MF_5410

Problem z wysokim tłuszczem

Polecane posty

MF_5410    0

Witam, od jakiego czasu mam problem z wysokim tłuszczem w mleku - w próbach wychodzi powyżej 6 a ostatnio nawet 9.8%. Przyjeżdżają do mnie żywieniowcy i też  nie wiedzą od  czego taki wzrost tłuszczu.Czy może ktoś też może miał z czymś takim do czynienia? Czy to może być ketoza..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jeżeli są po wycieleniu to ketoza, Jeżeli żywieniowiec dziwi się to znaczy,że nie nadaję się na to stanowisko. Wysoki tłuszcz może być w przypadku dużej ilości włóka,ale aż tak wysoki jest powodem choroby w tym przypadku raczej to jest ketoza.Dzwoń do wet i badanie na zawartość ciał ketonowych w mleku. Zobacz na krowy czy nie chudną to najszybsza metoda sprawdzenia,że krowa jest chora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KOSTEK12
      Witam,posiadam JX100u i mam trudności z precyzyjnym ruszaniem/podjeżdżaniem pod maszynę a powodem tego jest to że sprzęgło bardzo wysoko reaguje tzn.żeby ciągnik zaczął ruszać trzeba oderwać piętę od podłogi i wtedy nie bardzo da się wyczuć moment w którym ciągnik ruszy,jest to sprzęgło tzw.miękkie i nie wiem jak i czy w ogóle da się go podregulować a może jest coś uszkodzone? napiszcie proszę czy da się coś z tym zrobić a może to tak musi być i trzeba będzie się przyzwyczaić, czy ktoś też tak ma?
    • Przez Pacias94
      Witam. Co dawać krowa jeść żeby tłuszcz był jak najlepszy? Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj