Zaloguj się, aby obserwować  
maly166

Maszyny do produkcji kiszonki kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maly166    0

Mysle ze uprawa bezorkowa pozwoli na uzyskanie jak najwiekszej ilość kiszonki.Dla tego zastanawiam sie nad zakupem jakiegoś agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak już napisałem Vaderstad TopDown (ja taki posiadam), lub Horsch Tiger MT ( sąsiada) bardzo dobre agregaty. Tylko cena :) , choć koszt/efekt bardzo dobry.

Pozdrawiam

100 post (coś z licznikiem nie tak, bo w profilu mam 116, na forum 100 :))


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Lukasz1987 jaka cena? bo się troche też tym interesowałem czy nie uprawiać gdzieś ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Około 40tyś€ w 2008 roku, ale dokładnie nie pamiętam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Cena powala, a ciągnik jeszcze do tego z 200KM min i siewnik jeszcze drogi interes. Ale jedna maszyna do wszystkiego oprócz siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam 250ha* i jeszcze na zarobek idzie :) Horsch obrabia podobno 218ha, ale mi się zdaje, że sąsiad ma już prawie 300ha i nie chce się przyznać skubaniec jeden :)

U nas taki mały wyścig zbrojeń :)

 

*niedługo finalizujemy zakup sporej powierzchni gruntów ANR wiec będzie więcej


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jakość to powala, kup sobie talerzówkę 3m i grubera 3m, cena wyjdzie praktycznie tyle samo, abo i więcej. Do tego dolicz koszt paliwa, pracę dwóch ciągników. Także wiesz, jak oszczędzisz przy zakupie to później możesz stracić na użytkowaniu. U znajomego po wyce powyżej 1m szedł jak złoto i elegancko wymieszał.

Pozdrawiam

Edit: tylko odległości spore bo nawet po15km na pole mamy :), bo ci mali mają kawałki do sprzedania ale cena dla nas jest nieosiągalna. Uważają, że mamy pieniądze to możemy płacić więcej :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Oglądałem filmy na youtube to robote ładną robiły, więc dlatego pług chciałbym wyeliminować z upraw jakbym miał ziemie do obrabiania. No i do wszystkiego jeden ciągnik chciałem żeby uprawił i zasiał potem.

 

A tak przy okazji cena usługi to ile tak takim sprzętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zależy od kogo, ile mamy czasu. Wiadomo jak się ktoś przyczepi a my nie mamy czasu to 300PLN, za ha ale tak to 100-150PLN za godzinę. Robimy nim dwa razy raz po ścięciu QQ i drugi raz przed sianiem, wydajność 2-2,5ha na godzinę na dużych kawałkach powyżej 4ha. U nas to są duże kawałki więc się nie śmiać :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie to też takie kawałki są. Te duże kawałki to mają ci najwieksi w okolicy co mają po kilka tys ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

8 ponad 10ha też mamy co daje prawie 100ha, tylko tych małych, jest sporo.

Ja pod QQ to głęboszem daję to lepiej rośnie. bo się ładnie ukorzenia

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A tak mnie ciekawi robisz na max głegokość jaką podają w prospekcie? Dla Vaderstada tam chyba jest 30cm bo porównując do głębosza to liche mają zęby, pazury (nie wiem jak nazwać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie 15cm ściernie, 20cm dla pozostałych prac, a jak idzie siew uproszczony to w tedy 25cm. zębów to oni mają rodzajów zębów, łapy idą na największej szerokości a dłuta na największej głębokości.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ok dzięki. chciałem poprostu wiedzieć czy idzie robić nim faktycznie na takiej głebokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na 25cm idzie bez problemów, jednak nie mam tyle dłut, żeby na 30cm robić, my kupiliśmy z łapami, dłuta zamówiliśmy dodatkowo jednak tylko dla dwóch, rzędów, bo mamy głębosza Kverneland CLE-3 z trzema zębami to nim można do 70cm robić, choć my robimy do 50cm na mokrych polach i do 35 na suchych, więc nie było sensu tyle inwestować w ten agregat bo inna maszyna była by nie wykorzystywana.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No dokładnie jak ja bym miał pole to nim wszystko bym robił jeszcze siewnik do poplonów bym mu założył, żeby po żniwach a przed sianiem coś urosło dla próchnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Od próchnicy to u mnie jest obornik. A głębosz jest niezastąpiony przy osuszaniu. W zeszłym roku Brat kupił 5ha pola 2 klasy trochę zachwaszczone, jednak woda tam cały czas stała, cena 4tyś za hektar bo każdy kto tam wjechał to ciągnik topił, głębosz na maksa w dół, U1614 i Valtra N91 za konie pociągowe i na wiosnę wody już nie było bo wsiąkło, zaoszczędziliśmy jakieś 9-10 tyś na ha bo u nas ziemia poniżej 15 tyś nie schodzi.

Edit: znaczy się to dwa lata temu, dokładnie przed zeszłą zimą to przez ten nowy rok :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

Znacie jakieś strony www(sklepy) gdzie można zobaczyć cenę Vaderstad TopDown oraz Horsch Tiger MT.Nigdzie nie mogę tego znaleźć ;/

 

Lukasz1987 do ciebie pytanie,:)

Powinienem kupić agregat i głebosza?Czy sam agregat wystarczy?

Edytowano przez andrzej2110
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Cenę to u Dealera, bo tak w necie to co najwyżej używane. Wyślij e-maila do któregoś z nich, przedstaw swoją sytuację to może nawet na pokaz do ciebie przyjadą :) My mamy ziemię I i II klasę III chyba coś tam jest ale nie jestem pewien, dlatego mamy głębosza, stosujemy go co cztery lata, kupiliśmy go ze względu na buraki cukrowe bo po przerobieniu ziemi nim oraz starym agregatem podorywkowym miały ładny długi korzeń, więc plon był też ładny bo zawsze ponad 70t z ha. Oba te agregaty wyposażone w dłuta są w stanie przerobić ziemię na 30cm, tak podaje prospekt, jednak według Mnie to można i głębiej tylko na dwa razy trzeba zrobić. U nas jest on niezastąpiony, nie wiem jak to może być u Ciebie, jeżeli masz słabej jakości ziemię to myślę, że sam agregat wystarczy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

A jakie propozycje na temat siewnika?Wydaje mi się że najlepiej jak by miał aplikator do nawozu.

Jaka wielkość ? Aby spełniał swoją role ciągnikiem 200km lub mniejszym.

Nie wiem czy lepiej zainwestować w używany czy nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam Kverneland Optima HD 6 rzędów rozstaw 75cm. StronaPierwsze zdjęcie po prawej stronie jest siewnika ze zbiornikiem, Ja takowego nie posiadam, bo pod korzeń to gnojowica idzie, a w Twoim przypadku to raczej o wóz asenizacyjny bym się pokusił ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly166    0

Nie używasz żadnych nawozów sztucznych??

Na ciągnik 200km taki wystarczy?Rozglądać się za nowym czy raczej za jakimś młodszym używanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

200Km chcesz do siania? Łał. Ja mam kupiony nowy, bo Ojciec innych maszyn jak nowe nie uznaje. Nawozy dajemy później i do tego mam siewnik Kverneland Accord Exacta EL z nadstawką to ma 1400L. Jak chcesz tak dużym siać to bierz 6m. U nas jest taki żeby na jesień do buraka cukrowego do kombajnu pasował.

Nawozów to my mało dajemy bo mamy taki układ: obornik, gnojowica, gnojowica, wapno także naturalnych jest sporo.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj