bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

bakcyl366    0

Orientuje się ktoś czym mogę teraz zwalczyć takie chwasty jak przytulię czepną lub marunę bezwonną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    9

Miesiac do kopania, wiec nie ma sensu juz czyms pryskac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

sprzedawał ktoś czosnek na brudno ponoć w zeszłym sezonie brali po 5zł kg prosto z pola z ziemią co wy o tym myślicie ? pedy wychodza TJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, krzyszto_f97 napisał:

macie jakis patent na obcinanie kwiatostanow?>

Nożyk i jazda do przodu bądź sekator 

Edytowano przez Lukasz123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
7 godzin temu, krzyszto_f97 napisał:

macie jakis patent na obcinanie kwiatostanow?>

mamy taką platformę do traktora gdzie sie leży i obcina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolaj9598    1

Panowanie, czym mogę zwalczyć fuzaryjne gnicie? Pogoda nie sprzyja, bo co drugi dzień pada plus wilgotne powietrze i zaczyna mi czosnek gnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17
Dnia 8.06.2022 o 17:18, Quis napisał:

Obciete 1.5tyg temu

U mnie dopiero zaczęło się pedowanie. Wszystko jakoś opóźnione.. 

1 godzinę temu, mikolaj9598 napisał:

Panowanie, czym mogę zwalczyć fuzaryjne gnicie? Pogoda nie sprzyja, bo co drugi dzień pada plus wilgotne powietrze i zaczyna mi czosnek gnić 

Najlepiej użyć topsin ale jeat wycofany. Może jakiś sklep ma zapasy. Rejestrację na BacrerPlant. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7


Ostro 😆

U nas dzisiaj też blisko 1 ha obcięte w 7 osób. Teraz poprawki w ciągu tygodnia, oprysk na grzyba z odżywkami i kopanie. Oby plon dopisał wszystkim grupowiczom 

Edytowano przez astrzab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279

Panowie jakie przewidujecie seny czosnku w tym sezonie koszt produkcji znacząco wzrosły ciekawe czy to na cenie się odbije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek900    0
Dnia 9.06.2022 o 20:08, mikolaj9598 napisał:

Panowanie, czym mogę zwalczyć fuzaryjne gnicie? Pogoda nie sprzyja, bo co drugi dzień pada plus wilgotne powietrze i zaczyna mi czosnek gnić 

Cześć, też mam taki sam problem tzn. czasami mi wypada czosnek z powodu gnicia główki. Jaki polecicie środek aby temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Huwa San jest dobry


Hehe a u mnie 4 ha obcięte w 4 dni ale zapierdziel od rana do wieczora 😅 na razie cena licho, był jeden kupiec to 6 po 50gr chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Cena może być słaba z tego co wiem od handlarzy to hiszpan  jest bardzo tani  i nie chcą płacić za polski , swoją drogą jak to im się opłaca w tej hiszpani , nie  ogarniam tego , za ile oni tam sprzedają , paliwo drogie ,trzeba go przecież przywieść do tego cena w euro  a za główkę w Polsce na Broniszach chcą 1 zł za piątkę już oczyszczony i popleciony w warkocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
34 minuty temu, LEREDA napisał:

Cena może być słaba z tego co wiem od handlarzy to hiszpan  jest bardzo tani  i nie chcą płacić za polski , swoją drogą jak to im się opłaca w tej hiszpani , nie  ogarniam tego , za ile oni tam sprzedają , paliwo drogie ,trzeba go przecież przywieść do tego cena w euro  a za główkę w Polsce na Broniszach chcą 1 zł za piątkę już oczyszczony i popleciony w warkocz

taka niska cena jest spowodowana zaknięciem zbytu na wschód do Rosji na Białoruś i do Ukrainy, i pchają do nas bo lepiej tanio niż wcale nie sprzedać i do rowu wysypać to samo u nas z pietruszką z chłodni sprzedają za grosze żeby chociaż trochę kosztów odzyskać dziwny rok

1 godzinę temu, micgal39533 napisał:

Huwa San jest dobry

 

Hehe a u mnie 4 ha obcięte w 4 dni ale zapierdziel od rana do wieczora 😅 na razie cena licho, był jeden kupiec to 6 po 50gr chciał

 

w ile osób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj