Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pandanger    2

Witam. Piszcie co wiecie o kondycjonerach wody, łączeniu z pestycydami, adiuwantami, itp.


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Interesowałem się tym sporo 1,5 roku temu i na rynku polskim znalazłem tylko jeden prawdziwy kondycjoner o nazwie Niagara co do zastosowania skutecznie wtedy odstraszyła mnie cena około 30zł/ha, nie wiem jak jest teraz.

Uważam że potrzeba zastosowania kondycjonera występuje tylko gdy użytkuje się większy opryskiwacz tzn. czas pomiędzy wlaniem środka do opryskiwacza a jego wypryskaniem na polu jest dłuższy niż 1 godzina. Problem wynika z tego że większość z nas używa wodę o pH około 7. Optymalne pH to 5-6. Więc najpierw badamy wodę np. moja ma 7,2.

Mam opryskiwacz polowy o pojemności 1600l i często na pole dojeżdżam 10km, natomiast wypryskanie 1500l opryskiwaczem sadowniczym to 2-3godziny. Aby zakwasić wodę stosuję kwas azotowy około 0,5l na mój opryskiwacz

koszt o ile dobrze pamiętam to niecałe 40zł za 20 litrową bańkę (za pierwszym razem + kaucja za bańkę później wymiana). Można również zakwasić colą ;[ ale to już tak tanio nie wychodzi. Teraz mam już taką praktykę że kwas wlewam zawszę do opryskiwacza tylko trzeba pamiętać aby się przypadkiem nie polać, dobrze wypłukać naczynie no i żeby najpierw wlać kwas a później środek.

Nie robię prób i porównań ale nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś oprysk mi kiepsko zadziałał i to uważam za pozytywny aspekt. Uważam że kondycjonery na pewno nie szkodzą, a czasami zastosowanie ich może oznaczać że dany oprysk zadziała jednak narazie cena mnie odstrasza i zostaję przy swoim tanim sposobem co prawda sprowadza się głównie do obniżenia pH ale moim zdaniem jest to najważniejsza sprawa.

O pH cieczy roboczej, a także kondycjonerach polecam opracowaniach prof. G. Skrzypczaka (obecnie rektora) z katedry herbologii na UP Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja w zeszłym roku stosowałem AS500.ok 25 zł na ha.dawałem 1l na hektar.dawałem nawet do targi gdzie nie zalecają adiuwantów na ściernisko nie pocięte.dawkę targi obniżyłem o 25%.tzn zamiast 4l to 3l.perz dostał dobrze.znaczy AS chyba jest skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MateuszZoto
      Witam, wybiera się ktoś może z okolic Gliwic, Mikołowa na kurs jutro i we wtorek?
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez Taurus83
      sprzedam środki ochrony roślin. oryginalne, przechowywane w odpowiednich warunkach, sprzedaję z powodu zmiany profilu produkcji
       
       
      http://olx.pl/oferta/signum-33-wg-0-5-kg-scorpion-325-sc-1l-totril-5l-CID757-IDfaAz5.html
       
       
      http://olx.pl/oferta/cyperkill-max-500-ec-5l-sencor-liquid-600-sc-1l-racer-250-ec-1l-CID757-IDfaAbh.html
       
       
      http://olx.pl/oferta/nativo-75-wg-1-kg-fandango-200-ec-5l-movento-100-sc-1l-CID757-IDfawyJ.html
       
       
       
    • Przez Alucard
      Porozmawiajmy o pielęgnacji pszenicy.
       
      Moje pytanie brzmi: Jakich herbicydów używacie po siewie w tym sezonie?
    • Przez MarcinC360
      Witam,
      Z racji coraz to większej konkurencji wśród sklepów internetowych zakładam ten tema, bo nie jeden może będzie chciał kiedyś skorzystac z takiego sklepu gdy np. w okolicy nie będzie danego środka lub gdy będzie on tańszy.
       
      Mnie interesuje opinia o sklepie aptekarolnika.pl
      Dla przykładu, kupowałem w sklepie stacjonarnym Gold 450 EC w ilości 7L i zapłaciłem 470zł brutto. W powyższym sklepie internetowym zapłaciłbym 370zł brutto. Do tego przesyłka zapewne 25zł za pobraniem by doszła.
       
      Czy rzeczywiście u nich jest tak tanio za pełnowartościowy produkt, czy może jakieś dziwne rzeczy odstawiają?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj