Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mario35    2

Witam wszystkich. Mam mały problem z moim NH t5050. Jeżdżę nim co dziennie, pewnego dnia zgasiłem go na chwile a po odpaleniu gdy chciałem ruszyć wyskoczył blad CP i nie chce jechac. Chwile siedziałem i próbowałem nim ruszyć aż w koncu sie udalo ale tylko samym rewersem, bo gdy tylko wcisne sprzęgło i chce ruszyc puszczajac je wyskakuje CP. A wiec jazda jest tylko możliwa na samym rewersie nie używając sprzęgła Wiadomo ze odpalenie ciągnika jest ze sprzęgłem wiec ruszajac wyskakuje CP muszę wtedy chwile po przełączać samym rewersem przód tył aż załapie i wtedy jeździ dopóki nie wcisne sprzęgła i wtedy od początku cala zabawa rewersem.. Jest tez przycisk sprzęgła na lewarku zmiany biegów gdy go przycisnę i puszcze tez wyskoczy CP. Czy mial ktoś kiedys coś podobnego i pomoże mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radio19966    16

CP- należy do tzw dialogu-komputer prosi o powtórne nacisnięcie pedału sprzęgła by powtórnie mógł uruchomić procedure włączania skrzyni biegów.Najczęściej dzieje się tak wtedy gdy otrzymał niespójne sygnały z czujników lub dane są zpoza zaprogramowanych w jego pamięci wartości. 
Jeżeli w momencie puszczania pedalu sprzegła kontrolka cisnienia w skrzyni(czerwona,kropelka w kółku zebatym)nie zapala się lub błyśnie tylko na chwilę to znaczy że obwód hydr, skrzyni jest ok. a problem jest między skrzynią a silnikiem. A jedynym miejscem gdzie jest tam czujnik (tylko na podstawie ich danych komp. ma prawo rozłączyć skrzynie) jest tłumik drgan w kole zamachowym 
Więc pozostaje rozpołowienie traktora.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

Witam ponownie. Dzisiaj spedzilem przy traktorze pol dnia i rozgryzłem co bylo przyczyna tego CP. Próbowałem elektro zaworu na skrzyni ale byl ok, później kalibracje sprzęgła, a na koncu odkrecilem włącznik sprzegła który znajduje sie po lewej stronie kierownicy włącza sie po nacisnieciu pedalu sprzegła jest tam włacznik (działa jak przycisk dlugopisa) i on sie blokował nie odbijał do konca pokazując błąd CP(po pewnym czasie wracał na swoje miejsce wtedy ciagnik na rewersie jechał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radio19966    16

moze wystarczy przeczyścić i zacznie chodzić jak należy dobrze ze nie okazała się to jakaś powaniejsza awaria

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam mam problem new holland t5050 2 wd  kontrolka cisnienia w skrzyni czerwona,kropelka w kółku zebatym  zapala się  na 3 s i gasnie  jak się do tego zabrać ? gdzie sie sprawdza ciśnienie skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Kupiłem ciagnik NH t5050 6 mies temu. Byl na serwisie bo brakowalo mu mocy. Na serwisie powiedzieli ze wszystko jest ok. Jednak ja dalej nie czuje tej mocy a przeciez ma prawie 100 km. Przy rozrzutniku warfamy 6t zaladowanym na asfalcie ledwo dajerade na lekkim wzniesieniu na najwyrzszycz biegach. Coto moze byc pomocy.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich. Od kilku dni zauważyłem mały problem z moim NHt5050. A wiec ciągnik jest z 2011r i mam ponad 2000mth. I niedawno zauważyłem na bagnecie od hydrauliki pęcherzyki powietrza oczywiście po jakiejś tam robocie i tez głośniej zaczela chodzic pompa hydrauliczna. Od niedawna zaczął palić dużo więcej niz wczesniej nie wiem ile bo nie sprawdzałem ale pije jak smok teraz. I jeszcze jedno jak rano odpalam go pierwszy raz to muszę chwile nim kręcić bo sie przypowietrza przez noc. Moze ktos miał cos podobnego i doradzi mi za co sie brac i gdzie szukac usterki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj