Polecane posty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AF_Mirek
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
       
       
      1. Jak znaleźć interesującą informację
       
       
      Forum podzielone jest na działy tematyczne: ceny, produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, gospodarstwo, ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, maszyny, problemy techniczne, finanse.
      Każdy z tych działów podzielony jest na kategorie związane z konkretnymi typami upraw, czy typami bądź producentami maszyn. Na belce na górze każdej strony zawsze możesz sprawdzić w jakiej części forum jesteś.
       

       
      W wyszukiwaniu konkretnego problemu pomaga także nasza wyszukiwarka, pod wątkiem znajdziesz odnośniki do podobnych wątków, jeśli w tym nie znalazłeś odpowiedzi na swój problem. Możesz także kliknąć w interesujące cię tagi.
       

       
      2. Jak odpowiedzieć w istniejącym wątku
       
      Jeśli chcesz odpowiedzieć w już istniejącym wątku wystarczy pod ostatnim wpisem napisać własny komentarz i nacisnąć „Odpowiedz”. Kliknięcie w pole wpisywania odpowiedzi uruchamia możliwość edycji wpisu, można na przykład pogrubić czy pochylić część tekstu, zmienić kolor czy wielkość czcionki, czy dodać emotikonkę.
       

       
       
      Innym sposobem na tworzenie nowego wpisu, jest wykorzystanie funkcji cytowania. Jeśli chcemy odnieść się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika, wystarczy przy tej odpowiedzi nacisnąć „cytuj” i zostaniemy przeniesieni do pola edycji nowego wpisu z zacytowaną całą wypowiedzią, do której chcemy się odnieść.
       
      Istnieje możliwość odniesienia się do kilku wypowiedzi równocześnie. Klikamy na „Multi cytowanie” przy interesujących nas wpisach, a następnie „Odpowiedz cytowane posty”.
       

       
       
      3. Jak stworzyć nowy wątek
       
      Jeśli Twój problem nie pojawił się jeszcze na forum, warto założyć nowy temat. Przede wszystkim należy zastanowić się czego ma dotyczyć nasz wątek i znaleźć odpowiedni dział na forum. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy we właściwym dziale przyciskamy „Napisz nowy temat”.
       

       
       
      Przechodzimy do edycji.
       
       

       
      Pierwszym polem jest „Temat”. Jeśli chcemy by inni użytkownicy przeczytali nas wpis kluczowy jest dobry tytuł, zawierający opisywane maszyny, rodzaj uprawy czy hodowli oraz definiujący problem.
       
      Przykłady dobrych tytułów

       
      Claas Dominator 68s nie działają kierunkowskazy oraz lampa błyskowa
       
      Sposoby na łączenie gniazd prosiąt
       
      Jakie odmiany kukurydzy na V i VI klasę ziemi
       
      Przykłady fatalnych tytułów:
       
      Problem z knurem – jaki problem?
       
      ciagnik– mamy kilkanaście tysięcy wątków dotyczących ciągników,
       
       
      Kolejne pole to „Tagi tematu”
       
      Bardzo ważne, jeśli chcesz by inni użytkownicy trafili do tego wątku i mogli pomóc. Dobrze wypełnione tagi pomogą także w przyszłości innym użytkownikom forum z podobnymi problemami. Właściwe tagi to nazwa uprawy, bądź hodowli, najlepiej w mianowniku liczby pojedynczej, producent i model sprzętu, słowa kluczowe opisujące problem.
      Właściwe tagi to na przykład: zetor, przyczepa, oprysk, kukurydza, hamulce, wapnowanie, chowacz,
       
      Przykłady złych, wprowadzających bałagan tagów: bizonik, problem, kukurydzom…
       
       
      Następnie wpisz treść
       
      Postaraj się zwięźle, ale precyzyjnie opisać problem. Jeśli dotyczy chorób uprawy napisz dokładnie jaka to uprawa, jaka odmiana, jakie są objawy, kiedy się pojawiły, świetnym pomysłem jest dodanie zdjęć do galerii i dodanie linków. Jeśli chcesz rozmawiać o cenach konkretnej uprawy, sam wpis „a u nas to było po 200zł” napisz gdzie jest to u nas, przy jakiej formie dostawy, w jakim terminie. Jeśli opisujesz problem techniczny napisz w jakim konkretnie ciągniku, czego dokładnie dotyczy, jakie są objawy, czy pojawiały się wcześniej podobne problemy. Daj szansę innym, czym ciekawiej i dokładniej rozpoczniesz wątek, tym większa szansa, że inni użytkownicy forum będą się chcieli w nim udzielać.
    • Przez agroleon
      Panowie zwracam się z prośbą a natomiast chciałbym kupić bydło mięsne byczki oraz jałówki ras typowo mięsnych . Poradźcie gdzie mogę szukać może macie namiary na rzetelnego sprzedawcę lub sami sprzedajecie odsadzone sztuki. Zajmuję się hodowlą bydła na rzeź kupuje byczki i jałówki trzymam i sprzedaję duże sztuki do rzeźni. zeszło mi parę sztuk i chce dokupić. Znacie może rejony gdzie można kupić cielęta mięsne lub sprzedawców albo sami sprzedajecie to dajcie znać. Prosił bym o kontakt z takimi osobami obliguje to współpracą na dłuższą metę.
    • Przez Kapi21
      Witam koledzy. Mam kilka pytań dotyczących budek igloo. Do jakiego wieku trzymacie sztuki w grupowym igloo? Ile kosztuje taki luksus. Chciałbym odchowywać cielaki do roku w nim, ponieważ produkuję wolowinkę , a po roku sztuki poszłyby na uwięź ponieważ lepiej mi przyrastaja. Planuję wylanie płyty betonowej ustawienie tam igloo, nad nimi dodatkowy dach, ewentualnie siatki przeciw wiatrowe. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za info. Pzdr.
    • Przez adammo
      Cześć, od dłuższego czasu przeglądam forum aż w końcu postanowiłem się zarejestrować
       
      Słowem wstępu opowiem, razem z tatą zajmujemy się produkcją mleka, mamy około 70 sztuk (krowy, jałówki, cielęta) głownie simentale. Do tej pory zwykle wszytskie cielęta sprzedawliśmy oprócz tych najbardziej obiecujących jałóweczek, z racji tego że kończe niedługo studia postanowiłem zająć się hodowlą opasów. Zakupiłem 10ha ziemi z budynkami w cenie. Do dyspozycji mam starą oborę 6x20m na 2,2 wysokości  z częsciowo zawalonym dachem i tu moje pytanie jak to zrobić? Myślimy podnieść dach i wydłużyć zadaszenie do ok 11m zeby zrobić zadaszony stół paszowy, plan jest zeby zrobić to na dźwigarach drewnianych krytych blachą z filcem ( powłoka antydyspersyjna) wydaje mi się że wyjdzie taniej niż eurofala? jak myślicie ? Budynek miałby byc na byczki do około roku przewidziany boks dla nich to 6x13m reszta budynku będzie przeznaczona na paszarnie.
       
      Z modernizacji planuje do isntniejącego budynku dobudować nowy w jak najtańszej technologii czyli boxy tylko z jednej strony z drugiej stół paszowy. Zastanawiam się jak lepiej chować byki do dużej wagi luzem? czy uwięziowo? teoretycznie powinny być większe przyrosty na uwięzi ale jakoś mi to jednak nie pasuje. Myśłałem żeby w nowym budynku ustawić zwierzęta rusztach wiem że to duży wydatek ale powinien się zwrócić ze względu na wygodę łatwe usuwanie gnojowicy mniej paliwochłonne niż usuwanie obornika no i szybko działający nawóz... Jedna po czasie pomyślałem żeby ruszty dać tylko pod największe opasy by obniżyć koszty. Docelowo chciałbym trzymać około 100 sztuk 40 dużych i 60 do roku.
       
      Byłbym wdzięczny jakbyści napisali jakieś uwagi porady jak wiadomo co co dwie głowy to nie jedna, a co dopiero całe forum:)
      z góry dziękuję pozdrawiam Adam
    • Przez mrc1005
      Witam,
       
      Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.
       
      Dziękuję za odpowiedzi. 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj