Zaloguj się, aby obserwować  
maly166

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

Polecane posty

maly166    0

Myślę że za 6m będę sie rozglądać zawsze można na usługi przeznaczać.

Orientujesz się w cenie takiego?

 

I czy płyn pofermentacyjny jest w stanie zastąpić całkowicie nawozy sztuczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Znajomy wuja (Francja stosuje ten płyn, tylko on jako substrat daję gnojowicę od krów i świń oraz kiszonkę z QQ i pszenżyta 50:50) to ma w płynie 4,5kg N w m3 ile ma P i K to nie pamiętam wiec jak dasz 38m3 na ha to dostarczysz około 171kg N co daje mniej więcej 513 kg saletry.

Ceny nie znam.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

No to nieźle myślę że nawozy mogę odliczyć.U mnie substrat to qq,wysłodki z buraków,w niewielkiej ilości gnojowica i pszenżyta.

 

Lukasz1987 a jak z tą ceną siewnika.Widzę że jesteś obeznany wiec moge na ciebie liczyc:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My za nasz to daliśmy coś koło 30tyś Euro, ale to cena mocno obniżona bo mamy znaczną większość sprzętu tej firmy i mamy już sporą zniżkę za lojalność kupiony był w 2008 roku.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Mały166 a z jakiego regionu jesteś ?? to może nawiązalibyśmy współprace B) Mam Jaguara 830 2002 rok, do zwózki claas Sprint 445 oraz małego fliegl-a B) na pryzmie chodzą podczciwe Forszaje ZT 303, Jak ktoś pomaga przy wożeniu to 20ha na dzień idzie spokojnie B)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Widzę kolego, że podobna wydajność mamy podobną wydajność Ja mam 870 z 1994 roku, w tym roku myślę, że jeszcze z 2-3ha zrobimy więcej bo ciągniki mam teraz szybsze.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Widzę kolego, że podobna wydajność mamy podobną wydajność Ja mam 870 z 1994 roku, w tym roku myślę, że jeszcze z 2-3ha zrobimy więcej bo ciągniki mam teraz szybsze.

 

Sieczkarnia to ma napewno bardzo wielką wydajność tylko są problemy z odbiorem i na pryzmie, nie sztuką jest nakosić od cholery jak się nie zdąży tego porządnie przygnieść, i będzie g...o nie kiszonka B) jakość przede wszystkim.


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do ugniatania jak już wcześniej pisałem jest Ładowarka Kołowa (potocznie zwana Fadromą) Komatsu o masie eksploatacyjnej trochę ponad 20ton wiec z ugniataniem nie ma problemu. Do zeszłego roku problem był z odbiorem gdyż, ciągniki były powolne poza moją Valtrą i nawet jak znajomy przyjeżdżał Zetorem 7245 to sieczkarnia stała na polu B) Ale w tym roku będzie inna bajka, nowy szybki sprzęt i ogień B)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja rowniez przymierzam sie do budowy biogazowni i tez bede uprawial 200ha na kiszonke. kukurydze uprawiam od kilku lat na kiszonke dla bydla. szczerze mowiac to za 1mln zl to sie nie poszaleje. sama sieczkarnia to 200-250tys zl w przypadku jaguara 870, czyli takiego jakiego ma @lukasz1987. ciagnik 200km w rozsadnym stanie to kolejne 250tys za uzywke lub do 500 za nowy. a gdzie siewnik, maszyny uprawowe, rozsiewacz nawozow, woz asenizacyjny, przyczepy do odwozki?? liczylem ostatnio z ciekawosci ile trzeba miec zeby sie bawic w takie cos od zera i wyszlo ze 2mln lekko!! do biogazowni musi trafiac kiszonka najlepszej jakosci. w tej sytuacji nie mozna pozwolic sobie na jakies awarie podczas zbiorow. co do nawozow to mineralne zawsze sie sypie bo to daje plon. trzeba wiedziec jaka ma sie zawartosc w glebie glownych skladnikow czyli fosfor, potas, magnez. wylewajac plyn pofermentacyjny jeszcze musisz znac ilosc azotu zeby nie przesadzic. siew oczywiscie siewnikiem z aplikatorem nawozow. na kiszonke warto siac kukurydze w tzw "magiczny trójkat" obsada taka sama ale kazda roslina jest od siebie oddalona o kilkanascie centymetrow przez co nie ma wzajemnej konkurencji o skladniki. taka uprawe zbiera sie nie przystawka rzedowa ale kemperem. co do uprawy to nas uczyli na studiach, ze warto orac, bo kukurydza lepiej plonuje, a Ty chcac wyjsc na biogazowni na swoje musisz zbierac ponad 45 ton zielonki z ha. ocywiscie zalezy jeszcze na jakich glebach ma ta qq rosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dawid 20ha robimy w 10-12 godzin, zależy jaki plon.

A co do QQ My praktycznie od zawsze nie dajemy nic pod korzeń poza gnojowicą i są dobre plony, trzeba po prostu robić próbki na zawartość składników.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

gnojowica pod korzen jest reweacyjna, ale czesto jest tak ze sie jej nie ma, wtedy mineralne trzeba sypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Lukasz1987 a napisz mi ile taki 220 konny ciągnik obrobił by hektarów stosując uprawe uproszczoną tym Twoim TopDown'em albo Horsch'em i siewem w mulcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na to pytanie Ci nie mogę odpowiedzieć, głównie dlatego, że nie stosuję uprawy uproszczonej B)

Nie ma 220KM ciągnika, największy jaki z mim ganiał to Valmet 8800 190KM, nasz U1614 dawał z nim radę ale max do 20cm, a jak mocno twardo było to jeszcze mniej, jednak większość to robił Valmet. Wydajność jak napisałem kilka stron wcześniej 2-2,5ha/h przy prędkości około 8-10km/h. Jak raz zaprzęgłem do niego JD 7730 znajomego, który od nas obornik kupuje to 14-16km/h szedł i to właśnie odpowiedni ciągnik do tej maszyny. Mam też nadzieje, że T182 Mnie nie zawiedzie i prędkości robocze w granicach 14-16km/h będę osiągał B) Dzienni Horsch z JD7430 Premium obrabia około 22ha =10godzin czyli tyle co Ja


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ach myślałem że coś wymyślisz ale to też by dało rade policzyc. Muszę usiąść i policzyć znając mniej więcej wydajności, tylko muszę terminy siewu znaleźć. Dużo też zależy od tego co by się uprawiało, bo jakby miała by być też QQ na ziarno to inaczej w czasie wszystko rozłożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
ach myślałem że coś wymyślisz ale to też by dało rade policzyc

Nie do końca rozumiem to zdanie, o co Ci chodzi?

Teoretyczna powierzchnia jaka sobie każdy może wyliczyć a praktyczna to dwie różne, rzeczy w rzeczywistości bardzo ciężko utrzymać tą samą prędkość roboczą, należy doliczyć czas nawrotów, rodzaj gleb, twardość jeszcze kilka czynników takich jak wilgotność gleby, poślizg który ma niebagatelne znaczenie przy doborze głębokości maksymalnej. Siew QQ jest u nas na końcu kwietnia bądź na początku maja z zależności od pogody. Napisz jakie masz mniej więcej pola to może coś Ci pomogę, jeśli sam nie będę wiedział z kontaktuję się Ojcem lub znajomym. Jednak muszę zaznaczyć, że uprawa uproszczona wykonywana jest tylko przez mojego znajomego, który stosuje ją pod zboża ozime. Horsch Tiger MT + Vaderstad Rapid RDA300S (nie jestem pewien czy dobrze nazwę siewnika napisałem, kilka razy nim robiłem jednak ręki za nazwę nie dam)

Pozdrawiam

P.S. Robi się OT


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Myślałem że może wiesz ile by dało rade. Nie mam pól tylko tak się zastanawiam ile takim ciągnikiem by szło obrobić ha, a jeśli bym miał to wiesz jakieś lepszej klasy II-III, bo ze samego zboża to tak ciężko chyba coś zarobić. A uprawą uproszczoną to idzie paliwo i czas zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dawid jeśli masz jakieś pytania na które uważasz, że mogę Ci pomóc to wal na priv. Nie jestem specjalista, ale na roli robię to zawsze coś może Ci doradzę, co ktoś bardziej kompetentny odemnie Ci rozwinie, bo tutaj małe OT się robi.

Myślę, że przy zbożach mając któryś z tych agregatów i dobry siewnik np Vaderstad Rapid oraz ciągnik 200KM to z 400 ha zrobisz bez większego natłoku prac przy przerobieniu ścierni i sianiu, problem ze zbiorem bo wtedy logistyka musi być porządna


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj