Elvis1090

Cielaki z zagranicy

Polecane posty

Elvis1090    91

Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.

Z góry dziękuję za pomoc.

wasil1995    1

ja kupiłem 2 sztuki z estonii . pierwszy miał 3 msc i 185 kg a drugi 5 msc i 245 kg . niby to rasa angus, ale ich nie przypominały. pierwszy masci charolaise a drugi czarny i centki białego na głowie. nie chorowały , jak na razie przyrastają dobrze

bluecows1    14

łotysze i estończyki rosną w miare ok, super wielkich wag nie mają ale w 24 miesiące 700-750 robią

skąd bierzecie cielaki z pribałtiki ?

Wiadomość z agroFakt.pl

wasil1995    1

ja osobiście od handlarza bydłęm  który sprowadza wszytkoco się da , i krowy i jałowki i małe i wieksze cielaki. z litwy sprowadzałem sam 2 lata temu małe jałóweczki hf  - wiek około miesiąca

Elvis1090    91

Ja zagranicę wziąłem od handlarza z okolic Krakowa który po całej Polsce sprzedaje ma Włochy Litwę i łotwe. 

A polskie Cielaki biorę już od dwóch lat od handlarza z mojej okolicy i też jestem zadowolony.

logan3512    63
9 godzin temu, wasil1995 napisał:

ja osobiście od handlarza bydłęm  który sprowadza wszytkoco się da , i krowy i jałowki i małe i wieksze cielaki. z litwy sprowadzałem sam 2 lata temu małe jałóweczki hf  - wiek około miesiąca

Mógł byś powiedzieć  skąd ten handlarz co sprowadził jałoweczki hf jaka cena i czy wyrosły na dobre krowy

valduk    0

mozemy zaoferowac zakup jalowek ,krow cale stada,byczkow do dalszej hodowli bezposrednio z Litwy valdemaras74@gmail.com

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez dawid9721
      Witam kupiłem byka charolaise na rozplodnika który ma 20 miesięcy po kilku dnich od zakupu zobaczyłem że jak na takiego byka to ma małe jądra czy to może powodować ze byk będzie niepłodny? Czy wszystko z nim w porządku z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez tymtus
      Co sądzicie o kastracji bydła mięsnego? W Europie nie jest to rozpowszechnione, ale prawie cała reszra świata jednak stosuje tą metode, pozwala to na o wiele tańszy koszt wyprodukowania wołowiny, oraz zmiejsza szanse kazirodztwa, oraz ułatwia prace nam, rolnikom. Bardzo wygodna jest metoda bandingu, która polega na zakładaniu specjalnych gumek na moszne cielaka, po czasie jądra po prostu odpadają. Zestaw do takiego zabiegu, to koszt 50zł, jest dostępny w polsce, chociaż z samą praktyką bandingu się nie spotkałem. Co Wy o tym sądzicie?
    • Przez macius11157
      Witam kupię 6 sztuk byczkow mięsnych Mazowieckie 
    • Przez szczygel18
      Witam niebawem zamierzam kupi większą ilości cielaków najlepiej mięsnych chodzi mi tu o byczki ale mogą to być również mieszańce prosił bym o jakieś namiary rolników bądź pośredników za pomoc będę bardzo wdzięczny...

Myślę ze nie tylko mi to będzie pomocne...
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj