Polecane posty

Marek_m37    0

Witam, poszukuję siewnika do ursusa c330m. Obsiewać ma ok 10 ha. Przeznaczony do zboża i rzepaku. Pole wszędzie jest równe. Do tej pory siałem konnym siewnikiem, ale jest duży problem gdy norma wysiewu jest mała (głównie żyto hybrydowe i rzepak). Ziarenka się przypychają, siewnik sieje nierówno. 

Jaki siewnik polecicie? Czytałem opinie że Hassia jest dobra, ale jest problem z częsciami. Znalazłem coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-siewnik-hassia-250-dkl-CID757-IDo6CdS.html#9e93a47cf6

 

Dzieki z góry za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3
ja nabyłem amazone 225 na przekładnie ma jeszcze na trybach jest miejszy ale c330 obsługuje go na niewielkich obrotach 5 biegu, szukaj taki co będzie w dobrym stanie żeby dlugo posłużył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2484
Nie ma większego problemu z częściami do hassi. h assie przejął kongskilde i wszystkie części w agromie bez większego problemu

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

Odświeżę temat. Jaki nowy siewnik polecilibyście do c330. Ma być brany na prow więc musi być nowy. Pola niestety niezbyt równe i mozaiki. Do tej pory ciapek chodzi z poznaniakiem 2,7 metra i daje radę chociaż pod górę lekko nie ma. Teraz myślę nad jakimś 2,5 m.

Ze względu na cenę nastawiam się na coś krajowego.

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

Swoje już zrobił.

Przed chwilą, derek2223 napisał:

Swoje już zrobił.

Co byś doradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
    • Przez Kris5
      witam mam problem z przekładnią siewnik z 2015 roku z nowa przekładnią bezstopniowa, problem polega na tym że kręcąc kolem przekładnia nie ciagnie tak jak powinna i walki wysiewajace się nie kręcą tak jak by się cos zerwalo w środku moze ktos mial juz cos podobnego i wie jaka jest przyczyna?
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj