Gość

Co jest najlepsze na przechowywanie zboża

Polecane posty

Gość   
Gość

Co według was jest najlepsze na przechowywanie zboża : silos,hala na zboże czy zwykły spichlerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
sylosy a z tego powodu lepsze że są tańsze w budowie potrzebują mniej miejsca a przede wszystkim jak masz zboże nieco wilgne to włączysz dmuchane i spokój, jeżeli cos mogę doradzić to jak silos powyżej 50 ton to tylko plaskodenny i do tego wybierak bo lejowe maja słaba wentylację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
też polecam plaskodenne ja mam trzy biny i jest super.. pytanie z innej bajki panowie co lepsze i tańsze na wylanie posadzki w stodole pod zboże bo kończę z hodowlą mixokret czy może beton z gruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Mam do was pytanie czy lepiej jest porobić skrzynie na zborze czy może przechowywać w bigbagach a może proso na betonie. Mam ten dylemat bo u mnie mało miejsca jest a zboża z roku na rok coraz więcej. Staram się najpierw dosuszać zboże poprzez rozsapanie na betonie i przegarnianie a potem do skrzyń. Czy jak zrobię tak że podgarnę na kupę pod ścianę to jak będzie tego bardzo grubo to mi to nie spleśnieje. Dajecie w takie kupy jakieś rurki do wentylacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

U mnie sprawdzają się wszystkie sposoby, które wymieniłeś. Często idą skrzynie lub big-bagi jako ściana(boczna , przednia) a reszta na posadzkę. 

 Po niżej 14% wilgotności nie ma problemu z pleśnią. Trzeba tylko pamiętać, że jak posadzka i ściany nie były zaizolowane przeciw wilgociowo to należy pod zboże dać folię.

Inaczej zboże podciągnie wilgoć z gruntu i zapleśnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Dominik0
      Witam jakie byki polecacie na opas Limousine czy Hereford i dlaczego ?
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
    • Przez tadi77
      witam ,dzisiaj wszedlem do silosa z kukurydza a tam na wierzchu zrobila sie taka 30cm skorupa ,czuc ze ma wysoka wilgotnosc zaczyna sie psuc ponizej tej warstwy wszystko jest ok tam kukurydza ma 12% wilgotnosci dodam ze na tej wierzchniej warstwie jest jakas niewiem jak to nazwac pajeczyna koloru bialego ,tyle lat przechowuje i pierwszy raz to widze ,co to moze byc
       
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj