Polecane posty

Bartek72511    81

ja bym postawił na zetorka. napewno jest zwinniejszy oraz ma w 100% lepszy komfort pracy. do tego dochodzi szybka skrzynia i ilka innych dodatków;)

 

a co do ursusa mam 914 a na silniku odlewy : ZETOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330tur    0

Kup ciągnik RENAULT 90-34 ma silnik fend (MWM) 4x4, 85KM skrzynie 40 16/16 z rewersem mechanicznym lub zetora 7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja miałem (nie)przyjemność orać forterrą 11441 , kabina głośna , siedzenie nie wygodne , rewers się ciężko obsługuje , półbiegi szarpią ciągnikiem przy przełączaniu , jeździłem też 9641 , nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia , silniki się grzeją , sąsiad nabił 1000 mth i robił silnik w 9641 , wstyd dla zetora , forterra to nie ta jakość :mellow: Orałem 1234 w wersji z 1997 , dzień , a noc .

Mamy dwa zetory 5340 z 1996 i 3320 bezawaryjne , więc nie myślcie , że nie znam zetora .

Ścigałem się z sąsiadem , ja U1014 , on forterrą 9641 , takie same agregaty , przez miedzę , 1014 tylko gwizdał , forterra w tyle i chmura dymu z tłumika . Nie polecam nowych modeli zetora , to już nie to co kiedyś :lol:

Może tylko w mojej okolicy są buble ?

Ja mam Case Ih 135 maxxum z 2002 roku , kupiliśmy go nowego , główny ciągnik w gospodarstwie , bezawaryjny . Wybierz lepiej coś zachodniego z drugiej ręki .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

do Mariusz x- miałem na myśli licencję na ursusa 4011 który potem był ursusem c 355 i następnie c 360 znam historię większych ciągników ursusa i zetora ale sam powiedz czy na tle następcy zetora 4011 dajmy na to zetora 7211 ursus unowocześnił patent? nawet z własnych obserwacji i tego co mówią urzytkownicy wynika że zetor 4011 jest wiele lepszy niż nowszy ursus c 360 a nawet c 362 bo widziałem takie ciągniki i pod względem jakości i solidności ursus odstaje od zetora i z pewnością wiele osób uważa podobnie. mieliśmy zetora 3011 i mamy ursusa c 360 mimo że ten akurat zetor ma mniejszy silnik to tył tych ciągników jest niemal identyczny ale zetor był bezawaryjny a ursus to złom a psuje się nawet jak stoi i teraz żałujemy że pozbyliśmy się poczciwego majorka (zetor z 1963 roku a ursus z 1987!!!!!!!!!!!) bo c 360 to wg mnie tani substytut zetora


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Co do C-360 to macie rację , oczywiście część tych ciągników wyprodukowanych przed stanem wojennym była dobra , my mamy 1014 z 1990 , czyli początki kapitalizmu , ciągnik przez 5 lat ciągał 4 skibowy pług obrotowy rozstawiony na 2m na 60 ha , po burakach jak popadało to koła się kręciły a ciągnik praktycznie w miejscu , siał przez 5 lat z aktywnym 3 m zestawem siewnym (jesteśmy z żuław , tam ziemia jest ciężka) , siałem 1 polową na wzmacniaczu w skibę , ale szedł , nabił 13000 mth i silnik nie był remontowany , nawet na to się nie zanosi . Ten ciągnik to chluba ursusa , Forterra 9641 nie ma do niego szans . Co do modeli zetora takich jak 7211 , 5340 i pochodnych to z całego serca mogę polecić .

Decyzja należy do Ciebie , zobaczysz , wspomnisz moje słowa .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Jego ciągnik jest bardzo awaryjny , miał problemy z silnikiem , nie zazdroszczę mu , tu trzeba raczej współczuć , dobrze , że to nie główny koń pociągowy w jego gospodarstwie , ma jeszcze szusteczkę . Nie mówię , że każda jest zła , być może w moich okolicach są egzemplarze z błędami konstrukcyjnymi , luknijcie sobie w kwietniowy RPT . Co do zazdrości , ja mam Case , który jest wygodniejszy i mocniejszy :mellow:


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
Ja miałem (nie)przyjemność orać forterrą 11441 , kabina głośna , siedzenie nie wygodne , rewers się ciężko obsługuje , półbiegi szarpią ciągnikiem przy przełączaniu , jeździłem też 9641 , nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia , silniki się grzeją , sąsiad nabił 1000 mth i robił silnik w 9641 , wstyd dla zetora , forterra to nie ta jakość ;) Orałem 1234 w wersji z 1997 , dzień , a noc .

Mamy dwa zetory 5340 z 1996 i 3320 bezawaryjne , więc nie myślcie , że nie znam zetora .

Ścigałem się z sąsiadem , ja U1014 , on forterrą 9641 , takie same agregaty , przez miedzę , 1014 tylko gwizdał , forterra w tyle i chmura dymu z tłumika . Nie polecam nowych modeli zetora , to już nie to co kiedyś ;)

Może tylko w mojej okolicy są buble ?

Ja mam Case Ih 135 maxxum z 2002 roku , kupiliśmy go nowego , główny ciągnik w gospodarstwie , bezawaryjny . Wybierz lepiej coś zachodniego z drugiej ręki .

 

 

Zgodzę się z Tobą kolego że te nowe Zetory to nie to samo co było kiedyś, dziś fabryki stawiają na ilość nie na jakość ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To że jest awaryjny ciągnik sąsiada nie znaczy że każdy nowy Zetor jest zły... Każda marka ma lepsze i gorsze modele . U mnie w okolicy jest kilkanaście nowych zetorów, ale jeszcze się nie spotkałem z nikim aby na niego narzekał.

Jakbym miał jeszcze raz wybierać to na pewno zetor a nie ursus.

@13091993 Ma ten twój sąsiad konto na AF chętnie bym zobaczył tego zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na ursusa bo sam mam dwa ursusy ale nie mam zetora to dokładnie nie wiem jak on chodzi i ile on spali mój sąsiad ma zetora i muwi że mu tak dużo nie spali ja nie wiem bierz co chcesz ja radze ursusa bo sam mam ale małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja mam dwa zetory , są super , ale nowego bym nie kupił .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merkator50    1

pronar1996818 według Ciebie zetor tyle pali że nie nadonżysz lać no wontpie.Mam Zetora i nie jest tak że spala dużo i że nie nadonże lać.A skąd możesz wiedzieć że zetor dużo pali posiadasz Zetora?Doradzam Ci zakup Zetora nie zawiedziesz się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jesli wahasz sie miedzy zetorem a ursusem to ja polecam zetora. nowsza konstrukcja niz ursus i w ogole lepiej wykonany wg mnie jest. nowe ursusy technicznie to to samo co te ursusy z sprzed 90 roku moim zdaniem. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No to i ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze: ja wybrałbym zetora dlatego że lepiej wykonany, solidna marka, łatwy dostęp do części, i zetor nie pali tak dużo, a ci co tak piszą to nic nie wiedzą <o spalaniu zetorów już są tematy zapraszam do lektury> , to że fabryki sprzedają dużo ciągników nie znaczy że idą na ilość! Każdy kto ma starszy sprzęt lub zazdrości komuś może napisać że sąsiadowi coś sie popsuło i narzeka że jest taki awaryjny ale ile jest w tym prawdy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

ja stawiam na zetorka.4 cylindry = nieduze spalanie (w porownaniu do 6 )


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0
No to i ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze: ja wybrałbym zetora dlatego że lepiej wykonany, solidna marka, łatwy dostęp do części, i zetor nie pali tak dużo, a ci co tak piszą to nic nie wiedzą <o spalaniu zetorów już są tematy zapraszam do lektury> , to że fabryki sprzedają dużo ciągników nie znaczy że idą na ilość! Każdy kto ma starszy sprzęt lub zazdrości komuś może napisać że sąsiadowi coś sie popsuło i narzeka że jest taki awaryjny ale ile jest w tym prawdy...?

Z tą solidnością to bym się spierał , im starsze zetorki tym lepsze :D Ja mam porównanie , 1996 rok i 2004 rok , kabina ta sama ale w tym starszym lepsze materiały .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja mam porównanie 2009r i 1992r i starszy był lepszy tylko w tym że miał lepiej amortyzowaną kabinę, natomiast z 2009 to lepsze praktycznie wszystko wewnątrz kabiny. Im starsze zetorki tym lepsze? Masz racje w starszym lepsze materiały oczywiście rozumiem że masz na myśli to ze w starszym więcej wykonania z metalu niż z plastiku ale wszystko ma swoje wady i zalety ;D

@13091993 ty masz 3320 więc on jest bardziej podobny do starszych zetorów niż do foterra, proxima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
ja bym stawiał na ursusa bo sam mam dwa ursusy ale nie mam zetora to dokładnie nie wiem jak on chodzi i ile on spali mój sąsiad ma zetora i muwi że mu tak dużo nie spali ja nie wiem bierz co chcesz ja radze ursusa bo sam mam ale małe

 

Ale co tu porównujesz c360 i c360-3p do nowych ursusów. To tak, jak byś porównał snopowiązałkę do Bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja zawsze stawiam na zetora z ursusa mam c-360 a zetora 7211 komfort niebo a ziemia spokojnie w kabinie zetora można radia słuchać :) co do nowych ursusów to jest to stara przestarzała konstrukcja a zetor cały czas idzie do przodu napewno jest lepszy komfort pracy i spalanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Powiem wam szczerze , że zastanawialiśmy się w 2006 r nad proximą 8441 (ta na tych białych kołach) , ciągnik był piękny , znajomi kupili i bardzo chwalą , jedyne zastrzeżenia z mojej strony tyczą się forterry 9641 , ta 11441 wyjątkowo mocna była , poważnie dokuczał mi brak siedzenia Grammer , klimatyzacji i radia . W 2003 roku był znacznie tańszy od Case Ih i JohnDeere więc nie ma co się dziwić .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

jeśli jest mowa o Ursusie i Zetorze to z całą pewnością wybrałbym zetora. Ma wygodna i komfortową kabinę (która sie bardzo przydaje) zalezy z jakim wyposarzeniem :rolleyes: pod względem zwrotnosci to nie wiem czy czasem ursus nie jet lepszy ale po odwruceniu kół w zetorku uzyskujemy lepszy skręt :huh: Zetor ma lepiej usytuowane i dobrane podespoly silnika jak i równiez w kabinie wszystkie elementy sterujące wiec jeśi chodzi ursus czy zetor to zdecydowanie ZETOR! All you need is a key! :( pozdrawiam


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Zetora, moim zdaniem sa lepiej wykonane.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Zetor jest dużo lepszy pod każdym wzgledem, komfort, hydraulika, podnośnik i spalanie 6 to będzie dużo paliła a 4 bedzie oszczędna i bedzie miała tą samą moc. Ja bym wybrał w takim razie Zetora maszyna lepiej wykonana ładniejsza i lepsza.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj