bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

Belaruss820    1559

W tamtym roku zaorałem kawałek pola pod czosnek i przerobiłem agregatem,ale plany się zmieniły i nie posadziłem w tym miejscu. Pole leżało cały rok nie ruszane. Pozbyłem się chwastów co tam rosły. Czy mogę teraz przerobić to tylko scierniskowym jak najgłębiej się da kilka razy? ziemia nie zbita,wilgoć ma,co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_461    0

Wie ktoś co może dolegać czosnkowi jeśli po obraniu ząbka widoczne są takie brązowe plamki, zazwyczaj są one takie wypukłe jakby krostki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
4 godziny temu, krzys7272 napisał:

Ornak

W tamtym roku kupiłem sadzeniaka u jednej Pani i właśnie tak mi mówiła że to Ornak ( chciałem sie upewnić) , sadziłem drobnice jak pierun a przy kopaniu miło się zdziwilem że taki urósł :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Lubasza też ma cztery zęby w tym roku pierwszy raz sadziłem zęby były tak wielkie że ledwo przelatywały przez rurę 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Zostało mi 4tyś harnasia 5+ jakby ktoś potrzebował albo wie kto potrzebuje dajcie priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja posadzilem w zeszly piatek, teraz w sobote kolejna partia i luzik. 

 

Stomp aqua psikac na wilgotna glebe czy nie ma reguly? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ja bede przykrywal ale chyba tylko Hiszpana, chyba, ze szerokosc wlokniny akurat bedzie wieksza to cos tam Harnasia zlapie.

Czym pryskacie teraz na jesien? Sam stomp czy cos jeszcze? W zeszlym roku pryskalem stomp + boxer, bo juz troche chwastu wykielkowalo, teraz narazie czysto. Slyszalem tez, ze niektorzy pryskaja Stomp + Roundap i czekaja na wschody chwastow.

Pryskacie na jesien Dursbanem na robaka czy dac sobie spokoj ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys7272    2
7 godzin temu, asus921 napisał:

Ja bede przykrywal ale chyba tylko Hiszpana, chyba, ze szerokosc wlokniny akurat bedzie wieksza to cos tam Harnasia zlapie.

Czym pryskacie teraz na jesien? Sam stomp czy cos jeszcze? W zeszlym roku pryskalem stomp + boxer, bo juz troche chwastu wykielkowalo, teraz narazie czysto. Slyszalem tez, ze niektorzy pryskaja Stomp + Roundap i czekaja na wschody chwastow.

Pryskacie na jesien Dursbanem na robaka czy dac sobie spokoj ?

 

 Jak bedzie temp powyzej 10 stopni to bym sie pobawil w dursban . Bo on musi miec temp zeby odpowiednio działał gazował . I nie dawka 0,6 l/h tylko z 2-3 l/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Też mam ok. 60kg Hiszpana posadzonego na próbę. Czy on bardziej jest podatny na przemarzanie ? Jaką agrowloknine stosujecie? Ile gram na m2? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Panowie kilka pytan.

Wczoraj byl lekki deszcz dzisiaj gleba lekko wilgotna ale szalu niema. Pryskac jutro stompem czy czekac na kolejny deszcz (prognoza deszczu za tydzien)

Druga sprawa, hiszpan sadzony jako pierwszy niestety juz wyszedl na wierzch miejscami. Stomp w takiej fazie mu nie zaszkodzi ? Z tego co pamietam to rok temu pryskalem stomp + boxer i tez juz harnas miejscami byl na wierzchu, ale wole zapytac jak to u was jest.

Trzecia sprawa, temperatury -2 w nocy nie zaszkodza hiszpanowi jak juz wyszedl ? Bo to chyba jeszcze za wczesnie na przykrywanie wloknina, a tylko przez 3 noce maja byc takie przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj