Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Ruszta betonowe - posadzka szczelinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

Witam - nie wiedziałem gdzie to dać i daje tu bo to chyba najbardziej zbliżona tematyka

 

od kilku dni chodzi mi po głowie pewien pomysł który usprawnił by prace w naszym zakładzie ale nie wiem czy mój pomysł jest realny mianowicie - w zakładzie podczas produkcji kukurydzy nasiennej ziarna nie można młócić bezpośrednio na polu tylko trzeba najpierw zerwać kolby specjalnym zrywaczem nazywanym corn-pickerem następnie kolby się suszy a pozniej dopiero młóci takie wysuszone - i właśnie najwiekszy problem na jaki natrafiamy od kilku lat to problem suszenia kolb - obecnie robimy to na starych suszarniach podłogowych które nie dość że mają mizerną wydajność suszenia to jeszcze nastreczają mnóstwo problemów podczas omłotu kolb - pomysł na jaki wpadłem to wykorzystanie do suszenia kukurydzy (kolb) trzech magazynów płaskich tzw przejazdówek - każda ma jakieś 80-90 m2 są one usytuowane u nas w bardzo dogodnym miejscu - obecnie w tych magazynach przechowujemy ziarno w big bagach lub na paletach i nacisk na posadzkę wynosi tak srednio licząc 2t/m2, magazyny te mają możliwość suszenia w nich kolb poniewaz w posadzce znajduje sie specjalny kanał podłączony do wentylatorów ale zeby mozna w nich suszyc trzeba poswiecic minimum jeden dzien na kazdy magazyn aby ustawić w nich specjalne ruszta (drewniana rama z blaszanym sitem od góry) tak ze zadna rewelacja poza tym jak sie juz ustawi te ruszta to zadnym sprzetem do srodka nie idzie wjechać a z drugiej strony są takie nieszczelności ze wydajność suszenia jest podobna jak na wspomnianych wczesniej suszarniach podłogowych

 

moj pomysł miał by polegac na tym żeby zamiast betonowej posadzki (która swoją drogą nie jest już pierwszej świerzosci) zainstalować ruszta betonowe takie jakie montuje się na posadzkach w przechowalniach do ziemniaków lub w budynkach inwentarskich - zeby to wykonać trzeba by wywalić obecną posadzkę, obniżyć jej poziom o jakieś 0,5 metra wykonać ją na nowo ale tak zeby na jej obecnym poziomie znajdowały sie te ruszta ale zeby od spodu była wolna przestrzen 0,2-0,3m zeby powietrze suszące swobodnie sie pod nimi rozchodziło z kanału doprowadzającego - dzieki temu rozwiązaniu uzyskali byśmy dwie funkcje magazynu bez potrzeby jego przezbrajania w jakikolwiek sposób - bo mogli bysmy ustawiac tak jak obecnie big-bagi a gdy przyjdzie sezon bez koniecznosci ustawiania sit suszyc kukurydze

 

troche sie rozpisałem a teraz moje zasadnicze pytania

- czy po takich rusztach da rade jezdzic np wózkiem widłowym z big-bagiem na widłach (sam wózek waży jakies 2,5 t plus tona na widłach)

- czy da rade ustawić na nich powiedzmy dwa big-bagi jeden na drugim (2t/m2)

- czy da sie to wszystko jakoś uszczelnić zeby powietrze nie uciekało bokami

- na czym ustawić te ruszta tak aby pomiedzy ich krawedziami pod spodem był swobony przepływ powietrza (myślałem o duzym dwuteowniku z otworami w środkowej ściance przez całą szerokość ale nie mam pojecia czy by to zdało egzamin

 

rozumiem ze trudno tak sobie to wyobrazic jak ktoś tego nie widział ale moze coś doradzicie - głownie chodzi mi o odpowiedz na pytanie czy po takiej posadzce z rusztów da rade bezproblemowo poruszać sie wózkiem widłowym i czy to wszystko nie pieprznie pod takim ciężarem - z góry dzieki za pomoc


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dzieki - rozwiazanie ciekawe z tym ze nie wiem czy tych otworów nie jest zbyt mało - mogło by to powodowac problem z suszeniem - bardziej myślałem o czymś takim Ruszty dla bydła / SIB Łowicz.


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Na czym ustawić ruszta? Na bloczkach betonowych.

 

Spod naszego bina o ładowności 70t i srednicy 4,75m oparty jest na 144 bloczkach ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Koniecznie zrób dzielone kanały tak aby w razie potrzeby włączyć nawiew tylko pod częścią rusztów. Przemyśl wszystko dobrze bo jak zalejesz betonem to ciężko będzie cokolwiek zmienić. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

dzieki - rozwiazanie ciekawe z tym ze nie wiem czy tych otworów nie jest zbyt mało - mogło by to powodowac problem z suszeniem - bardziej myślałem o czymś takim Ruszty dla bydła / SIB Łowicz.

Te ruszta z okrągłymi dziurami wystarczyło bo ustawić na równej posadzce i juz są gotowe kanały do nawiewu. Jeśli chodzi o jakość to lepsze od SIB Łowicz są ruszta z firmy PRECON, http://www.precon.com.pl/img/5_10.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

W sumie masz racje wtedy można by zmniejszyć głębokość obniżenia istniejącej posadzki bo skoro taki ruszt Ruszty dla bydła / SIB Łowicz. albo taki Ruszty dla bydła / SIB Łowicz. ma tylko 160 mm wysokości czyli 16 cm no to można by nową posadzkę wykonać na taką głębokość i bezpośrednio na to kłaść te ruszta - było by to zapewne stabilniejsze i wytrzymalsze - dzięki za cenną radę - orientujesz się może w cenach takich wyrobów betonowych i może wiesz kto jeszcze produkuje takowe właśnie profile betonowe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

- na czym ustawić te ruszta tak aby pomiedzy ich krawedziami pod spodem był swobony przepływ powietrza (myślałem o duzym dwuteowniku z otworami w środkowej ściance przez całą szerokość ale nie mam pojecia czy by to zdało egzamin

 

Przyjrzyj się tej fotce: http://www.expres-po...009/0211/05.jpg tam jest szyna która jest podparta co jakis czas szyno ustawiono w pionie. Czasem zamiast pionowych szyn można spotkać betonowe słupki. http://www.waskotoro...%20%2819%29.JPG http://www.waskotorowka.koszalin.pl/galeria/praced%20%2848%29.JPG

Ty zamiast szyn możesz zastosować dwuteownik (szyny za drogo by kosztowały) ale nie rób w nim dziur. Jak podeprzesz go w ten sposób to to utrzyma. Te konstrukcje na fotkach utrzymują ciężar lokomotywy ważącej 32 tony.

Po tych rusztach spokojnie będziesz mógł jeździć widlakiem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj