Balzak

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

Polecane posty

katator    473

uzytkow zielonych ok25ha.

wiem ze to troche za malo jak na taka maszyne :blink:

ale przydalo by mi sie takie cos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no troszeczkę wiecej by się przydało ha, ale to napewno ci pomoze ta maszyna duzo i szybciej to wszystko pójdzie, nam tez sie z hektarami nie przelewa ale wujek zdecydował się na owijarke samozaładowczą,wszystko od razu lepiej i sprawniej idzie... :blink:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0
@buchaj jak w zimie zawaliło pryzmę to trzeba było 2 godz odwalać śnieg, później młotem zbijać ziemie a dopiero wtedy był dostęp do kiszonki. następnym razem jak się przyjechało to było jeszcze więcej śniegu bo nawiało równo z tym odrzuconym. także po trzech latach miałem dość. dwa lata najmowałem a od kilku mam swój zestaw do belowania

 

 

z tym odkrywaniem to jest naprawdę dużo roboty szczególnie gdy przykrywa się ziemią, w zimę tragedia ( raz u nas porządnie się przykryło, to w zimę trzy godziny sie odkrywało a godzinę wycinało, na szczęście starczało na tydzień) jest to moim zdaniem jedyny mankament zakiszania w pryzmie, jak przykrywa sie oponami i po części ziemią to nie jest tak źle , no ale tak w zimę nie odzwyczajasz sie od ciężkiej roboty :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Nic dodać,nic ująć-też miałem czasami takie przyjemności jak robiłem jeszcze kiszonkę z kukurydzy (teraz dziki łagodnie acz stanowczo wybiły mi kukurydzę z głowy :blink: )

 

 

jesteś wolny jak ptak porobisz bel i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

czyli z jednego ha laki wychodzi okolo 45balotów??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam siano kiszonke w balach i troche w silosach


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

no to fajnie :blink:

ale ile balotów sianokiszonki wychodzi z jednego ha laki?? a ile balotów zyta z jednego ha??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Z łaki to juz nie pamiętam ile miałem w tamtym roku ale w tym roku z zyta to 30 balotów z ha


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

aha no to nawet sporo :blink:

tylko jesli jeszcze móglby mi ktos odpowiedziec ile balotów sianokiszonki wychodzi z jednego ha laki??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

21-23


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

Moim zdaniem bardziej opłaca sie robić sianokiszonke w pryzme wiem że koszty folii są duże ale to sie zwróci po pewnym czasie. mój wujek robi w pryzme i mówi że krowy mu o wiele lepiej jedzą niż w balotach. Z balotami jest duż o zachody trzeba zwozić owijać potem przywozići odwijać co nie zawsze jest takie proste a zielonke przywozisz ugniatasz i nakrywasz a jak chcesz wziąż to odkrywasz podjeżdzas wybierakiem i wieziesz do obory. Bele to mój wujek robi tak z trzeciego pokosu gdzies ponieważ trawa już jest stara i nie nadaje sie na zielonke dlatego zwija w bele i dla cielaków ma. A zawsze lepirj mieć bele ze starej trawy dla cielaków niż nie mieć wcale albo dawać dla krów bo po starej trawie nie bedzie mleka a wręcz przeciwnie krowy obetną na mleku. To jest oczywiście tylko moja opinia niektórzy mogą sie z nią nie zgadzać ale ja i tak:

 

 

 

Pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Pronar15 chyba mało wiesz bo koszt foli na pryzme jest duzo mniejszy niż na bele. u mnie na 15 ha łąki folia kosztowałą 400 zł a ile bym musiał wydac na folie na bele

 

 

Pozdrawiam Balzka


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

wczesniej pisaliscie ze przez caly rok z jednego ha mozna uzyskac 40-45 balotów a teraz ze 20-23 ;/ to wkoncu ile??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

to z 3pokosów to minimum 60 balotów tak??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

wiem to zalezy od wielu czynników .....


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

mam pytanie czy dla 10krów (narazie) starczy mi 6ha laki i 3ha pastwisk?? bo chce zrobic tak na 3ha-krowy , 3ha-siano , 3ha-sianokiszonka.... moze tak byc??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tylko jest problem z pryzmą w zime trzeba odrzycać śnieg a bale podjedziesz i bierzesz.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

tak może bierzesz i jedziesz ale co pózniej zrobisz z folią. przy 50 balotach nie ma problemu a przy 500 balotach??z silosu masz dużo mniej foli a jak uda sie jej nie porwać to masz czym przykryć słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
to z 3pokosów to minimum 60 balotów tak??

o to u mnie prawie 2 razy mniej wychodzi żeby tyle zebrać z 3 pokosów to trawa musi być naprawdę gęsta i mieć ponad metr wysokości na każdy pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
o to u mnie prawie 2 razy mniej wychodzi żeby tyle zebrać z 3 pokosów to trawa musi być naprawdę gęsta i mieć ponad metr wysokości na każdy pokos

wcale nie musi miec ponad metr wysokości pierwszy pokoś jest może taki wysoki ale astępne sa niższe i też są wydajne jeżeli są udane....


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

prosze odp. na moje pytanie to u góry :blink:


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

wszsytko zalezy od tego jaki masz łąki ile wynosi ich wyadjność i wogule. ale mozna próbować

 

 

 

 

 

pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj