Elvis1090

Cielaki z zagranicy

Polecane posty

Elvis1090    110

Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil1995    1

ja kupiłem 2 sztuki z estonii . pierwszy miał 3 msc i 185 kg a drugi 5 msc i 245 kg . niby to rasa angus, ale ich nie przypominały. pierwszy masci charolaise a drugi czarny i centki białego na głowie. nie chorowały , jak na razie przyrastają dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

łotysze i estończyki rosną w miare ok, super wielkich wag nie mają ale w 24 miesiące 700-750 robią

skąd bierzecie cielaki z pribałtiki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil1995    1

ja osobiście od handlarza bydłęm  który sprowadza wszytkoco się da , i krowy i jałowki i małe i wieksze cielaki. z litwy sprowadzałem sam 2 lata temu małe jałóweczki hf  - wiek około miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Ja zagranicę wziąłem od handlarza z okolic Krakowa który po całej Polsce sprzedaje ma Włochy Litwę i łotwe. 

A polskie Cielaki biorę już od dwóch lat od handlarza z mojej okolicy i też jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
9 godzin temu, wasil1995 napisał:

ja osobiście od handlarza bydłęm  który sprowadza wszytkoco się da , i krowy i jałowki i małe i wieksze cielaki. z litwy sprowadzałem sam 2 lata temu małe jałóweczki hf  - wiek około miesiąca

Mógł byś powiedzieć  skąd ten handlarz co sprowadził jałoweczki hf jaka cena i czy wyrosły na dobre krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valduk    0

mozemy zaoferowac zakup jalowek ,krow cale stada,byczkow do dalszej hodowli bezposrednio z Litwy valdemaras74@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj