

na poczte agrofoto

Niestety nie mogę dodać do prywatnej wiadomości załącznika . Skorzystam w tej sytuacji ze wzoru- dzięki.

 

 

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robert55555 a mógłbyś podpowiedzieć co w sytuacji kiedy w formularzu elementów proekologicznych wyliczyli mi znacznie większą powierzchnię EFA niż ta zadeklarowana, dodam że w tabelce tej żadnych kodów nie podali w uwagach też nic nie ma napisane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, małarolniczka napisał:

@robert55555 a mógłbyś podpowiedzieć co w sytuacji kiedy w formularzu elementów proekologicznych wyliczyli mi znacznie większą powierzchnię EFA niż ta zadeklarowana, dodam że w tabelce tej żadnych kodów nie podali w uwagach też nic nie ma napisane. 

Jakie miałaś efa we wniosku? Bez kodów? Masz poniżej 15ha g.o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o nazwy elementu proekologicznego to EFA 4.3 EFA 4.1 i EFA 4.2 mi się nie zgadzają o prawie 24000 m2 . Chodziło mi że nie podali kodów tych dr13 itd jest pusto i nie wiem jak to interpretować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, małarolniczka napisał:

jeśli chodzi o nazwy elementu proekologicznego to EFA 4.3 EFA 4.1 i EFA 4.2 mi się nie zgadzają o prawie 24000 m2 . Chodziło mi że nie podali kodów tych dr13 itd jest pusto i nie wiem jak to interpretować

W efa nie ma kodów dr. Powinny być inne. Nie pamiętam jakie. Jak wrócę do domu to zobaczę jakie powinny być w efa. Ogólnie zasada jest taka: załóżmy że masz 20ha g.o,musisz mieć 5% powierzchni do efa. Masz np 1,02 ha ugoru(efa1).spełniasz wymóg, jedzie kontrola i stwierdza że efa 1 ma powierzchnię 0.90 ha. Czyli masz mniej niż 5% do efa. Wtedy dostaniesz zazielenienie na powierzchnię 18 ha(bo z tej powierzchni 0,90 ha jest 5 %. Czyli na 2ha nie masz zazielenienia.)

1 godzinę temu, tomek15h napisał:

Niestety nie mogę dodać do prywatnej wiadomości załącznika . Skorzystam w tej sytuacji ze wzoru- dzięki.

 

 

Jak wyślesz na email to wieczorem bez doszedł.sorki że będziesz musiał czekać na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w tych firmach ale widzę, że każdy robi jak mu się podoba, jedni piszą kody inni nie. Ale z tego co napisałeś wynika, że jest ok bo miałam przy tej deklarowanej przeze mnie powierzchni EFA ponad 7 %. Pomyślałam tylko, że będą może coś odejmować podobnie jak napisałeś we wcześniejszych wiadomościach, że za zaniżenie powierzchni działek też są sankcje. Z ciekawości zapytam, jesteś pracownikiem agencji, doradcą czy może co roku Cię kontrolują ? Bo widać że masz dużą wiedzę w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, małarolniczka napisał:

Nie wiem jak to jest w tych firmach ale widzę, że każdy robi jak mu się podoba, jedni piszą kody inni nie. Ale z tego co napisałeś wynika, że jest ok bo miałam przy tej deklarowanej przeze mnie powierzchni EFA ponad 7 %. Pomyślałam tylko, że będą może coś odejmować podobnie jak napisałeś we wcześniejszych wiadomościach, że za zaniżenie powierzchni działek też są sankcje. Z ciekawości zapytam, jesteś pracownikiem agencji, doradcą czy może co roku Cię kontrolują ? Bo widać że masz dużą wiedzę w tym temacie :)

Kody w EFA są od E1 do E50, np E1 odpowiada DR13. Widzę że każda firma to troszkę inny schemat mają podejścia do wypełniania raportu(ogólne zasady muszą być takie same). Poniżej wrzuciłem wszystkie kody z kontroli.

image.thumb.png.8595853e02e0d2e4fd1e578c4676fcea.png

image.thumb.png.762d27ad280ff3977494196ac9853f35.pngreszta kodów

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, małarolniczka napisał:

@tomek15h a masz coś wpisane w tabeli Xb. Dane dodatkowe w podpunkcie 03. Procent (%) obszaru proekologicznego utrzymywanego indywidualnie w gospodarstwie?

masz wpisane 0, zgadłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tomek15h i małarolniczka ta rubryka odnosi do przypadku, kiedy rolnik wspólnie realizuje praktykę obszarów proekologicznych z innym rolnikiem, wtedy wpisuje się %, w innym przypadku powinno być wpisane zero %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Czy jeżeli wysłałem 2 wnioski pierwszy 13.05 a drugi 3.06 i w tym drugim dodałem zwierzę, które ostatecznie arimr odrzucił, więc wnioski są takie same, to który jest brany pod uwagę? ten pierwszy czy drugi wniosek? Bardzo proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj