rafi19731973

Brak rui u krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow

Mam problem z wystąpieniem rui u krów? Niekiedy występują dopiero po pół roku. Morze jest to problem żywienia! Jak jest u was. Pozdrawiam.

Ferdek07    63

Raczej indywidualne zachowania poszczególnych sztuk, mam takie co jak "bydłują" to cała obora się trzęsie a inne cichutko, zaobserwowałem zależność że te co mają ciche ruje również ciche porody i trzeba bardzo uważać, dodatki do paszy np. d sosche somastop, złote granule, lub ziołowe Vilocym z farmwetu, ale najważniejsze zapisywać daty kiedy mogła wystąpić ruja, lub podejrzewaliście ze występuje i za 3 tyg uważać, mam taką sztukę która wogóle nie manifestuje rui, a ujawnia się dopiero po puszczeniu byka, także obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować wypuścić na chwilę z obory

Wiadomość z agroFakt.pl

a8185    25

Ja parę lat wstecz miałem tez podobny problem. Ciche ruje i w dodatku krowy często zrzucały ciąże. U mnie było to przez pasze treściwe z pewnej firmy, której nie będę robił antyreklamy. A ty zmieniałeś jakieś pasze :P

Belarusik    1

U mnie rok temu właśnie były problemy z rujami przyjechał weterynarz po zastrzyku(8zł) i po kłopocie. I paszę tę samo stosuję od 5 lat i w tym roku także nie ma problemu z cichymi rujami

Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

ariss    4

Takie się problemy zdarzają przy dużej wydajności ja właśnie też się zastanawiam nad zmianą paszy weterynarz się śmieje ze zejść ma 5 tyś litrów i będzie ok @ a8185 może byś podał z jakiej firmy na jaką przeszedłeś jak nie tu to na priv chodź. U mnie na zastrzyki czasem wychodzi czasem nie to się jakieś cysty torbiele przydarzą i pół roku i krowa stoi

TOREZ    34

Brak rui to nic innego jak brak beta karotenu.

Najprościej podać krowie marchew, najtańszy a zarazem skuteczny sposób :P

SIEWCA    24

Moją oborę odwiedza systematycznie " krowi ginekolog " zajmujący się tylko rozrodem. Czyni tak w wielu dużych hodowlach.

Ale też trafia się sztuka którą udaje mu się skutecznie unasiennić po 6 miesiącach.

kto sieje ten zbiera....

Pestus123    3

Może być że mało beta karotenu, za mało światła w oborze... Zazwyczaj jest tak, że jak wyjdą na pastwisko to mają ruje... U nas weterynarz daje też jakiś zastrzyk, chyba węglowodany

TOREZ    34

Fiolki 2, 10, 20 ml. Dawka 2 ml na krowę.

Pogadaj z wetem, na pewno będzie wiedział o co biega.

Desperat    0

:D Mam pytanie choć nie na temat, ale może ktoś mi pomoże. Chodzi mi o dopłaty do krów mlecznych, ale takich, od których mleko przeznacza się do pojenia cieląt a nie odstawia się do mleczarni. Czy w takim przypadku dopłata przysługuje?

andrzej2110    531

Poszukaj na forum. Kiedyś było pisane o tych dopłatach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

sylwo1984    0
Napisano (edytowany)

hej mam krowę pierwiastkę, już 3 miesiące po wycieleniu i nie ma rui, dostała jeden zastrzyk na wywołanie rui i na jedenasty dzień następny i nic :( co robić?

Edytowano przez sylwo1984

padalec    13

11 dni po pierwszym zastrzyku podaje się drugą dawkę(estrofan)i po 72 godzinach kryjesz w ciemno,12 godzin po inseminacji dobrze jest jeszcze reinseminować.Tylko przed podawaniem hormonów powinno się sprawdzić czy krowa nie ma torbieli na jajnikach i czy nie ma jakiegoś stanu zapalnego,jesli nie to po hormonach z reguły ciąża będzie.Po 6 tygodniach dobry wet Ci ciąże "wymaca" albo USG.

sylwo1984    0

no to tego nie wiedziałem że trzeba w cimno próbować :( czekałem że będą jakieś oznaki tej rui. to w takim razie po jakim czasie od podania tamtych zastrzyków można znów jej podać zastrzyk na wywołanie nowej rui

nikolas29    231

ciągłe problemy z rujami w okresie zimowym..nie wiem jak to opisac bo rece i cycki opadaja..wet dał hormon i objawyów nie było..zawołalem raz jeszcze ..pomacał i mowi ze bedzie jutro najpozniej po jutrze ruja...takiego h.....chodze do obory juz 3 miesiace i patrze krowom pod ogon..betakaroten tez nie pomaga.. dzwonie jeszcze do weta..podaje ten sam hormon bo twierdzi ze musi byc ten sam..i nic..kase robi na mnie czy co... jak to naprawde jest..nie mozna innego hormonu podac????????? czy są jakies podstawowe proste sposoby by ruje naprawic w stadzie...

KARGO    175

To niech ustawi ci sztuki za pomocą hormonów i nie bedziesz musiał pod ogon zagladać bo bedziesz krył na konkretną date i godzine

maciejo360    27

Ostatnio to pisałem w podobnym temacie i teraz też napisze, uzupełnij mikro i makro elementy, wśród nich jest sporo pierwiastków wpływających na rozród itp. ;)

kalar    7

Jeśli nie świecisz światła w oborze 24/dobę to spróbuj w przyszłym roku zaraz jak się skróci dzień (tak od listopada). 2 energooszczędne żarówki na oborę wystarczą i kosztów dużych nie zrobią a światło ma wpływ na ruję krów i to wcale nie mały. Ponadto na zimę warto podrzucić im troszkę więcej energii na utrzymanie ciepła bo to dla nich spory wydatek energetyczny.

W ostateczności jak nie działają hormony podawane przez weta w zastrzykach zapytaj go o wkładki dopochwowe - są drogie ale naprawdę działają - wkładka + zastrzyk gonadoreliny po jej wyjęciu i nie ma bata że śluz cieknie aż do ziemi a macica z jajnikami szaleje :P

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

joker238    0

witam  mam pytanie  mam jałowki limosine maja 22 miesiace i nie moga sie zacielic i osiagnac ruje co to moze byc?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz2111
      Witam chciałbym Się dowiedzieć ile potrzebuje hektarów kukurydzy na 30 krów dojnych i około 10 młodzieży , przed siewem kukurydzy bym siał Zyto na kiszonkę klasa ziemi 4. Ogólnie posiadam 20 hektarów jak myślicie ile bym mógł wychować krów na 15ha kukurydzy ? 
    • Przez Wisla1916
      Witam. Proszę o pomoc Dziś Dziadek na Krowie zauważył dziwne dwa czy trzy place jeden rozdrapał i poleciała krew reszty nie rozdrapywał. Trudno to opisać. Jest to plac na skórze szarawy dziwię to wygląda. Będę wdzięczna za podpowiedź

• Przez Mateusz2111
      Witam niedługo przejmę po rodzicach gospodarstwo i zastanawiam sie nad rozpoczęciem hodowli krow na mleko. Rodzice chowają świnie i 5 krow na cielaki. Ja bym chciał przejść na mleko na początek z 10 krów i stopniowo zwiększyć ilość. posiadam zbiornik i dojarkę(rodzice wczesniej oddawali mleko). Areał to 20 ha ziemi klasy 3-4. Obora nowa 35x12, i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry pomysł ? 
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez maly2000
      Witam!
      Mam małe pytanie, Czy taka łyżka do zadawania paszy zaczepiana z tył ciągnika horalas jest w stanie wymieszać dobrze różne pasze czy tylko i wyłącznie rozdrobni i wyładuje? Zastanawiam się czy dało by radę wymieszać kiszonkę z kukurydzy z mutem browarnianym i wysłodkami? i czy mniejszy ciągnik by sobie z tym poradził?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.