bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
diwad8900    8

Sprzedam czosnek harnaś do sadzenia bez nicienia i grzybów fusarium posiadam aktualne badania tel 573194760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum robił sam sadzarkę do czosnku ? (szukam pierwowzoru do budowy własnej sadzarki) Byłbym wdzięczny za podzieleniem się zdjęciem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid_wlkp    0

Czy środki na nicienie typu Vydate rzeczywiście pomagają? Wystarczy przelecieć 1 sezon czy trzeba co roku bo problem nawraca? I czy jedna dawka w ogóle wystarcza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 29.08.2022 o 10:09, Dawid_wlkp napisał:

Czy środki na nicienie typu Vydate rzeczywiście pomagają? Wystarczy przelecieć 1 sezon czy trzeba co roku bo problem nawraca? I czy jedna dawka w ogóle wystarcza? 

Jesli zakazisz pole nicieniem w duzej skali to zadne vydate ci nie pomoze. Zadbaj o pole, pilnuj plodozmianu a bedzie dobrze. No i zapewnij sobie zdrowego sadzeniaka (co w danej chwili jest najtrudniejsze, jest tylu skoczkow z czosbkiem kazdy chce sprzedac a towar maja miernej jakosci)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid_wlkp    0

A czy można w jakiś sposób taki granulat równomiernie rozsypać nie mając siewnika? Pole małe i zastanawiam się jak odmierzyć odpowiednią ilość.

Edytowano przez Dawid_wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK80    0

Witam, przez kilka lat nie uprawiałem czosnku, chciałem znowu spróbować, niestety mam problem. Wszystkie środki ochrony których kiedyś używałem są wycofane(sumilex czy rovral,   zaprawa T czy Sarfun) zamienników brak. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć w czym moczyć i czym zaprawiacie obecnie czosnek przed sadzeniem.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Sprzedam czosnek sloniowy w hurcie. Okolo 1000 glowek roznego kalibru. Najlepiej calosc. Cena okazyjna okolo 5zl glowka do dogadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK80    0
Dnia 8.09.2022 o 13:03, PIOTREK80 napisał:

Witam, przez kilka lat nie uprawiałem czosnku, chciałem znowu spróbować, niestety mam problem. Wszystkie środki ochrony których kiedyś używałem są wycofane(sumilex czy rovral,   zaprawa T czy Sarfun) zamienników brak. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć w czym moczyć i czym zaprawiacie obecnie czosnek przed sadzeniem.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
18 godzin temu, PIOTREK80 napisał:

ktoś pomoże?

ja używam zapraw zbożowych certikor i tym podobne dodaje też odrzywki dr. Gren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Jak tam nawozy cena nie zachęca do kupna szczególnie siarczan potasu ma cenę zawrotną ,przynajmniej u mnie prawie 8 tysi za tonę .A mam i pytanie bo zawsze łupiłem czosnek i od razu sadziłem , zastanawiam się czy miesiąc przed sadzeniem jak go rozłupie czy mi doleży  ,ile może poleżeć taki rozłupany najdłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
2 godziny temu, LEREDA napisał:

Jak tam nawozy cena nie zachęca do kupna szczególnie siarczan potasu ma cenę zawrotną ,przynajmniej u mnie prawie 8 tysi za tonę .A mam i pytanie bo zawsze łupiłem czosnek i od razu sadziłem , zastanawiam się czy miesiąc przed sadzeniem jak go rozłupie czy mi doleży  ,ile może poleżeć taki rozłupany najdłużej

No ja polifoski dostac nie moge kupilem PK power plus.. jedynie na skladzie yara mila w starej cenie 130zl za worek... a bolalo jak sie kiedys kupowalo za 78zl worek... h

Ehh.

 

Tak ja juz dlubie miesiac przed bo inaczej bym sie nie wyrobil z tym wszystkim. Bo jednak 100 glowek na godzine. A czlowkiek tyle czasu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

dajemy drogi nawóz bo innego nie ma :D można łuskać czosnek byle potem nie był wsypany we worki i złożony na kupie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Kupie czosnek harnas lub lubasza. Na brudno lub czysto

Kazdy kaliber poprosze oferty na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
4 godziny temu, Quis napisał:

Kupie czosnek harnas lub lubasza. Na brudno lub czysto

Kazdy kaliber poprosze oferty na priv

Skrzynke masz pełna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj