przemrolnik

zetor 7211 Jaki tur?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemrolnik    14

Witam. doradzcie jaki tur najlepiej kupic . ma byc 3 sekcyjny.

Ile udzwigu?

jaka cena?

Jakiej firmy lepszy?

Czekam na odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Dzięki , dobrą mysl mi podsunołeś.Czekam na dalsze propozycje. Odnosnie tego 3B jestem zadowolony poniewaz nie jest az taki drogi :lol: i co ważne - 3sekcyjny i ma samopoziomowanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale jest zbyt delikatny do 7211-ja mam taki Hydramet a szczerze mówiąc nie narzekałbym gdybym miał coś o trochę większej sztywności i udźwigu-wiem że potem Hydramet zaczął takie coś produkować-ale nie chce mi się szukać biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A widziałeś kapcie w moim ciągniku ?biggrin.gif -może i ma 850 kg-ale podnosiłem już nim np.za pomocą krokodyla który waży 200 kg 14 betonowych słupków po 72 kg biggrin.gif i nawet nie stęknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Przykładowo 3b według producenta ma 754kg. udzwigu jak jest na samej górze, w środkowej pozycji ma 974kg. udzwigu, a na samym dole 1742kg udzwigu ---- z łyżką lub widłami tak jest w instrukcji :(

To Twój będzie miał tak samo :)

Jednak ten tur 14 co ma @jaro będzie troche lepszy dlatego że wyżej podnosi :lol:

 

@jaro to te słupki z tym krokodylem ważyły razem 1208kg ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-sam się zdziwiłem-ja swojego za bardzo chwalić nie będę-raz że nie ma prostowodów,dwa-odczepić czy zaczepić go to mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

http://roltech.eu/index.php?PHPSESSID=762348b69bbdc212541038944c8d3591&akcja=03&artykul=000096

 

http://hydramet.pl/new/index.php?l=pl&id=109&cid=61&iid=172

 

http://allegro.pl/item967914902_tur_hydr_zetor_new_holland_same_roller_hydramet.html

 

Którys z tych . te trzy są fajne tylko ze ten ostatni ma dziwnie silowniki do pochylania łyżki.Co o nich myślicie?

Który z nich byście wzieli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pierwszy i ostatni to jest o samo ;[

Jeżeli nie potrzebujesz poziomowania to bierz TUR 14 bo jest tańszy i lżejszy- przodek ciągnika nie obrywa tak.

Do obornika czy piachu da się żyć bez poziomowania :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Właśnie do obornika i piachu bardzo by się przydało to poziomowanie-no ale ja już chyba 7 rok z rzędu jakoś daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

a co myślałeś o t-12 (t-450/2)? mam plakat pisza tam ze ciagnikiem wsolpracujacym mogl by byc zetor 7245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hehe gadajcie sobie co chcecie tur na ciągnik 4x2 to porażka i nikt mnie nie przekona że jest inaczej przynajmniej u mnie w błocie i na lodzie to jest parodia, ciągnik z ładowacze, na tył lepiej sobie radzi i szybciej załaduje rozrzutnik niż 3b z krokodylem na c 360 z szerokimi przednimi oponami i potężną przeciwwagą tak samo z belami c 330 z kolcem na tuz zrobi wjęcej, te wszystkie tury to przereklamowane są i co do tego nie ma 2 zdań hihi

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja taką porażką ósmy rok pracuję :D ...i nie wyobrażam sobie jakiegoś ładowacza na tył.

@Ferdek-zdjęcia hipersuperkolca wstawiłeś ?

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Oj ferdek przesadzasz ;) ładowacz na tył nigdy sobie lepiej nie poradzi od tura ;)

C-330 z kolcem na tuz zrobi więcej :lol: Dawno się tak nie uśmiałem, chyba że słomę będziesz woził, bo kiszonki c-330 nie podniesie :lol: ale to i tak dzień pracy i kark boli

 

Zgadzam sie z @jaro ja też takim "wynalazkiem" już trochę robie i nie wyobrażam sobie pracy jakimś tam ładowaczem na tył...

Nawet teraz bym chciał kupić kolejny "wynalazek" a mianowicie Tur 14 taki jak ma @jaro do c-385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Dawno się tak nie uśmiałem, chyba że słomę będziesz woził, bo kiszonki c-330 nie podniesie

 

Sugerujesz ze 30 nie podniesie balota kiszonki. ? kolega Piotttrek i ja coś o tym wiemy.. :D Ale znawcy tematu .. by powiedzieli że na takich obrotach nawet jej nie bujnie... Balota kiszonki podniesie, na zwykłej pompie i zwykłych siłownikach.

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Jaro jak bum cyk cyk wstawiałem kilka razy nigdy nie zaakceptowali, chyba się bali że mój patent skopiuje pronar, czy warfama hehe może już gdzieś trwają potajemne prace inżynierów nad moim super mega kolcem :)

Co do tura to Twój patent to koła 400/60/15.5 z protektorem to nie wątpię że się mogło udać, u kolegi jest to c 360 a z przodu jakieś opony z dostawczaka o słabym protektorze, kółka talerzują tył podcina, jak nabierze pełny krokodyl to problem podnieść, dojechać do samego rozrzutnika musi bo wysięgnik krótki, kolcami na tuz w takim samym czasie naładuje rozrzutnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@przemrolnik-zależy jakie baloty...jak takie C-330 (bez urazy :D ) robione to i podniesie.

@Ferdek-mój z obornikiem pracuje na płycie gnojowej-nie widzę najmniejszej różnicy w takiej pracy pomiędzy tym moim a 4x4-ba zwrotność jest lepsza więc może nawet... szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Sugerujesz ze 30 nie podniesie balota kiszonki. ? kolega Piotttrek i ja coś o tym wiemy.. :D Ale znawcy tematu .. by powiedzieli że na takich obrotach nawet jej nie bujnie... Balota kiszonki podniesie, na zwykłej pompie i zwykłych siłownikach.

 

Ale czytaj ze zrozumieniem, napisałem ze c-330 nie podniesie beli kiszonki ale na tylnym ładowaczu, taki dlugi kolec wiesz o co chodzi nie ?

 

@Ferdek to niech twój kolega zacznie ładować widłami, bo co z tego że krokodylem dużo weźmie, a nie może jechać ?

 

Ja mam takie oponki do c-360 http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/259894-ursus-c-360/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/259898-ursus-c-360-tur-3b/

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj