bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer1111    20

Sadzony był na słonecznym miejscu i oczywiscie podlewany i kilka razy odżywiany. Sam jestem zaskoczony że taki ładny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20
Dnia 17.07.2022 o 11:52, alvaro2 napisał:

Jak podlewany nawodnienie?

Przewód 40m i woda z wodociągu i tak 2 razy w tygodniu. Miałem ściółkowany  to nawet ładnie wilgoć trzymało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
Dnia 21.07.2022 o 14:18, Rafał1993 napisał:

Witam Panowie ja z zapytaniem co siejecie na poplon pod czosnek ? 

facelia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest tu ktoś z wielkopolski co sadzi czosnek? bo większość ludzi co udziela się na temat uprawy czosnku jest z południa Polski i jestem ciekawy czy na naszych Wielkopolskich glebach czosnek też da sobie radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Ja jestem z lubuskiego na pograniczu z wielkopolska. Kolega sadzi w powiecie leszczynskim i udaje mu sie. Ale musisz miec podlewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
Dnia 25.07.2022 o 23:00, AdrianCieślak napisał:

Witam, jest tu ktoś z wielkopolski co sadzi czosnek? bo większość ludzi co udziela się na temat uprawy czosnku jest z południa Polski i jestem ciekawy czy na naszych Wielkopolskich glebach czosnek też da sobie radę .

jak masz dobra ciężka zwięzła glebę to sie uda byle nie na lekkiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decard_cain    0

Panowie, ja odnośnie tytułu tego forum chciałbym zadać pytanie wam plantatorom jako, że uprawiam już ten czosnek z 7 lat jak się wam widzi właśnie opłacalność produkcji? w kontekście tego że wszystko za***iscie drogie tylko nie czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Dnia 25.07.2022 o 23:00, AdrianCieślak napisał:

Witam, jest tu ktoś z wielkopolski co sadzi czosnek? bo większość ludzi co udziela się na temat uprawy czosnku jest z południa Polski i jestem ciekawy czy na naszych Wielkopolskich glebach czosnek też da sobie radę .

Ja jestem z Pleszewa. Sadze kilka lat, ale ziemi dobrej to trzeba tutaj szukac po gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
Dnia 25.07.2022 o 23:00, AdrianCieślak napisał:

Witam, jest tu ktoś z wielkopolski co sadzi czosnek? bo większość ludzi co udziela się na temat uprawy czosnku jest z południa Polski i jestem ciekawy czy na naszych Wielkopolskich glebach czosnek też da sobie radę .

Ja uprawiam powiat szamotulski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
Dnia 13.07.2022 o 06:53, diwad8900 napisał:

Witam posiadam do sprzedania 600tys szt czosnku zimowego odmiany harnaś w postaci : -Pęczek (obrany na biało związany po 10szt) -Marketówka (Luzem główki obrane na biało cięte na 3-4 lub 5-6cm łodygi ) - z tzw wiórem (wiązany po 25szt wstępnie tylko oczyszczony z ziemi ) -warkocze (czosnek obrany na biało pleciony warkocz z 20szt możliwość przyzdobienia warkoczu kwiatami ) -czosnek ząbkowany ( główki czosnku rozdzielone na pojedyncze ząbki ) Na czosnek będę posiadał do wglądu : -Certyfikat globalgap -Certyfikat grasp -Zaświadczenie z sanepidu - wyniki badań materiału do sadzenia na nicienie i grzyby z grupy fusarium (możliwość pobrania próbki i przebadanie ponownie czosnku) Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu, przy większej ilości jest możliwość dowozu na terenie całej Polski lub wysyłka kurierem palety, możliwość wystawienia faktury VAT Możliwość doradzenia doboru nawozów i oprysków. Nie wysyłam paczek kurierem do 30kg Cena do uzgodnienia telefonicznie

Możesz napisać numer teefonu na priv? Niestety nie mogę napisać prywatnej wiadomości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8
Patitek285 napisał:

Dnia 13.07.2022 o 06:53, diwad8900 napisał:

Witam posiadam do sprzedania 600tys szt czosnku zimowego odmiany harnaś w postaci : -Pęczek (obrany na biało związany po 10szt) -Marketówka (Luzem główki obrane na biało cięte na 3-4 lub 5-6cm łodygi ) - z tzw wiórem (wiązany po 25szt wstępnie tylko oczyszczony z ziemi ) -warkocze (czosnek obrany na biało pleciony warkocz z 20szt możliwość przyzdobienia warkoczu kwiatami ) -czosnek ząbkowany ( główki czosnku rozdzielone na pojedyncze ząbki ) Na czosnek będę posiadał do wglądu : -Certyfikat globalgap -Certyfikat grasp -Zaświadczenie z sanepidu - wyniki badań materiału do sadzenia na nicienie i grzyby z grupy fusarium (możliwość pobrania próbki i przebadanie ponownie czosnku) Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu, przy większej ilości jest możliwość dowozu na terenie całej Polski lub wysyłka kurierem palety, możliwość wystawienia faktury VAT Możliwość doradzenia doboru nawozów i oprysków. Nie wysyłam paczek kurierem do 30kg Cena do uzgodnienia telefonicznie

Możesz napisać numer teefonu na priv? Niestety nie mogę napisać prywatnej wiadomości 

573194760


Anonymous napisał:

Kolego Divad8900 jak sytuacja u was na giełdzie w Pinczowie

z tego co słyszałam to słabe zejście, ja je handluje po giełdach głównie do sadzenia tylko sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Jaką wielkością najlepiej sadzić czosnek zimowy bo wiem na przykładzie wiosennego że to jest ogromna różnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj