Polecane posty

placebo    19

przezuwaczka napisał:

Słabo oni informują o tym "FORUM". Trzeba śledzić stronę federacyjną w listopadzie, bo nawet mój zootechnik nie znał terminu. Mogłam wcześniej coś napisać, ale ostatnio brak czasu i netu w domu, ogranicza mi dostęp do Agrofoto.

nastepnym razem przypomnij juz w październiku żeby czasem nie przegapić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placebo    19

przezuwaczka napisał:

Słabo oni informują o tym "FORUM". Trzeba śledzić stronę federacyjną w listopadzie, bo nawet mój zootechnik nie znał terminu. Mogłam wcześniej coś napisać, ale ostatnio brak czasu i netu w domu, ogranicza mi dostęp do Agrofoto.

nastepnym razem przypomnij juz w październiku żeby czasem nie przegapić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

To forum jest tylko dla tych związanych w jakiś sposób z federacją? tzn będących pod oceną lub/i zootechników itd? Mimo że nie mam związku z federacją itd to fajnie by było się pojawić i dowiedzieć nowych rzeczy itd. 

Oczywiście jakbym się dowiedział na czas a nie tego samego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostali w tym roku tylko 160tys. zł na te forum z Funduszu Promocji Mleka a zawsze mieli 300-350tys. I smuteczek straszny bo dostali ile to naprawdę kosztuje i zabrakło pewnie  reklamę z resztą czy to ważne ile ludzi będzie grunt aby byla okozja % wypić. Widzieliście tą reklamę sfinansowaną z Funduszu Promocji Mleka w Hodowla i Chów Bydła ?? Przeciesz to istna kpina zeby producent brał kasę na promocję swojego produktu w swoim piśmie przeznaczonym dla tych że producentów. Jak tak chcą to ok niech reklamują ale za darmo A nie z tego funduszu większość kasy idzie na takie wałki. Na pewno spożycie mleka od tego nie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Rosnie mi cały czas białko w mleku, nie zmieniłem żywienia. Czy bedzie to od coraz wiekszej strawnosci qq? B 3.62 ,T 4.05, mocznik 170. Dorzucic rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, tumiwisizm napisał:

Heheh tak czułem że KARGO wypowie sie negatywnie na ten temat :D 

Hehe co poradzę że ciężko wypowiedzieć się w tym temacie pozytywnie skoro takie są realia😋 Te całe Forum Bydła powinna odbywać się na WSA w Łomży tak jak za pierwszym razem ale co począć jak nie da się nic ukrecić z uczelnią, trza do Jedrusia lecieć w tarabany 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    880
u mnie we wsi właśnie 2 stada sie pasą

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Moje w poprzednich latach łaziły mrozem i nic im tam nie było. W tym  roku już stoją w oborze od września i tak już chyba pozostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na czym chcesz wypasać? Moje ponad miesiąc stoju już całą dobę. 

@pedro2 jakie masz chwasty? U mnie trzcina i turzyca wpierają trawę. Jest jeszcze jakiś chwast podobny do pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Gorzycę jeszcze podjadają. A tak mniej roboty w oborze jest. Siano  i wodę. Dzisiaj już chyba ostatni raz wypuściłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362

Thomas u mnie właśnie najwięcej jest tego diabelstwa podobne do pietruszki, szybko się rozrasta, na wiosnę było niewiele teraz jest gęsto 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

To szczywół - roślina trująca . U Jędrusia jest od razu napitek a tak do sklepu kto będzie biegał .

 

 

Edytowano przez leszekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@KARGO bądżmy ponad to. Mnie zwisa gdzie i z czego to organizowane. Mogliby to lepiej promować. Wejście wolne dla każdego. Zrobiłam próbę qq i poprawiła się przez miesiąc skrobia o 8 %.

P. Kowalski mówił o ketozie i namówił mnie, żeby ograniczyć kexxtony. Kexxton to poraźka hodowlana. Powiedział kiedy tylko podawać.

Gorzkie sole w zasuszeniu są konieczne, gdy wysoki ph moczu. Krowa ma mieć max 6,5 ph. Nawet pokazał mi jak wywołać sikanie do badania głaskaniem pod sromem przez 1 min😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

A ja dzięki @przezuwaczka zdążyłem zrobić wóz dla krówek i wybrać się na to forum, przynajmniej zbadałem sobie pasze za darmo. U mnie kukurydza dwa tygodnie po otwarciu pryzmy, która kisiła sie 6 tygodni SM 39,4 białko 8,2 włókno 19,9 i skrobia 34,3 pH 3,8

A jak odczytujecie wyniki badania TMR, pierwszy raz badalem i np jak wyszła niska skrobia, a w dawce jest wysłodka to sobie nie zawracac tym głowy? Bo nic nie daje z ręki, wszystko idzie do wozu, treściwa itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
@kr9292- bo jesli musisz stosowac kextone to znaczy ze zatuczyles jałowke, lub krowè pod koniec laktacji. Czyli wydałej hajs na zbedną pasze dla nie a teraz trzeba jej wepchnąc te pigułę do żołądka zeby problemów nie było. U nas tez sie czasem stosuje, moim zdaniem za często, jałowki troche za okrągłe się robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kawalski to zaczyna mówić to za co lepiej płacą. A my mamy zachować zdrowy rozsądek. A kexstone nie zastąpi przygotowania do laktacji. A za 130zl mamy worek witamin z siłami gorzkimi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja go lubię, bo to jego wykłady zachęciły mnie do pogłębiania tematu i zdobywania wiedzy. Odchów jałówek też od niego się zaczął i efekty przerosły oczekiwania. Głodnych wiedzy jak i sceptycznych pozdrawiam narówni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mi coś jałówki powtarzają.Wet badał usg i wszystko ok. Kupiłem witaminy w wiaderku może pomogą. Pierwiastki za pierwszym łapią, krowy za 2 razem,ale żeby jałówki nie zachodziły. Chyba byka wpuszczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

BArdzo fajne forum, żadko bywam , ale te się mi przyda. Problemy są wciąż w wielkich stadach 300 krów z somatyką o czym mówiono, mimo sterylności wręcz w utrzymaniu stada . Temat o problemach z tym czym miałem i powolutku opanowywuje czyli ketoza i zaleganie już ok od roku ale trzeba pilnować te krowy dzisiaj jak dzieciaki,  pozostaje  rozprawić się z somatyką. I jako nieliczny miałem okazję poznać i uścisnąć dłoń przesympatycznej  forumowiczce   @przezuwaczka   :D :D  tej dłoni przez tydzień nie umyję hehe

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Bardzo miły gościu z ciebie @marcinffff. Z tym myciem nie przesadzaj😝 Proponuję za rok się w większym gronie spotkać i zadziwić poziomem naszej wiedzy i frekwencją całą Federację. 

Tą dunkę dopieszczaj może się rozkręci. Potraktuj jakby się przed czasem bez zasuszania ocieliła.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj