bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

janczar810    302
1 godzinę temu, Renault9514 napisał:

Witam,

Pierwszy raz mam czosnek zimowy harnać, chciałbym dowiedzieć się trochę na temat uprawy, wiem że pewnie wszystko opisane we wcześniejszych stronach, ale nie chce mi się szukać... ....................:)

oj co mi się wydaje że bedziesz musiał się przemóc, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
he he co nie robi? pokrop a się przekonasz że będzie po czosnku przecież to roślina dwuliścienna jest kolega też tak myslal jak ty pokropił zboże wlał wodę i pojechał na grzyba kropić czosnek i to co zostało na ściankach w opryskiwaczy wystarczyło aby shamowac go zupełnie a pierwsze 10 metrów spaliło do zera praktycznie. kolego masz stomp i nim krop a jak chcesziec wielkie główki to grackol bo on nie lubi chemi i potem słabo rośnie lepiej tydzień przed kopaniem dać góral jak chwast ale czosnek masz wielki już. ja nic nie stosuje tylko mechanicznie i jest. spoko, jak nie wierzysz spruboj na 10 krzaczkach się przekonasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

Czy to napewno był chwastox extra ? Bo troche nie chce wierzyć że wypalił wszystko. Nawet jeśli wypryskał wszystko z lanc, to dawka w zbiorniku była znikoma, a czosnek nie jest słabą rośliną aby nawet przystopował rośline.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Duzo macie wymarzniec w czosnku. Umnie na 1 kawalku kolo 70 procent ma uszkodzona pietke. Na 2 kawalku kolo 10 procent. A tak zapowiadalo sie dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3
U mnie jakieś 10, 20% czosnku niestety nie przetrwało zimy, cebulki zgnite i bez problemu można je wyrwać z ziemi, chyba że to jakaś choroba grzybowa ale wydaje mi się że na grzyba to trochę za wcześnie co sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Tomek42 napisał:

No jest pogoda , jest temperatura, można działać w polu :):)

I każdy widzi że jest pogoda i co to stwierdzenie Kur.a daje? Goście piszą o problemach w uprawie a Ty jedziesz o pogodzie i na h.j komu to. Jak masz informacje na temat uprawy to sie wypowiedz na temat bo po to, to forum a nie pier**l.sz o pogodzie. Bez urazy, ale dużo takich wypowiedzi. I proszę moderatora o wyrozumiałość ale FORUM to miejsce wiedzy doświadczonych  i chcących się dzielić wiedzą a nie kurw. pogodynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

Jak się dziecko uczyłem pracować w polu to Ty robiłeś kupkę na dywan , dlatego trochę szacunku to raz, drugi raz pajacyku nikt nie prosi ciebie (celowo z małej litery) o komentarz , poczytaj sobie forum z kilku lat wojtusiu a może się czegoś nauczysz, czytać na przykład bo słownictwo masz już wpojone , pewnie z domu wyszło :)::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meter    0

Nawozy już poszły saletry amonowa wapniowa Yara mila  I co dalej kiedy stomp kiedy odżywki kiedy od grzyba ?9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

u mnie czyściutko , zero chwastów jak na razie , na jednolścienne np. agil a dwuliścienne goal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Dawid890 ja jutro zamierzam kropic rotstarem+topsin jeśli pogoda pozwoli o oczywiście dodam coś na lepszą przyczepność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj