danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tedek2    65
Dnia 4.09.2019 o 17:52, Thomas2135 napisał:

Jaki stawki za koszenie? U mnie jak rok temu 850 koszenie z odwozem. Można coś utargować jak słaba.

Orientujesz się jak liczą jak wozić dalej, np te 15 km w jedną stronę. W tamtym roku na taką odlegość brali 300zł dodatkowo do przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@mk9422 mieszkasz bliżej to może coś podpowiesz? U mnie nikt tak daleko od domu nie sieje kukurydzy, więc stawek nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z takiej odległości mi nie zwozili więc nie wiem ile było by dopłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
2 godziny temu, tedek2 napisał:

Orientujesz się jak liczą jak wozić dalej, np te 15 km w jedną stronę. W tamtym roku na taką odlegość brali 300zł dodatkowo do przyczepy

za 15km odwozu 300zł do hektara to jak najbardziej, w tamtym roku odwoziliśmy 25km to za hektar 1300zł, 300 za przyczepe to sporo, chyba że locha wielka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemieszczenie trawieńca u cieląt kilkudniowych...ktoś ma jakieś doswiadczenia? ewentualne padnięcie po tym jak cielę nie mialo biegunki, boleść brzucha, niechęć do wstawania, zapadnięte oczy, niechec do picia i padnięcie na końcu, ale bez sekcji. 🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Objawy podobne, ale bez stwierdzonej bolesności brzucha, padnięcie po 24h od problemów ze wstaniem, tylko to raczej płuca u mnie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może jakaś choroba krąży bo też ostatnio miesięczna jaloweczka nam padła nigdy biegunki nie miała tylko nie chciała wstawać pić na siłę ze 3 dni się męczyła. Doktor rozkładal ręce bo nie wiedział co jej jest. Płuca osluchiwal nic nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Chodzi ci o taka obore scielona cala plytko sloma? Plus legowiska? Dla mnie rozwiazanie tragedia bo czesc krow bedzie sie kladla nie w legowiskach a na gnojowym. Sto razy lepsze tylko legowiska z sieczka i wtedy gnojowy korytarz, jezeli nie ma zgarniaczy i wypychane czyms na zewnatrz to minusem jest raczej problematyczne wywozenie tego na pole bo rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Chodzi mi właśnie o te drugie rozwiązanie legowiska sicielone lub maty a z korytarza ciągnikiem wypychać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja bede budowal cos takiego ale ze zgarniaczami, rzadkie g problematyczne przy wywozeniu jezeli wypychane za obore na plyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Zdaje to egzamin na legowiskach maty a na korytarzu sam beton nie będzie ślizgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas tak jest, po betonie jezdzą zgarniaki, najlepiej wyfrezować posadzkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no u nas na jednej z obór jest wyslizgane i jest tragedia...😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Jak tam wykosiliscie już kukurydze? 😛 u mnie dzisiaj poszło z 4,8 ha wyszła pryzma 75x8 i na około 15 metrach była trochę za krótka wiec dosztukowalismy stara 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Trzeba by wyfrezowac znowu. A zgarniacze macie linowe czy lancuchowe? I kanal macie w oborze czy za nia do ktorego jest zgarniane? Ja mam miec lancuchowy i wewnatrz kanal poprzeczny, wet jezdzi do kogos co ma na zewnatrz kanal zrzutowy i mu zamarza wszystko w zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Można zdjęcia obory takiej

Dobrze wozi się na pole obornik później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, ChiquitaB napisał:

Trzeba by wyfrezowac znowu. A zgarniacze macie linowe czy lancuchowe? I kanal macie w oborze czy za nia do ktorego jest zgarniane? Ja mam miec lancuchowy i wewnatrz kanal poprzeczny, wet jezdzi do kogos co ma na zewnatrz kanal zrzutowy i mu zamarza wszystko w zime

linowe zgarniacze mamy, kanały w oborze, a i tak w zimie wszystko zamarzało razem z pompą do gnojowicy 😱 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Slyszalem ze linowe lubia sie strzepic ale ile w tym prawdy to nie wiem, u mnie maja byc lancuchowe z gea plus pompa w kanale niby gdzies na 2 dni ma starczac pojemnosc i wtedy do zbiornika na zewnatrz pompowane ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_1994    1

to jaka jest różnica w cenie budowy obory bezsciołowej na zgarniaczach względem na rusztach? te zgarniacze, pompy, mieszadlo, i ten zbiornik naziemny to też kosztuje i moim zdaniem to albo płytka sciółka albo ruszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie przez to ze podloze sama glina i obora nie za wielka roznica ok 300-400tys wiecej za ruszta. Ruszta tez trzeba zgarniac zeby ktos nie myslal ze tak pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Slyszalem ze linowe lubia sie strzepic ale ile w tym prawdy to nie wiem, u mnie maja byc lancuchowe z gea plus pompa w kanale niby gdzies na 2 dni ma starczac pojemnosc i wtedy do zbiornika na zewnatrz pompowane ma byc.

w linowych ciagle coś, strzępią się, lożyska od kół padają, a jak w pore nie zauwazysz to i kółko do kupienia nowe 😒 tydzień bez pękniętej liny tygodniem straconym. Fakt, ze my tych zgarniakow mamy łącznie 10, więc jest co robić. Ostatni jest na zapadki i w sumie jest najmniej awaryjny ze wszystkich choć najstarszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

A jak by ciągnikiem zgarniać wszystko za oborę jak by to wyglądało i jakieś odcieki porobić do gnojówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj