ChudziX

Gallignani RECO 3200l vs Krone kr 130 s-Która wybrać ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChudziX    0

Witam 

Mam zamiar kupić w tym roku prase rolującą zdecydowałem już o tym że typ tej prasy to łańcuchowo walcowa. Teraz mam do was pytanie myślałem i oglądałem 2 marki pras jedna to Gallignani RECO 3200l a druga to krone kr 130 s Wyposażenie w nich to szeroki podbieracz, zamki na komorze , wiązanie siatką i na dwa sznurki. Chciałbym sie zapytać was która waszym zdaniem lepsza pod względem awaryjności, ceny i dostępności części. Prosze mi nie pisać abym kupił np Sipme lub JD albo że Pasowa czy walcowa będzie lepsza. Z góry dziękuje za odpowiedź . 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85
Wujek ma krone swego czasu jak jest za dużo roboty to sobie pomagamy, prasa pracuje z zetorem 73km to zgniot za mocny nie jest ale to dlatego że jest trochę za słaby... Ogólnie prasa godna polecenia lecz zdarzają się awarie typu zerwany walec, zatarte łożysko itp. wynikające z wieku i przebiegu maszyny. Ile bel rocznie chcesz robić? I jaki ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudziX    0

no myśle że u sb to tak z 300 /400 beli. Myślałem też o usługach tą prasą. A ciągnik to Case 1494 ma on 86 KM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Zdecydowanie Krone, prasy proste i popularne, łożyska i łańcuchy łatwo dostępne  a inne części można zamówić w serwisie lub szukać w internecie. Cenowo pewnie droższe niż włoskie ale moim zdaniem to twarde prasy.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
mam Korne 130, możesz sobie w galerii zobaczyć, od 2014 roku, to wymieniłem w niej że 3 pazurki w pobieraku i dwa czy 2 łożyska na tych laskach i tyle, śmiga dobrze, mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
co to za porządki że posty giną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudziX    0

Z tego co wiem to były niezgodne z tematem i usunęli 

 

 

Edytowano przez ChudziX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

Miałem krone kr130 tylko że na wąskim podbieraczu i bez rotora i noży a teraz mam gallignani 3200l i obie prasy według mnie są ok. Krone prosta w budowie, zamki na klapie, małe zapotrzebowanie mocy, na minus głośna praca w końcu łańcuchowa, no i tak jak moja miała wąski podbieracz i tylko wiązanie sznurkiem i dlatego została sprzedana i zamieniona na gallignani. Teraz o gallignani, plusy: cichsza praca(łańcuchowo-walcowa), też małe zapotrzebowanie mocy, wiązanie siatką, zamki na klapie,rotor i noże i zetor 7245 z 4 nożami daje radę bez większego problemu wiadomo demon prędkości wtedy to nie jest:), łożyska na walce bez większego problemu można dostać a inne zapewne też. Na minus większa ilość łańcuchów które z czasem trzeba skrócić czy też wymienić, sterownik który teoretycznie też z czasem może odmówić współpracy(w krone w sumie też w niektórych jest sterownik). Ja po 2 latach użytkowania gallignani mogę śmiało polecić, chodź krone pewnie jeszcze twardsze sprzęty. Według mnie powinieneś brać tą która jest w lepszym stanie technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kuba284
      Jakie są różnice między krone kw 6.70/6 a 6.72/6?
      W jakich latach produkowano kw 6.70/6
      Jak jest z częściami do kw 6.70/6
      Opinie...
       
    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez cantstop
      Chciałbym kupić przyczepe: Krone HSD 5001.Jakie opinie on niej macie,na co zwracac uwage przy kupnie oraz przydałyby mi sie jakieś ogolne wskazowki bo jestem kompletnie zielony w tej kwestii.

    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Luki1988
      Panowie remontowałem podbierak w prasie, łożyska, rolki i część palcy. Czy to normalne że niektóre palce mimo ze są proste ocierają miejscami o blachy? Trochę mnie to irytuje. 
      Szczególnie brzeżne palce ocierają..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj