tadi77

przechowywanie kukurydzy

Polecane posty

tadi77    317

witam ,dzisiaj wszedlem do silosa z kukurydza a tam na wierzchu zrobila sie taka 30cm skorupa ,czuc ze ma wysoka wilgotnosc zaczyna sie psuc ponizej tej warstwy wszystko jest ok tam kukurydza ma 12% wilgotnosci dodam ze na tej wierzchniej warstwie jest jakas niewiem jak to nazwac pajeczyna koloru bialego ,tyle lat przechowuje i pierwszy raz to widze ,co to moze byc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

suszarnia pedrotti ,kukurydze uprawiam od 20lat zawsze chłodzone pierwszy raz takie cos

e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

To może być szkodnik miałem coś podobnego w magazynie płaskim nie pamiętam nazwy ciężko było się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
Dnia 30.11.2018 o 15:30, tadi77 napisał:

suszarnia pedrotti ,kukurydze uprawiam od 20lat zawsze chłodzone pierwszy raz takie cos

e

W tym roku to niestety często się zdarza. Nasiona w silosach bardzo słabo się studziły. Skorupa u góry to na bank słabe wentylowanie ziarna po suszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Co według was jest najlepsze na przechowywanie zboża : silos,hala na zboże czy zwykły spichlerz.
    • Przez piotr2691
      Witam wszystkich, 
      Kiedy to juz zima nadeszla, pochwalcie sie jak przechowujecie warzywa w kopcach, czy ktos jeszcze tak robi, jesli tak to jakie patenty stosujecie.
       
      Akurat jestem w trakcie kombinowania jak przechowac seler, mam go z 10t wykopane i musze zrobic kopiec i chciałbym tez skorzystać z waszej pomocy.
      Myslalem zeby wysypac go na pryzme tak jak ziemniaki, okryc agrowloknina 100, zascielic sloma i dac folie na gore, ale boje sie ze moze zaczac plesniec tak jak buraki pastewne czasami, wujek moj je okrywa ziemia sama i nic im nie jest, a seler podobnie wyglada po kopaniu, znaczy sie jest obciety liść.
       
      Co poradzicie, macie jakies doświadczenia w tym temacie?? 
    • Przez chudy14145
      Witam.jak prawidlowo przechowac zebrane jajka przed sprzedaza?
      w jakiej temperaturze?
      jak dlugo mozna przechowac jajka?
      Podzielcie sie swoja wiedza i spostrzezeniami 
    • Przez Smitty
      Jak mają się sprawy w przechowywaniu obornika od kilku, kilkunastu zwierząt ( np. 5 byków, kilka świnek i kur)? Potrzeba odizolować od podłoża czy mogę bez problemu doładować na pryźmie obok obory?
    • Przez tropt
      Witam, koledzy chciałem zapytać was o poradę, jednak wcześniej opis który jest niezbędny do udzielenia jej. W ubiegłym roku wybudowałem przechowalnie na ziemniaki, wykopki już rozpoczęte, zaczynam usypywać pryzmę, widoczna na zdjęciu - będzie to ok 25 m x 12 m x 3 wysokość. Kanały nawiewowe przebiegają wzdłuż przechowalni - na odcinku 25 metrów jest ich dokładnie 10, każdy z wentylatorem strumieniowym o mocy 1,5 KW, kanały zatkałem przed skrzyniopaletami które odgradzają pryzmę od wolnej części przechowalni po to by wentylowały lepiej pryzmę, dodatkowo każdy wentylator ma osobną budkę na zewnątrz skąd czerpie powietrze ( i dziurę u góry ściany - widoczne na zdjęciu  skąd może robić obieg wewnętrzny po zamknięciu "budki" w suficie są wywietrznik 8 sztuk fi 25 cm. wentylatory mogę ustawiać na czasówkach - 8 programów na każdy osobny wentylator  ( rożne dni tygodnia pory włączania itp ) obecnie ustawiłem 3 przedmuchy 2, 4 i 6 w nocy po 15 minut żeby schładzać trochę pryzmę. i tutaj pytanie  jak to ustawić, na jakie godziny, czerpać powietrze na obiegu wewnętrznym czy zewnętrznym ? nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, w ubiegłym roku sypałem po kontach małe pryzmy bez wentylacji i wszystko rosło, chciałbym oszczędzić sobie tej pracy. dzięki za wszystkie rzeczowe porady 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj