Elvis1090

Sipma ps 1223 faster

Polecane posty

Elvis1090    110

Witam, planuje kupić nową sipme Ps 1223 faster. Ma ktoś z was taka prasę jakie są wasze opinie na jej temat czy faktycznie zwija 45 bel na godzinę? Jak wygląda zbicie bel i awaryjnosc prasy? A może poleci ktoś inną pracę zamiast sipmy w porownywalnej cenie, dodam tylko że musi to być nowa prasa. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek45    24
Nie ma takiej opcji zrobić nią tyle bel. W podobnych pieniądzach będziesz miał Unię DF 1.8 V, będzie lepsza, a jeśli masz ciągnik około 90 km to najlepiej Unię DF 1.8 VD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Tylko to jest lancuchowo walcowa prasa a nie jestem co do tego przekonany, wsumie nie widziałem jak to pracuje może to dlatego... stasiek45 masz prasę którą mi poleciles? Czy Komora lancuchowo walcowa niema problemu z wciaganiem słomy bo wiem że prasy walcowe mają problem z wciaganiem słomy.

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek45    24

Mam Sipmę dlatego wiem ile można zrobić nią bel przez godzinę, a proponuję Ci Unię bo większość osób na tym forum zmieniających Sipmę na Unię jest z nich bardziej zadowolona i na pewno zrobi więcej bel przez godzinę. Co do pras łancuchowych to na pewno są lepsze do słomy od walcowych, dlatego połączenie prasy walcowej z łańcuchową jest dość ciekawe ponieważ sprawdza się w słomie jak i kiszonce. Problem z wciąganiem materiału w prasach łańcuchowo-walcowych  się nie zdarza, wyciąganie słomy czasami się zdarza, ale to tylko prasom typowo łancuchowym gdzie nie ma walca nad podbieraczem.

Edytowano przez stasiek45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20
Mam prasę unie famarol 1.8 VD i nie ma z nią żadnych problemów. Nie ma różnicy czy słoma mokra czy sucha, wszystko wciąga i nic się nie slizga. Polecam unie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20
Jeśli ktoś ma sipme faster to też z checia bym posłuchał opinii. Posiadalismy przez 12 lat sipme classic i miała być zmieniona na ps1221 ale jednak Unia zawitała na podwórzu. Co do sipmy to wydajność niebo a ziemia. Z początku trochę po przesiadce się na nią denerwowalismy ale po 3 sezonach dotarliśmy się z nią i jesteśmy jak najbardziej zadowoleni. Zbicie bel znacznie większe a i awarii na razie brak poza kilkoma pierdolami na gwarancji i kilkoma bezpiecznikami. Z 2 może 3 razy bela mi stanęła w komorze ale to była bardzo krótka owsianka zwijana w południe i z cienkich pokosów i w tym był tylko problem. Suma summarum jak najbardziej polecam unię 1.8v my nie żałujemy. Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj